Конкурс «Честь професії» оголосив спецномінацію на тему гендерної рівності
ГО “Жінки в медіа” хоче відзначити внесок журналістів та журналісток у роботу з подолання гендерної нерівності у нашому суспільстві на тлі повномасштабної війни в Україні. З початком повномасштабного ...
Додано:
Liza Kuzmenko
ГО “Жінки в медіа” хоче відзначити внесок журналістів та журналісток у роботу з подолання гендерної нерівності у нашому суспільстві на тлі повномасштабної війни в Україні.
З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну тема прав жінок і гендерної рівності в Україні стала ще більш актуальною. Ми говоримо про права і потреби військовослужбовиць та медикинь, волонтерок, жінок з інвалідністю, жінок, які рятуючись від війни, виїхали за кордон та тих, хто лишається і боронить Україну в тилу, жінок, які постраждалих від сексуального насильства, що є воєнним злочином.
Вітаються матеріали про впровадження Стамбульської конвенції, подолання домашнього насильства, роль жінок в політиці на місцевому і загальнонаціональному рівні, а також у процесах відновлення України.
Номінація була започаткована у 2022 році та зібрала понад 100 заявок. Минулого року премію здобула Марія Семенченко з Reporters за матеріал «Чоловік казав, що я сама себе б’ю».
«Українські медіа є не тільки ретрансляторами, але й змінотворцями. Зокрема, завдяки багатьом просвітницьким матеріалам розвінчувалися стереотипи щодо Стамбульської конвенції, яка зрештою й була ратифікована нашою державою.
Цією спецномінацією ми кидаємо виклик застарілим соціальним нормам й мотивуємо українські медіа підсвічувати роль жінок у процесах відновлення України. Закликаємо працювати не тільки з контентом, але і з запровадженням політики рівності в редакціях, забезпечуючи включення жінок до процесів прийняття рішень, рівної оплати праці та рівного ставлення, викорінення сексизму в колективах», – відзначила Ліза Кузьменко, голова ГО «Жінки в медіа», членкиня Комісії з журналістської етики.
Приз:
У якості приза трьом лауреаткам/там IFES Ukraine організує повністю оплачувану фахову field trip у м.Бухарест, Румунія в червні 2023 року для обміну фаховим досвідом з місцевими медіа, журналістськими мережами, гендерними експертами та правозахисниками.
Критерії
- Текстові, відео- та аудіоматеріали, які були оприлюднені в медіа з 1 червня 2022 року до 31 січня 2023 року.
- Відповідність темі номінації;
- Повнота та розкриття теми;
- Коректна термінологія, відсутність гендерних стереотипів та сексизму;
- Кількість матеріалів одного автора чи авторки, поданих до спеціальної номінації, не може перевищувати трьох;
- До спеціальної номінації «Найкращий матеріал на тему прав жінок, дотримання гендерної рівності» може бути поданий той самий матеріал, що й до однієї з основних шести номінацій «Честь Професії». Також можна подавати матеріал виключно в цю спеціальну номінацію.
Склад Журі:
- Ліза Кузьменко, голова ГО “Жінки в медіа”, членкиня Комісії з журналістської етики;
- Тетяна Трощинська, головна редакторка Громадського радіо, фіналістка Премії Ґонґадзе-2022;
- Андрій Куликов, голова Комісії з журналістської етики.
- Олександра Горчинська, журналістка NV
- Анастасія Багаліка, гендерна координаторка кампанії “Повага”
- Вікторія Єрмолаєва, журналістка, членкиня правління Громадського радіо.
Спецномінація “Найкращий матеріал на тему прав жінок, дотримання гендерної рівності” реалізується ГО “Жінки в медіа” за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) та Міністерства міжнародних справ Канади. Будь-які думки, викладені у цій публікації, належать авторам і не обов’язково відображають погляди IFES, Міністерства міжнародних справ Канади чи Уряду Канади.