Історія скверу «МРІЯ» у Слов’янську

Усі у Слов'янську знають і люблять затишний сквер у центрі міста. Тут часто гуляють закохані парочки, сюди радо приходять батьки з малюками. Сквер «Мрія» — улюблене місце зустрічі з добрими друзями ...

22EXRgNlX2vwBDWo-kTpCUx2QveJoC4vKR4KrlCKd5_Y0hjwD-nLGuta62wJY50LFJd2WxKP1kgLiFUGdzvBDiv4mKdaS18WH5K6vezCqGRi7X-AwzFGkvkmbHmrbBEdA31acKM
Історія скверу «МРІЯ» у Слов’янську

Усі у Слов’янську знають і люблять затишний сквер у центрі міста. Тут часто гуляють закохані парочки, сюди радо приходять батьки з малюками. Сквер «Мрія» — улюблене місце зустрічі з добрими друзями та простір, де слов’янці проводять активне дозвілля, займаються спортом, творчістю та просто відпочивають.

Здається, що так було завжди. Але насправді сквер, яким ми звикли його бачити, з’явився не так давно. Ще 7 років тому його територія була занедбана, не було ані затишних алей з квітковими клумбами, ані майданчика  для гри в шахи, ані дитячих гойдалок. 

Історія скверу розпочалася в 2014 році. Тоді, після жахливих подій, свідком яких стало наше рідне місто, ми замислилися про майбутнє Слов’янська, в якому житимуть наші діти. Нам хотілося зробити місто затишним і гарним, аби кожен  його мешканець пишався, що народився і живе саме тут. 

Ми прагнули зробити щось корисне для свого міста. Тому вирішили відродити зелений сквер, який став би простором для розвитку та відпочинку містян.

ЯК УСЕ ПОЧИНАЛОСЯ

12 жовтня 2014 року п’ятеро активних жінок-однодумців почали розчищати від сміття та чагарників занедбану тоді територію скверу. Разом з іншими небайдужими містянами вони щотижня проводили прибирання та власними силами облаштовували сквер. 

Ентузіазм і натхнення дівчат розділили й місцеві жителі. Багато з них також хотіли долучитися до відновлення скверу, й навіть надавали матеріальну допомогу на добру справу. 

У 2015 році з’явилась ідея створити фруктовий сад.  Тож 1 листопада ми організували акцію з висадки фруктових дерев, у якій взяло участь більш ніж 100 містян. Символічним стало те, що дерева висаджували, ніби прописуючи власними справами на рідній землі слово  «мир». 

Представниці громадської організації "Слов'янська Мрія"

Представниці громадської організації “Слов’янська Мрія”

ТРАДИЦІЇ СКВЕРУ «МРІЯ»

Ми продовжували облаштовувати територію скверу. Хотілося, щоб про нього дізналося якомога більше людей, і щоб він став місцем проведення фестивалів та культурних заходів. Адже ніщо не згуртовує людей краще, ніж традиції та веселі свята. 

У 2015 році ініціативна група обєдналася у благодійний фонд «Словянська Мрія» і навесні цього ж року започаткувала традицію святкування у сквері «Веснянки» на Масляну. Це було справжнє свято: талановиті   майстри виставляли поробки, проводили майстер-класи; охочі пекли млинці та брали участь у веселих іграх. А на завершення, за давньою народною традицією, гості заходу спалювали опудало, запрошуючи весну. Це свято так сподобалося слов’янцям, що фонд почав проводити його щороку.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ РЕКОРД

Сквер відомий ще й тим, що саме тут був встановлений всеукраїнський рекорд, який прославив Слов’янськ на всю Україну. 

У 2016 році команда нашого фонду взяла участь у Всеукраїнському конкурсі до свята Великодня. Усі охочі долучалися до створення унікального пасхального дерева. Організації, навчальні заклади, місцеві майстри та зацікавлені містяни допомагали прикрашати дерево крашанками й писанками. 

Спільними зусиллями ми виготовили аж 3000 писанок! Це досягнення було занесено до Книги рекордів України. Пасхальне дерево ще довго дарувало радість слов’янцям і стало справжнім арт об’єктом у сквері.

Писанки під час фестивалю Писанки

Писанки під час фестивалю Писанки

 

ОБЛАШТУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ СКВЕРУ

Сімейні цінності, які плекає наш фонд, надихнули нас створити у сквері «Алею сім’ї». Чимало небайдужих людей від щирого серця надавали кошти на її будівництво. Тут з’явилися лавочка для закоханих, лавочка примирення, артоб’єкт «Місце зустрічі» та велике коване серце. «Алея сім’ї» стала затишним місцем, у якому можна відпочити від проблем, поспілкуватися з друзями, прогулятися з родиною. Нині це — красива фотозона, майданчик для юних художників, місце зустрічі та відпочинку. Ще однією нашою мрією є встановлення на алеї Ротонди для весільної церемонії молодят.

Проєктування та встановлення спортивного комплексу, а також облаштування майданчика для вигулу та тренування собак вже було ідеєю та втіленням наших партнерів — прихильників скверу. Ми відчували співпричетність до розвитку скверу та з великим задоволенням і вдячністю підтримали цю ідею.

Розуміння, що наша справа поширюється, надихало й приносило справжню радість. Ми на власні очі бачили, що все реально і мрії здійснюються, тому назва скверу виникла сама собою — «Мрія».

 

Майк Еббет - архітектор майбутнього скверу

Майк Еббет – архітектор майбутнього скверу

ІНКЛЮЗИВНИЙ ПРОСТІР

Найважливішим і найнеобхіднішим у сквері є простір для дитячих розваг. Завдяки п’ятьом підприємцям з різних міст України здійснилася мрія було встановлено перший дитячий майданчик.  До скверу все частіше почали приходити родини з дітьми.

Але майданчик був замалим і мав обмежену доступність. Тому виникла ідея створити на території скверу інклюзивний дитячий простір. Її вдалося втілити завдяки підтримці партнерів з ПРООН та міської влади. На фестиваль із нагоди відкриття майданчика завітало понад 300 гостей міста, зокрема й люди з інвалідністю.  У програмі заходу було багато конкурсів, майстер-класів, подарунків та святковий концерт. Після відкриття майданчика ще більше людей почало приходити до скверу: це і підлітки, і молоді батьки з дітьми, і бабусі та дідусі з онуками. Сквер об’єднує та дає можливість розважатися, спілкуватися та знаходити нових друзів.

Тепер ми мріємо, щоб сквер став повністю інклюзивним, місцем соціалізації для слов’янців. Тому нині фонд з нетерпінням реалізує проєкт за підтримки USAID, який дасть змогу обладнати ще частину скверу у форматі універсального безбар’єрного простору, що буде доступним для всіх.

На цьому історія скверу не завершується, адже команда благодійного фонду «Слов’янська Мрія» та інші небайдужі щодня допомагають йому ставати ще кращим. Наш шлях доводить, що спільними зусиллями можна здійснити будь-яку мрію та змінити місто. Ми маємо надію, що наш приклад надихне інших. Нині, дивлячись на сквер, ми розуміємо, що всі наші зусилля були не даремними, адже бачимо, що тут відпочивають щасливі слов’янці.

Мрійте справами разом із нами!


Тематика публікації:                    

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії