Хто з чинних депутатів Львівської міської ради бере участь у виборчих перегонах?

Днями Львівська міська територіальна виборча комісія прийняла рішення щодо реєстрації списків 19 політичних партій, які загалом нараховують 971 кандидата у депутати Львівської міської ради. Аналітики ...

Додано:
AnzhelikaZozulia

ПК вибори 2020 (1)
Хто з чинних депутатів Львівської міської ради бере участь у виборчих перегонах?

Днями Львівська міська територіальна виборча комісія прийняла рішення щодо реєстрації списків 19 політичних партій, які загалом нараховують 971 кандидата у депутати Львівської міської ради. Аналітики Громадянської мережі “ОПОРА” у межах проекту “Атестація депутатів місцевих рад” дослідили, чи є серед них чинні обранці та особливості їх висування на перших місцевих виборах, що відбудуться вже 25 жовтня.

29 вересня сплинув крайній термін, коли територіальні виборчі комісії могли прийняти рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації кандидатів у депутати місцевих рад. За інформацією, отриманою з офіційних джерел, до Львівської міської ТВК з відповідними поданнями звернулося 19 політичних партій, серед яких Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”, “ГОЛОС”, “Громадянська позиція”, “Європейська Солідарність”, “За Майбутнє”, “Ідея нації”, Конгрес Українських Націоналістів, “Народний Рух України”,  “НАШ КРАЙ”, “Об’єднання “Самопоміч”, “Опозиційна платформа – За життя”,  “Сила і Честь”, “Слуга народу”, “УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка”, “Українська Галицька Партія”, Українська республіканська партія, “Духовна Україна”, Всеукраїнське об’єднання «Свобода», “ВАРТА (Всеукраїнський Альянс Регіональних і Територіальних Активістів”). Жодній із вищезазначених партій у реєстрації списків не відмовили.

Серед чималої кількості кандидатів є ті, хто тільки починає політичну кар’єру, а є також і чинні обранці Львівської міської ради. Так, про наміри продовжити свою діяльність у якості представника депутатського корпусу Львова заявили 51 з 64 депутатів VII скликання (2015-2020 роки). Більше того – 10 з них – Петро Адамик, Валерій Веремчук, Іван Гринда, Роман Грицевич, Андріян Гутник, Любов Давидович, Андрій Карбовник, Андрій Рікота, Іван Рудницький, Роман Федишин – представляли інтереси територіальної громади у раді VI скликання (2010-2015 роки), 7 – Петро Адамик, Валерій Веремчук, Іван Гринда, Роман Грицевич, Олег Сорочкін, Анатолій Забарило, Роман Федишин – у раді V скликання (2006-2010 роки) та 3 – Роман Грицевич, Іван Рудницький, Роман Федишин – у раді IV скликання (2002 – 2006). Таким чином, бачимо, що кандидатуючи на перших місцевих виборах 2020 року, Роман Грицевич та Роман Федишин мають наміри продовжити свою безперервну 18-річну депутатську діяльність у раді ще на 5 років, а ще троє їх колег – Петро Адамик, Валерій Веремчук та Іван Гринда наздоганяють їх зі стажем депутатської роботи у 14 років.

Серед чинних депутатів, які не балотуються до міської ради 6 представників фракції “Об’єднання “Самопоміч” (Андрій Дворакевич, Максим Коляда, Юрій Мельник, Христина Паньків, Андрій Пундор, Ігор Стояновський), 2 від фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (Григорій Козловський, Віталій Свіщов), ще 2 представників “Громадянської позиції” (Юрій Кужелюк, Ірина Сердюк) та по 1 представнику від фракцій “Всеукраїнське об’єднання «Свобода» (Тарас Гупало), Громадський рух “Народний контроль” (Віталій Свінціцький), Українська Галицька Партія (Тарас Чолій). Однак варто зазначити, що прізвища Тараса Чолія, Григорія Козловського, Віталія Свіщова виборці зможуть знайти у бюлетенях з переліком кандидатів до Львівської обласної ради. А от Віталій Свінціцький публічно заявив про те, що кандидувати не буде. “Шановна громадо Рясного-2, Рясного-1. Час настав. Не прощатися. А переходити у новий формат роботи”, – заявив політик у одному із своїх дописів на сторінці у соціальній мережі Facebook.

Аналізуючи перелік чинних обранців, які зареєстровані кандидатами у депутати до Львівської міської ради, ми порівняли фракційну приналежність депутатів упродовж VII скликання із політичними партіями-суб’єктами їх висування на поточних місцевих виборах. Дослідження показало, що 36 депутатів діючого скликання зберегли свою “партійну ідентичність” з попередньої кампанії та на виборах 2020 року є включеними до списків тих самих політичних сил. Серед них 14 представників “Об’єднання “Самопоміч” (Орися Богун, Олег Василишин, Любов Давидович, Оксана Динік, Вікторія Довжик,  Тетяна Іванів, Богданна Зубрицька, Ігор Корончевський, Володимир Крицак, Оксана Рубай, Роман Федишин, Юлія Хомчин, Андрій Шевців, Олег Шмід), 8 кандидатів від партії “Європейська Солідарність”, яка фактично є правоприємницею БПП “Солідарність” (Петро Адамик, Роман Грицевич, Остап Доскіч, Сергій Івах, Юрій Моравецький, Уляна Пак, Володимир Ропяк, Іван Рудницький), 7 представників фракції ВО “Свобода” (Мар’яна Батюк, Володимир Гринишин, Андріян Гутник, Андрій Карбовник, Маркіян Лопачак, Андрій Рікота, Дмитро Чунис), 4 кандидатів від “Громадянської позиції” (Ігор Вань, Роман Іванців, Анатолій Забарило, Олег Сорочкін) та 3 представників Української Галицької Партії (Юлія Гвоздович, Мирослав Данилків, Ігор Дякович).   

Ще у 15 кандидатів змінився суб’єкт висування у порівнянні до 2015 року. Серед них група з 4 депутатів, що раніше входила до складу фракції “Об’єднання “Самопоміч”, проте у травні 2020 року вийшла з його складу та працювала як об’єднання позафракційних депутатів “Незалежні”. Серед них Олег Береза, Тарас Кльофа, Ольга Посипанко та Олена Пасевич. Двоє перших на майбутніх виборах кандидуватимуть від політичної партії “Слуга народу”, а ще двоє включені до списків “Європейської Солідарності”. У розрізі структурних змін депутатського корпусу варто пригадати також, що у червні поточного року депутатка від фракції Громадський рух “Народний контроль” Анна Мармуляк перейшла до фракції “Громадянська позиція” і на цих виборах балотуватиметься до ради вже з цією політичною силою. Ще 3 її колег, які у діючому складі ради входили до фракції Громадський рух “Народний контроль”, у межах осінньої кампанії боротимуться за депутатське крісло з політичною партією “ВАРТА (Всеукраїнський Альянс Регіональних і Територіальних Активістів”). Це Валерій Веремчук, Тарас Ворко, Ірина Оршак. З цією ж партією на поточних виборах і у депутати, і на посаду Львівського міського голови претендує чинний депутат від фракції «Українське Об’єднання Патріотів – УКРОП» – Ігор Зінкевич. А його колеги по фракції у раді VII скликання – Любомир Босаневич, Іван Гринда, Богдан Гула та Ігор Телішевський зареєстровані кандидатами у депутати від політичної партії “За майбутнє”. Назар Палідович, який на сьогодні є членом фракції “Громадянська позиція” зареєстрований під третім номером у єдиному виборчому списку кандидатів Об’єднання “Батьківщина”. 

Загалом, варто відмітити, що фактор виборчої кампанії продовжує впливати на суспільно-політичне життя Львівської громади. Попри те, що офіційний старт виборчого процесу прийшовся на початок вересня, міжпартійне протистояння всередині депутатського корпусу давало про себе знати впродовж всього календарного року. Це  призвело до структурних змін у діючому скликанні ради та, в багатьох випадках, заклало основи для тих партійних ротацій, які стають помітними сьогодні за результатами аналізу списків кандидатів у депутати Львівської міської ради на перших місцевих виборах, що мають відбутися 25 жовтня.

Автор Анжеліка Зозуля

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись: 

На сайті організації.

В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком».

В соціальній мережі Facebook.

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи у Львівській області звертайтесь до Анжеліки Зозулі, представниці Громадянської мережі ОПОРА у Львівській області

тел.: 098-765-86-22

e-mail: [email protected]

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». У місті Львів за реалізацію ініціативи відповідає Львівська обласна організація «Громадянська мережа «ОПОРА».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку