Інформаційні акції та Інтернет: збір пропозицій до бюджетів громад на 2022 рік

У 25 територіальних громадах-партнерках Програми USAID DOBRE із Запорізької, Чернівецької та Чернігівської областей завершився збір пропозицій громадян до місцевих бюджетів на наступний рік.Упродовж ...

pexels-anete-lusina-5239919
Інформаційні акції та Інтернет: збір пропозицій до бюджетів громад на 2022 рік

У 25 територіальних громадах-партнерках Програми USAID DOBRE із Запорізької, Чернівецької та Чернігівської областей завершився збір пропозицій громадян до місцевих бюджетів на наступний рік.

Упродовж вересня-жовтня 2021-го експерти Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» провели інформаційно-просвітницькі акції «Впливай на бюджет своєї громади-2022!», в яких взяли участь три тисячі жителів. Також, заповнивши спеціальну форму, мешканці подавали власні пропозиції до бюджетів територіальнихгромад. У результаті, виконкоми місцевих рад отримали 1189 оформлених письмово ідей щодо витрат на важливі для людей потреби.

 Крім того, представники органів місцевого самоврядування організували збір пропозицій за допомогою QR-кодів на своїх сайтах. І виявилося, що такий інструмент став не менш популярним серед жителів: вдалося зібрати ще 1245 пропозицій, наданих через мережу Інтернет.

 «Очікувано, як і в попередні роки, більшість пропозицій стосується ремонту доріг, а також благоустрою та ремонту об’єктів соціальної інфраструктури. І це зрозуміло: перед багатьма територіальними громадами все ще стоять першочергові виклики щодо наведення ладу у своєму «господарстві». Однак, нас приємно вразили пропозиції, що стосуються розвитку молодіжної інфраструктури, і це не лише стадіони чи спортивні майданчики, а й будівництво кінотеатрів, сучасних молодіжних коворкінгів, і навіть створення басейну у громаді. Це свідчить щонайменше про те, що жителі розуміють, як важливо дбати про те, щоб молодим людям було цікаво лишатися у громадах», – розповів Анатолій Бойко, координатор Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!»

Цікаво, що серед поданих пропозицій жителів є ініціативи екологічного та інклюзивного спрямування: створення притулків для тварин; запровадження роздільного сортування сміття; облаштування пандусів; і загалом, створення безбар’єрного середовища у громадах.

photo_2021-12-28_14-11-23

Відтак, місцеві ради опрацьовують і передають отримані пропозиції на розгляд профільних депутатських комісій – для врахування найбільш вдалих у бюджетах громад на 2022 рік.

Проєкт реалізується у рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?