Конституційний Суд визнав е-декларування активістів незаконним

Конституційний Суд визнав неконституційними норми закону "Про запобігання корупції", які зобов'язували представників громадських антикорупційних організацій подавати електронні декларації.Рішення, ...

державний реєстр декларацій
Конституційний Суд визнав е-декларування активістів незаконним

Конституційний Суд визнав неконституційними норми закону “Про запобігання корупції”, які зобов’язували представників громадських антикорупційних організацій подавати електронні декларації.

Рішення, яке ухвалили в четвер, 6 червня, підтримала більшість суддів під час засідання Великої палати. Подання про неконституційність е-декларування для активістів ще в липні минулого року скерували 65 народних депутатів, представники коаліції “Реанімаційний пакет реформ” та правозахисники. 

Як відомо, навесні 2017 року парламент вніс зміни до законодавства про протидію корупції. Антикорупційних активістів прирівняли до представників влади і зобов’язали подавати “декларації осіб, уповноважених на здійснення повноважень держави”. Зауважимо, що тоді за проголосували 268 депутатів, серед яких була й нинішня Омбудсман Людмила Денісова.

Правозахисники наголошували, що декларування активістів – це порушення прав людини та демократичних свобод. У жодній європейській країні не існує декларування майна активістів. Європейський Союз також наголосив, що е-декларування для активістів створює невиправданий тиск на неурядові організації.

У липні 2017 року президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроекти №6674 (про зміни до закону про громадські об’єднання) та №6675 (про зміни до Податкового кодексу), які скасовують е-декларування, але в яких передбачається посилення звітності неприбуткових організацій, зокрема за освоєння міжнародної грошової допомоги, та відповідальності за помилки у таких звітах. Низка правозахисних організацій назвала норми цих законопроектів дискримінаційними.

Джерело https://humanrights.org.ua


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях!

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії