Громади здатні покращити свою енергоефективність уже зараз

Учасники навчального курсу "Енергетична безпека громад" дізналися про практичні рішення, рекомендації та закономірності споживання енергії.Курс "Енергетична безпека громад" триває. Відкриваючи ...

Додано:
Oksana Stelmakh

3bab5d585f2c6a0c889680e4f1e0759d
Громади здатні покращити свою енергоефективність уже зараз

Учасники навчального курсу “Енергетична безпека громад” дізналися про практичні рішення, рекомендації та закономірності споживання енергії.

Курс “Енергетична безпека громад” триває. Відкриваючи чергову інформаційну сесію, керівниця регіонального офісу “U-LEAD з Європою” в Одеській області Юлія Молодожен зазначила: “Наша мета сьогодні — ознайомити учасників із технічними рішеннями та організаційними заходами”.

Експерт U-LEAD з питань енергоефективності Андрій Барулін розповів, що підвищення енергоефективності дає найбільший ефект саме в системах з найбільшим споживанням. Зазвичай опалення є саме такою системою, а значить важливо зосередитися на його витратах: перевірити втрати тепла через дах, стіни, підлогу, стелі, мережі трубопроводу тощо.

“Щоб одержати максимальний ефект, громадам необхідно обирати будівлі з дійсно високим споживанням та виконувати підготовчі роботи, такі як проведення енергетичного обстеження і розробка проєктно-кошторисної документації”, – наголосивв Барулін.

Зрозуміти, які системи споживають найбільше, допоможе енергетичний баланс будівлі. Наступним кроком, з огляду на наявні ресурси, є визначення конкретних дій.

“Роботу над енергозбереженням варто розпочати з аналізу експлуатації бюджетних будівель та приміщень. Після проведення аналізу ми переходимо до організаційних заходів, це можуть бути: зниження температури в будівлі, якщо її не використовують, спільне використання приміщень для різних активностей тощо”, – зазначив Барулін.

Громади вже зараз можуть підвищувати енергоефективність, виконуючи рекомендації, які не потребують значних вкладень, але мають значний ефект і невеликий строк окупності. Наприклад, проводити утеплення трубопроводів системи опалення, організовувати правильне провітрювання тощо. Комплексне утеплення будівлі може зменшити споживання енергії в рази, проте воно потребує значних капіталовкладень.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Буська громада провела друге засідання робочої групи з напрацювання стратегії розвитку

У Володимирі обговорили подальше впровадження “зелених” рішень в багатоквартирних будинках

«Життя — не тільки в столиці». Марія Фрей — про гіперлокальну мережу Суспільного та розбудову хабів у регіонах

За рік та сім місяців великої війни росія скоїла 536 злочинів проти медіа та журналістів

Мережування, партнерування та адвокація: досвід Асоціації громадських радників України

Суспільний запит на відповідальність за скоєні воєнні злочини: інструменти для притягнення до відповідальності