Конфлікт — це сигнал до необхідності якісних змін у нашому житті

Конфлікти були і будуть існувати завжди, але вони мають як негативні, так і позитивні функції. Якщо розглядати тему конфлікту з позитивного боку, то саме такий гострий діалог може бути шансом для ...

Додано:
doo.cvu

fire conflict онфлікт вогонь
Конфлікт — це сигнал до необхідності якісних змін у нашому житті

Конфлікти були і будуть існувати завжди, але вони мають як негативні, так і позитивні функції. Якщо розглядати тему конфлікту з позитивного боку, то саме такий гострий діалог може бути шансом для розвитку та поліпшення взаємин, будування та удосконалення структури організації. Вміння управляти конфліктом, розрізняти його рівні, обирати правильну стратегію поведінки — це мистецтво, оволодівши яким можна навчитись правильно розставляти пріоритети, об’єднувати однодумців, створювати дійсно успішні проєкти і, навіть, потужну мережу НГО. Одними з основних принципів діяльності громадської спілки «Громадські ініціативи України» є партнерство та підтримка, довіра та небайдужість, суб’єктність громади та різноманіття. Утворюючі мережу та успішні партнерства з НГО з усіх куточків України, дуже важливо знаходити компроміси, вміти чути один одного, разом у великій команді працювати на результат, що сприятиме участі громадян у формуванні місцевих та національних політик, розвитку партнерств та мереж на місцевому, регіональному та національному рівні.

Тема конфліктів є актуальною, тому 14-16 серпня для НГО Луганської області відбувся тренінг на тему «Робота в команді: виникнення та перебіг конфліктів». Захід пройшов в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції. Головною метою тренінгу є надання учасникам та учасницям знань щодо класифікації та причин виникнення конфліктів, відпрацювання навичок, які необхідні для ефективного виходу команди з конфліктної ситуації, для практичного застосування інформації з вирішення гострих ситуацій, що сприятиме зростанню команди, налагодженню відносин в колективі, вмінню знаходити компроміси.

Впродовж 3-денного тренінгу, який відбувся в онлайн-режимі, учасники разом із фаховими тренерами відпрацювали наступні питання:

  • Що є конфліктом у команді, його поняття які рівні існують?
  • Які існують стратегії поведінки в конфлікті?
  • Як зрозуміти іншу людину і побудувати з ним зв’язки довіри?

Однією з тем, на якій окремо зупинилися тренери, була побудова діалогу, який є технологією соціальної взаємодії. Що таке діалог? Це глибинний процес обміну сенсами для якісної зміни стосунків між людьми. У свою чергу, соціальний діалог — це процес визначення та зближення позицій, досягнення спільних домовленостей, прийняття узгоджених рішень сторонами соціального діалогу, які представляють інтереси громадян та органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування. Одним із факторів успіху є вміння побудувати міст порозуміння між членами однієї команди, це є платформа для успішного розвитку НГО, втілення ініціатив та суспільно важливих проєктів. Для всіх учасників найбільш важливо було дізнатися практичних порад щодо будування діалогу в команді, дізнатись досвіду інших НГО, активістів та волонтерів з приводу розв’язання конфліктів у команді. На запитання , чи потрібно давати поради, тренер заходу Олег Овчаренко, Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» відповів: «Про поради, — це невдячна справа. Бо часто поради призводять до конфлікту, або до непорозуміння. Бо якщо людина в діалозі прямо не просить, то вона потребує не порад. Найчастіше людина потребує зв’язку і підтримки. Тому спробуйте замість порад у складну хвилину запропонувати обійняти іншу людину. Хоча, можливо, хтось захоче спровокувати конфлікт. Тоді найпростіша порада — узагальнювати і додавати поради. Кажіть іншій людині: «Ти завжди…», «Ніколи ти…», «Всі люди роблять/знають», «Кожен раз ти…», «Ти повинна/повинен…». Ви отримаєте конфлікт швидко і смачно! Про що насправді варто пам’ятати — про те, що навіть за словами, які ранять, стоять потреби. Варто до них спробувати докопатися за всіма словами і вчинками»! Формат тренінгу побудований таким чином, щоб в процесі навчання учасники та учасниці змогли поринути у подану тему, розібрати її детально, навчитись новому та актуалізувати знання. Тренери, залучені громадською спілкою «Громадські ініціативи України» до всіх освітніх заходів, — фахова команд, у кожного є власний багаторічний досвід успішної громадської діяльності, втілених ініціатив і проєктів. Саме таке спілкування, незважаючи на онлайн-формат, дає змогу не тільки отримати знання та відпрацювати навички, а ще й мотивуватись на нові успішні ініціативи.

Особливо цікавою для всіх учасників є традиційна рубрика «Невипадковий гість», де ввечері на неформальні зустрічі приходять цікаві особистості. В рамках тренінгу на онлайн-зустріч завітала Ольга Гордієнко — радник міського Голови з соціальних питань у місті Тернопіль, голова ГО «Центр «Бебіко», у якому проводять заняття з дітьми, також на базі центру працює дитячий садочок для дітей з синдромом Дауна. Ольга Гордінко є також директоркою БО «БФ «Єднання поколінь» та членкинею ГО «Жіноче коло». Неформальна зустріч була особливо цікавою та актуальною для НГО Луганщини, які працюють з дітьми та молодими людьми з інвалідністю. Ольга Гордієнко з 2010 року працює з дітьми, які мають синдром Дауна та аутизм, проводить інтегровані, групові та індивідуальні заняття. Наразі вона консультує батьків, які мають дітей з інвалідністю. Такі зустрічі однодумців, тим паче у такій специфічній сфері, напрямом якої є реалізація прав, реабілітація, інтеграція та соціалізація, організація навчання та дозвілля для дітей і молодих людей з інвалідністю, дуже важливі. Вони допомагають налагодити контакт, створити партнерства, дізнатись новітніх методик, обмінятися досвідом задля успішного впровадження проєктів, створення ініціатив, залучення однодумців, продовження суспільно важливої справи.

Для довідки:

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


 

Останні публікації цього розділу:

Комунальне підприємство ухиляється від обліку дерев: громадська організація подала до суду

Молодь Світловодська готує масштабний фест у місті

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі

Вишнівецька громада на Тернопільщині отримала цифровий рентген-комплекс від Програми USAID DOBRE