Координаційний офіс безпеки в м. Татарбунари став дорадчим органом міської влади

30 серпня 2019 року на засіданні виконавчого комітету Татарбунарської міської ради створено консультативно-дорадчий орган при виконавчому комітеті міської ради – «Координаційний офіс безпеки». Таким ...

12
Координаційний офіс безпеки в м. Татарбунари став дорадчим органом міської влади

30 серпня 2019 року на засіданні виконавчого комітету Татарбунарської міської ради створено консультативно-дорадчий орган при виконавчому комітеті міської ради – «Координаційний офіс безпеки». Таким чином здійснено перший етап документального оформлення Координаційного офісу безпеки, який було створено в м. Татарбунари на початку 2017 року у вигляді неформального майданчика для розвитку безпечного середовища в громаді.

Координаційний Офіс безпеки в м. Татарбунари створено на початку 2017 року на базі Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» у вигляді спільного інформаційно-координаційного центру (хабу) з метою розвитку безпечного середовища в громаді. Мета та завдання  Координаційного Офісу безпеки, а також формат роботи викладено в Меморандумі «Про створення Координаційного офісу безпеки». На кінець 2018 року Меморандум підписали 20 державних та недержавних організацій. Фізично Координаційний офіс безпеки розміщується за адресою м. Татарбунари, вул. Центральна, 50, в приміщенні, яке надане Татарбунарською міською радою.

Філософія роботи Координаційного офісу безпеки полягає в спільній діяльності та спільній відповідальності за безпеку в громаді як поліції та інших державних органів, так і місцевого самоврядування та мешканців. На початку 2018 року при Координаційному офісі безпеки створено Раду ветеранів-наставників, куди увійшло 5 ветеранів органів внутрішніх справ. Ветерани МВС здійснюють на громадських засадах наставництво поліцейських, беруть участь в спільних патрулюваннях, просвітницьких на навчальних заходах.

Координаційний офіс безпеки працює як фізичний нейтральний майданчик, де проводиться постійний прийом громадян дільничним офіцером поліції, проходять щомісячні неформальні зустрічі з мешканцями «кава з поліцейським», зустрічі з суб’єктами пробації. Також офіс координує різні безпекові ініціативи, являється інформаційно-аналітичним та навчальним центром з питань безпечного середовища в громаді. Більш ніж дворічна діяльність такого координаційного майданчика показала значний потенціал для розвитку та виявилась максимально затребуваною в місцевій громаді.

За результатами стратегічного планування 2018 року, офіс поступово передається до відповідальності місцевої громади – в напрямку створення Офісу місцевого шерифа, зі збереженням всіх координаційних, комунікаційних та аналітичних напрямків роботи. В 2019 році, спільно з міським головою Андрієм Глущенко, його заступником Олександром Лєсніченко, депутатами міської ради Віталієм Борденюком та Володимиром Гажийським активно розроблявся напрямок створення на базі офісу координаційно-дорадчого органу, який буде сприяти діяльності виконавчого комітету з питань безпеки у місті. У липні-серпні 2019 року спільно з депутатським корпусом, при підтримці міського голови Андрія Глущенка було розроблено проект рішення виконавчого комітету щодо створення консультаційного дорадчого органу при виконавчому комітеті міської ради, який отримав назву «Координаційний офіс безпеки».

Питання про створення консультативно-дорадчого органу при виконавчому комітеті міської ради було внесено до порядку денного засідання виконавчого комітету міської ради 30 серпня 2019 року. Презентував концепцію та плани розвитку такого дорадчого органу Леонід Семененко, який координує діяльність з розвитку безпечної громади в місті Татарбунари. Після активного обговорення, за створення консультативно-дорадчого органу при виконавчому комітеті міської ради з питань безпеки в громаді, проголосували усі присутні члени виконавчого комітету.

Також наразі йдеться про підготовку та подання для розгляду на постійних  депутатських комісіях програми «Безпечне місто Татарбунари». Окрім забезпечення діяльності Координаційного офісу безпеки, на базі приміщення Офісу планується створення публічного ситуаційного центру зі створенням єдиної системи відеоспостереження.  При прийнятті такої програми, життя містян стане більш безпечним, а це запорука підвищення рівня життя та віра у майбутнє.

Ініціатива «Координаційний офіс безпеки як інструмент розвитку безпечної громади та інклюзивності» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи