Інтерньюз-Україна запускає новий адвокаційний проєкт “Індекс регулювання Інтернету”

ГО "Інтерньюз-Україна" запускає ініціативу зі створення Індексу регулювання інтернету. Презентація проєкту відбулася 23 вересня 2019 року в рамках проведення Днів українського інтернету 2019 IGF UA у ...

Додано:
Internews Ukraine

ekrulila-CPOld1s-BUk-unsplash
Інтерньюз-Україна запускає новий адвокаційний проєкт “Індекс регулювання Інтернету”

ГО “Інтерньюз-Україна” запускає ініціативу зі створення Індексу регулювання інтернету. Презентація проєкту відбулася 23 вересня 2019 року в рамках проведення Днів українського інтернету 2019 IGF UA у форматі публічних обговорень “Законодавство щодо цифрового простору. Як сформувати Індекс регуляторності інтернету”.

МЕТА ПРОЄКТУ?

Основна задача проєкту — запустити інструмент для моніторингу законодавчих кроків, що матимуть вплив на регулювання Інтернету в Україні. Це дозволить активізувати правозахисників та IT-спеціалістів, аби попередити загрозливі законодавчі акти та розробити ефективне законодавство в сфері Інтернету. Індекс являтиме собою перелік критеріїв, які допоможуть оцінити якість запропонованих законопроектів, спираючись на ідеали прав людини та медіа-свободи.

НАВІЩО?

Регулювання онлайн-сфери — відносно нова проблема для українського медіа-сектору. Важливо розглядати її в контексті зіткнення національної безпеки та свободи самовираження.

Непослідовність українського законодавства в питаннях регулювання онлайн-простору залишає багато прогалин. Це, в свою чергу, негативно відображається на правовідносинах держави та користувачів. Такі ініціативи, як регламентація захисту особистих даних користувачів або впровадження прозорості в питаннях власності медіа України, можуть відповісти на виклики інформаційної сфери.

Нині громадянське суспільство здатне згуртуватися задля протидії надмірним заходам, однак їм не вистачає доказової бази та інструментів оцінки для швидкої та скоординованої реакції.

«Розробка індексу регулювання інтернету дозволить громадянському суспільству прискіпливо слідкувати за законодавством, яке може суттєво вплинути на розвиток онлайн-простору в Україні. Саме під час Днів українського інтернету 2019/IGF UA ми розпочнемо дискусію про дизайн цього індексу» — зазначає Віталій Мороз, керівник програм нових медіа ГО «Інтерньюз-Україна».

ЩО БУДЕ В РЕЗУЛЬТАТІ?

Для того, щоб встановити ефективність існуючого законодавства до управління Інтернетом в Україні, «Інтерньюз-Україна» спільно із стейкхолдерами розробить Індекс. Інструмент аналізуватиме ступінь впливу уряду на питання свободи Інтернету.

ДЛЯ КОГО?

Індекс регулювання Інтернету дасть змогу суспільству послідовно моніторити підходи та пропозиції щодо функціонування онлайн-простору. Також ми зможемо швидко реагувати на нові законодавчі ініціативи, які супроводжуватимуть вільний розвиток Інтернету, дотримуючись цифрових прав користувачів. Індекс також стане корисним інструментом для медіа у висвітленні питань онлайн-простору, які потребують експертної оцінки. Це стане фундаментом для розвитку обгрунтованої цифрової політики в Україні в майбутньому.

ХТО БУДЕ ПРАЦЮВАТИ?

Методологію Індексу розроблятимуть експерти та експертки ГО “Інтерньюз-Україна” спільно з фахівцями Лабораторії цифрової безпеки, Платформи прав людини, Freedom House, CEDEM, Української фундації безпекових студій, Інтернет-асоціації України. Ми досліджуватимемо ефективність законодавчих ініціатив, нормативно-правових актів в Україні та аналізуватимемо досвід інших країн. За результатами дослідження ми створимо критерії, за якими формуватиметься Індекс.


 

Аби бути в курсі останніх новин проєкту, стежте за Facebook-сторінкою та читайте матеріали на нашому сайті.

Контактні особи: Катерина Куницька, [email protected], Віталій Мороз, [email protected]

Проєкт “Індекс регулювання Інтернету як інструмент адвокації для України” реалізується ГО «Інтерньюз-Україна», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи