Комплексна державна політика допоможе ефективніше надавати гуманітарну допомогу постраждалим

Чіткі та зрозумілі правила гри, комплексна державна політика, яка допомагатиме шукати відповіді на ті чи інші виклики — одні з найдієвіших способів досягнення позитивних результатів у сфері надання ...

427990875_687083550305884_1794013286060147314_n
Комплексна державна політика допоможе ефективніше надавати гуманітарну допомогу постраждалим

Чіткі та зрозумілі правила гри, комплексна державна політика, яка допомагатиме шукати відповіді на ті чи інші виклики — одні з найдієвіших способів досягнення позитивних результатів у сфері надання гуманітарної допомоги. 

10 лютого 2024 року Аспен Інститут Київ провів семінар “Підтримка постраждалих від війни: координація та взаємодія”. Серію таких  одноденних подій Інститут організовує у межах Програми «Relief for Ukraine: екосистема підтримки українців» за ініціативи CORE Response за підтримки American Red Cross. Їх мета — залучення ключових стейкголдерів даної сфери до обговорення можливих шляхів розвитку гуманітарного реагування в Україні, а також більш ефективна підтримка постраждалих від війни. 

Координація гуманітарної допомоги на рівні держави

Учасники звернули окрему увагу на роль держави у налагодженні сталих процесів, які сприятимуть ефективній допомозі постраждалим від війни:

  • Упорядкування законодавчої бази, розробка державних політик та методики оцінки потреб, розбудова цілісної екосистеми дозволять ефективніше надавати гуманітарну допомогу постраждалим від війни. А також — чітко розподілити ролі держави, бізнесу і громадянського суспільства. 
  • Необхідно уніфікувати визначення гуманітарної та благодійної допомоги, а також синхронізувати їх із міжнародними стандартами.  
  • Системна робота на національному рівні з донорами забезпечить ефективніше надання гуманітарної допомоги постраждалим. Особливо це актуально під час війни.
  • До розбудови екосистеми надання гуманітарної допомоги потрібно залучати громади, які знають ситуацію щодо гуманітарної допомоги “на місцях”. 

428395367_687083403639232_6951691423465319292_n

Цифрові інновації у сфері надання гуманітарної допомоги.

Також важливо цифровізувати процеси для їх верифікації, систематизації та гарантування безпеки:

  • Цифровізація реєстрів потребувачів та надавачів гуманітарної допомоги може вирішити виклик верифікації тих, кому вона необхідна. Крім цього, завдяки цифровізації, можна запровадити моніторинг та визначити пріоритетність потреб. Також ефективність гуманітарного реагування може підвищити зонування територій, для яких надається гуманітарна допомога: тилова, опорна, прифронтова, зона бойових дій. 

Кризовий менеджмент та швидкість реагування

Зважаючи на стан війни, важливо вміти швидко перебудовувати процеси, в тому числі і на національному рівні, для ефективного адресування викликів: 

  • Гуманітарна допомога має сприяти поверненню постраждалої людини в активне соціальне життя, до продуктивної діяльності. Також важливо, щоб гуманітарна допомога спрямовувалась на відновлення та самозарадність суспільства, а не тільки на виживання.
  • Під час війни для ефективного надання гуманітарної допомоги потрібен швидкий кризовий менеджмент, протоколи “мирного часу” не можуть забезпечити ефективне реагування на виклики.
  • Наряду із наданням гуманітарної допомоги, в Україні потрібно розвивати ринок надання соціальних послуг.
  • Одним з викликів є так звана “проблема останнього кілометру”, коли постраждалі від війни не мають змоги отримати натуральну гуманітарну допомогу, наприклад, через відсутність її доставки зі складу та власну обмежену спроможність до пересування. Його можна вирішити за рахунок покращення координації та розвитку соціальних послуг. 

Крім цього, учасники обговорювали доцільність створення державної агенції, яка займалася б питаннями надання гуманітарної допомоги постраждалим. При цьому, деякі з них висловили думку, що встановлення чітких правил гри є прерогативою держави, натомість у розподілі гуманітарної допомоги роль держави має бути менша. 

427983896_687083446972561_4584056924708688713_n

Команда Аспен Інституту Київ дякує учасникам за продуктивний діалог та високу залученість до обговорення тем семінару. 

У межах Програми «Relief for Ukraine: екосистема підтримки українців» відбудуться ще два семінари, подати заявку на участь можна за посиланням.

Відбір здійснюється на конкурсній основі.

1111111111111111

Програма «Relief for Ukraine: екосистема підтримки українців» реалізується Аспен Інститутом Київ за ініціативи CORE Response за підтримки American Red Cross.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Високопілля в центрі уваги: початок роботи діалогової групи з відновлення

DOCU/УКРАЇНА: від особистого до спільного

Діалогова група з відновлення Бериславської громади затверджена Положенням влади

Франко-українська торгово-промислова палата разом із Яною Степаненко презентують колекцію NFT на підтримку України

Шумська громада на Тернопільщині матиме творчий простір для народних майстрів

Відбулась адвокаційна зустріч-обговорення потреб та проблем доступності допомоги для ВПО на рівні громади міста Рівне