Про безпекові ініціативи в Татарбунарах – відео

Координаційний офіс безпеки, філософія якого полягає в спільній діяльності та спільній відповідальності за безпеку в громаді. Різноманітні ініціативи Координаційного офісу безпеки стали можливі ...

5e7582cca40628a118bf492c41f08f1c
Про безпекові ініціативи в Татарбунарах – відео

Координаційний офіс безпеки, філософія якого полягає в спільній діяльності та спільній відповідальності за безпеку в громаді. Різноманітні ініціативи Координаційного офісу безпеки стали можливі завдяки титанічній роботі його керівника, ветерана органів МВС Леоніда Семененко

Про успіхи, проблеми та плани Координаційного офісу безпеки в місті Татарбунари розповідає відеоролик, підготовлений Центром прав людини ZMINA за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Координаційний Офіс безпеки створено в м. Татарбунари на Одещині в лютому 2017 року у вигляді інформаційно-координаційного центру (хабу) без формалізації статусу. В майбутньому планується передати Офіс до відповідальності та управління місцевого самоврядування. Наразі участь в діяльності офісу приймають більше 20 державних та недержавних організації. Також при Офісі працює Рада ветеранів-наставників, куди входять 5 ветеранів органів внутрішніх справ. Вони здійснюють на громадських засадах наставництво поліцейських, приймають участь в спільних патрулюваннях, просвітницьких на навчальних заходах Офісу.

В першу чергу, Координаційний офіс безпеки виступає як фізичний майданчик для безпекових ініціатив з високим рівнем довіри з боку місцевих мешканців. В приміщенні Офісу щотижня приймає мешканців громади дільничний офіцер поліції,  проводяться зустрічі з неповнолітніми суб’єктами пробації. Великий позитивний резонанс отримали неформальні зустрічі під назвою «Кава з поліцейським» (проводяться раз в один-два місяці). Ромський радник в громаді з’явився саме після такої неформальної зустрічі представників поліції та міської ради з лідерами ромської спільноти. За ініціативи Координаційного офісу безпеки періодично проводяться спільні прес-конференції з питань безпечного середовища, організовано декілька циклів правового факультативу для молоді з питань безпеки. За запитом місцевих мешканок, Координаційний офіс безпеки супроводжує процес відкриття «Школи самооборони для жінок». Для місцевих поліцейських в 2018 році проведено навчальний курс «Поліцейська Академія». Наразі на базі приміщення Офісу завершується створення публічного ситуаційного центру з управління системою відеоспостереження.

Координаційний офіс безпеки виступає також в якості інформаційно-аналітичного центру. Цей напрям торкається проведення локального аналізу з питань безпеки, підготовку і просування місцевих програм і стратегій в сфері безпеки. В 2018 році на прикладі Татарбунар підготовлено модельну методологіїю підготовки, оформлення та використання «безпекового паспорту громади». Безпековий паспорт громади – це комплексний інструмент вивчення всього спектру безпекових проблем в громаді, а також оцінки потенціалу та спроможності всіх зацікавлених сторін в розвитку безпечного середовища в громаді, призначенням якого є прийняття ефективних стратегічних та тактичних рішень та їх спільна реалізація.

Такі різноманітні ініціативи Координаційного офісу безпеки стали можливі завдяки титанічній роботі його керівника Леоніда Семененко, ветерана органів МВС. Леонід Григорович з 1974 року працював в системі МВС, пройшов шлях від інспектора дитячої кімнати міліції до заступника начальника районного відділу МВС. У 1998 році пішов у відставку у званні підполковника міліції. Після цього до 2015 року працював на посаді начальника районного управління юстиції, останні чотири роки – громадський активіст, представник Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України». Але найголовніше, що Леонід Григорович  весь цей час працював в громаді, знає місцеві проблеми та людей, користується великим авторитетом.

Ініціатива «Координаційний офіс безпеки як інструмент розвитку безпечної громади та інклюзивності» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?