Історія успіху освітньої програми «Проектний менеджмент для молоді» на Мелітопольщині

Програма громадянської освіти «Проектний менеджмент для молоді» стартувала на базі Молодіжного центру PEOPLE.UA в лютому цього року і тривала щосуботи до кінця квітня. Учасниками тренінгів стала ...

Додано:
Тетяна

??????????
Історія успіху освітньої програми «Проектний менеджмент для молоді» на Мелітопольщині

Програма громадянської освіти «Проектний менеджмент для молоді» стартувала на базі Молодіжного центру PEOPLE.UA в лютому цього року і тривала щосуботи до кінця квітня. Учасниками тренінгів стала учнівська молодь, а також представники районної та міської організації людей з інвалідністю м. Мелітополя Запорізької області. 

У вступному слові організатор освітньої програми, голова БО «Соціальний фонд» Любов Кучина уточнила: «Сьогодні проектне мислення – одна з найбільш затребуваних компетентностей прогресивної молоді. У ВНЗ, на жаль, такої освітньої програми немає, тому на допомогу приходить неформальна освіта дорослих – один із пріоритетних напрямів діяльності нашої організації. Завдяки набутим навичкам, молодь зможе залучати додаткові ресурси для розвитку своєї громади – адже вони «будують» це місто для себе! Крім того, даний курс ініційований за численними проханнями наших партнерів допомогти написати проекти, так як наша команда має вже 4 річний досвід активної проектної діяльності».

В якості тренерів були залучені досвідчені фахівці, одна з них – Ірина Сінделі пояснила, що програма складається з 43 год. і містить включає такі тематичні модулі: проектний менеджмент: від А до Я, командоутворення, особливості проектів Бюджетів участі, специфіка твердих і м’яких проектів, основи комунікаційних стратегій зі стейхолдерами.

За два місяці учасники встигли підвищити проектну компетентність:

  • засвоїли поняття фандрейзинг, міжнародні фонди, проектний цикл, елементи аплікаційної форми, специфіку твердих і м’яких проектів;
  • визначили пріоритетні проблеми суспільства та обрали актуальні теми для написання проектів;
  • ознайомилися з можливостями залучення ресурсів на місцевому, обласному, всеукраїнському та міжнародному рівнях;
  • дізналися про специфіку взаємодії з місцевими ЗМІ.

Практичними результатами стали:

1) 6 проектних заявок на конкурс Бюджет участі Мелітопольської міської ради:

 Інклюзивний мобільний комп’ютерний клас – автор Черницька Світлана;

 Інформаційний екран – зв’язок із сучасною культурою міста – Бойка Микола;

 Тренажери для парку ЖДК – Деркач Катерина;

 Хендмейдери – шлях від хобі до бізнесу – Альохіна Наталія;

 100 метрів Wi-Fi – Махсма Яна;

 Відпочинок на Ура! в Лісопарку 2 – Саєнко Юлія.

2) плани PR-кампанії на підтримку проектів на етапі голосування;

3) 3 концепти заявки для подання донорам немісцевого рівня.

Головне, що, завдяки навчанню, сформована інклюзивна ініціативна група молоді, а ряди волонтерів та членів БО «Соціальний фонд» поповнилися новими активістами, які поділяють цінності інклюзивного суспільства і громадянської освіти.

Команда БО «Соціальний фонд» висловлює подяку партнерам, без участі яких проект не став би таким успішним: Управління молоді та спорту, відділ муніципального маркетингу та туризму управління соціально-економічного розвитку міста Мелітопольської міської ради Запорізької області, ГО «Клуб сталого розвитку« Південна ініціатива».

Освітня програма «Проектний менеджмент для молоді» проходила в межах  проекту «Інклюзивна майстерня демократичного діалогу», яку реалізує БО «Соціальний Фонд» в партнерстві з Представництвом DVV International Ukraine в межах  проекту «Регіональні голосу – громадянська освіта дорослих для розширення прав і можливостей локальних громад в Україні та Білорусі» за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ??????????


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?