Комаха. Театральна вистава у межах міжнародної акції «16 днів активізму проти насильства»

У Києві відбулася театральна вистава у межах міжнародної акції «16 днів активізму проти насильства».У межах заходу «Обирай життя без насильства» актори театру-студії «Вавилон» провели дебютну читку ...

Додано:
healthrightorgua

4-scaled
Комаха. Театральна вистава у межах міжнародної акції «16 днів активізму проти насильства»

У Києві відбулася театральна вистава у межах міжнародної акції «16 днів активізму проти насильства».

У межах заходу «Обирай життя без насильства» актори театру-студії «Вавилон» провели дебютну читку п’єси «Комаха», яка розповідає про жінку, яка ще в дитинстві постраждала від насильства й стала його свідком.

Захід відбувся у межах співпраці МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» та Апарату Урядової уповноваженої з питань гендерної політики як частина інформаційно-просвітницької кампанії щодо запобігання і протидії усім видам насильства у межах акції «16 днів активізму проти насильства».

Ця акція проводиться щорічно з 17 грудня 1999 року, коли Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

Й хоча на фоні війни та її наслідків боротьба з домашнім та гендерним насильством може помилково здаватися чимось несуттєвим, війною не можна аргументувати насильство й виправдати кривдника. Навпаки – ігнорування цієї проблеми створює ризики втратити прогрес у нетерпимості до насильства, котрий є в Україні зараз. Й, відповідно, суттєво віддалити майбутні успіхи у боротьбі з різними формами насильства. 

«Однією з найпоширеніших помилок у сучасному світі є твердження, що боротьба з насильством «не на часі». Скажімо відверто, це не правда. Це – завжди на часі, у будь-який час і в будь-якому куточку світу. А сьогодні, в умовах війни, це питання стає ще більш загостреним та надзвичайно актуальним», — зауважує Галина Скіпальська, директорка Представництва HealthRight International в Україні та виконавча директорка МБФ «Українська фундація громадського здоров’я».

Прем’єра п’єси відбулася у народному аматорському театрі «Вавилон», що працює на базі Українського державного університету ім. Драгоманова з 2001 року.

«Розуміння того, що насильству потрібно протидіяти, з моєї точки зору, може прийти в двох випадках, – каже Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань гендерної політики, – Коли ти сам/сама переживаєш таку ситуацію,  розумієш, що це погано і не хочеш, щоб ці ситуації були з іншими людьми. Або менш болісний шлях – це усвідомлення проблеми через мистецтво, коли ми з вами переживаємо емоції і стаємо частиною життя людей, які потрапили в ситуації насильства».

1-1-scaled

П’єса розкриває історію жінки, яка з дитинства є постраждалою від домашнього насильства з боку авторитарного батька, є свідком насильства з боку батька над матір’ю та молодшим братом. Цей театральний перфоманс став дебютом для п’єси авторки Лєни Кудаєвої.

«Ця п’єса є рефлексійною стосовно долі авторки, – поділилась Ірина Савченко, режисерка театру «Вавилон». –  І я маю віддати належне цій сміливій жінці – вона не боїться говорити про те, що персонажі її п’єси – це і її доля, це те, через що пройшла і вона. Це той шлях протистояння із абсолютно дикою, немотивованою, нераціональною, потужною, злою силою старшого над меншим, чоловіка над жінкою, батька над своїми дітьми».

Глядачі мали можливість подивитись не класичну виставу, яку більшість звикли бачити у театрах, а її специфічну форму – читку п’єси. Для  багатьох творів читка є індикатором того, чи матиме він успіх серед глядачів. І з огляду на увагу глядачів сьогодні, прикуті до сцени погляди та овації – п’єса «Комаха» має неймовірні перспективи для майбутніх переглядів. 

Варто зазначити також, що до заходу долучилися представники влади й громадськості, які опікуються питаннями протидії та боротьби з насильством. У якості спікерів виступили:

  • Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань гендерної політики, докторка юридичних наук, кандидатка філософських наук, професорка;
  • Галина Скіпальська, Директорка Представництва HealthRight International в Україні та виконавча директорка МБФ «Українська фундація громадського здоров’я»;
  • Олександра Хамуленко, Начальниця Управління з питань дотримання стандартів рівності Національної соціальної сервісної служби України;
  • Тетяна Іщенкомайор поліції, заступниця начальника відділу превентивних заходів та протидії домашньому насильству управління дільничних офіцерів поліції Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України;
  • Василь Богдан, полковник Національної поліції України, начальник Управління ювенельної превенції;
  • Людмила Гусейнова, правозахисниця, директорка з комунікацій ГО «СЕМА Україна».

Модератором заходу був ведучий Всеукраїнського телевізійного «Марафону новин» Андрій Ковальський. 

2-1-scaled

Знаковою подією для нашої організації також було підписання Меморандуму про співпрацю між Апаратом Урядової уповноваженої з питань гендерної політики та Представництвом HealthRight International в Україні та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я». Цей крок є дуже важливим для посилення нашої спільної роботи у напрямку протидії та запобіганню будь-яким формам насильства, впровадженню нових проєктів та невпинній допомозі тим, хто цього потребує.

Дякуємо акторам за потужну емоційну читку, а також усім гостям, спікерам та партнерам, що підтримали ініціативу МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» і студії-театру «Вавилон». Під час цього заходу, кожен та кожна змогли нагадати собі, що говорити про насильство завжди важливо, і кожен із нас може стати частиною позитивних змін.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи