Користь геопросторових технології для відновлення Коблівської громади

Саме це вивчали члени робочих груп з  просторового розвитку, стратегії розвитку та відновлення зокрема місцеві активісти, посадовці, депутати та фермери на дводеному практичному семінарі «Основи ...

Додано:
frgn

875-1024x768
Користь геопросторових технології для відновлення Коблівської громади

Саме це вивчали члени робочих груп з  просторового розвитку, стратегії розвитку та відновлення зокрема місцеві активісти, посадовці, депутати та фермери на дводеному практичному семінарі «Основи застосування ГІС у просторовому плануванні територій ТГ.

Коблівська громада за два рокі війни зазнала суттєвих економічних втрат. Мінування, загрози обстрілів та інші наслідки повномасштабної війни росії проти України, що триває, майже зруйнували економічну та соціальну основу громади. Проте у громаді не зважаючи на виклики війни триває формування Плану відновленя. Формування Плану відновлення потребує специфічних знань про громаду і його ландшафт, а також технологій. На поміч у цій справі приходять геоінформаційні системи (ГІС) – сучасна комп’ютерна технологія, що дозволяє моделювати досліджувану територію та ефективно аналізувати різноманітні процеси та явища, що відбуваються на неї. Зокрема, геоінформаційні технології дозволяють значно підвищувати врожайність сільськогосподарських культур за рахунок уведення системи точного землеробства, проводити моніторинг цільового використання земельних ділянок, досліджувати небезпечні та постраждалі від бойових дій території та багато іншого.

2024-03-09_14-50-24

“Працювати з геопросторовими даними зараз – це як працювати з навігатором. Раніше це було щось складне, що потребувало дуже специфічних навичок. Проте сьогодні – це корисний і відносно нескладний в освоєнні ресурс, який має багато застосувань” – говорить Андрій АЧАСОВ, професор, в.о. завідувача кафедри екології та менеджменту довкілля Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, представник ГО «Природоохоронні геоінформаційні системи України» (м. Харків).

Тренінг включав в себе лекції, практичні вправи, а також групові дискусії, що дозволило учасникам активно взаємодіяти та обмінюватися думками.

Головні теми тренінгу охоплювали:

1 день

Загальні знання про ГІС

Ключові моменти: Що таке геоінформаційна система (ГІС) і навіщо вона потрібна? Основні терміни та поняття. Приклади використання ГІС для планування просторового розвитку

Презентація: Де взяти безкоштовне програмне забезпечення та готові безкоштовні просторові дані? Які вони бувають? Як створити власні просторові дані? Що з ними робити та як їх використовувати при просторовому плануванні територій?

2 день Практикум.

  • Аналіз просторових даних у ГІС

Вирішення конкретних завдань за допомогою ГІС. Створення тематичних карт за відкритими даними або за даними користувача. Використання цифрових моделей рельєфу. Моніторинг території за допомогою вільних космічних знімків.

Знайомство з безкоштовною програмою QGIS. Створення цифрових карт. Редагування даних. Практичні заняття: Візуальне дешифрування супутникових знімків в Google Earth. Завантаження супутникових знімків, відкриття у QGIS

Програма  

«Посадовців, депутатів, фермерів та громадськість зацікавились тім як ГІС допоможе зібрати максимум даних щодо стану і потенціалу родючих грунтів, руйнувань прибрежної зони, місць джерел пітної води, стихійних звалищ, корисних копалень, потенціалу сонця, вітру для зеленої енергетики та фермерства, туризму тощо» – підвів підсумки навчання директор ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» Михайло Золотухін.

 Прес-служба ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва»

Навчання відбулось в рамках проєкту Громадянська платформа для відбудови на краще Коблівської громади, що реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Партнер проєкту: Коблівська сільська рада.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України