Громади навчаються забезпечувати своїх жителів укриттями

Необхідність захисних споруд, їх види та пов'язане з побудовою законодавство у останній інформаційній сесії від U-LEAD.Чим керуватися при облаштуванні укриття? Які існують види захисних споруд та ...

Додано:
Oksana Stelmakh

5d708c006c3b424d928ed347ae1ff5b0
Громади навчаються забезпечувати своїх жителів укриттями

Необхідність захисних споруд, їх види та пов’язане з побудовою законодавство у останній інформаційній сесії від U-LEAD.

Чим керуватися при облаштуванні укриття? Які існують види захисних споруд та вимоги до них? Які перші кроки ОМС для забезпечення укриттями на щойно деокупованій території? Ці та інші питання обговорили під час інформаційної сесії для територіальних громад, яку організувала Програма U-LEAD.

Мета заходу — ознайомити громади із законодавчими підставами та вимогами щодо облаштування укриттів на територіях населених пунктів під контролем України та на нещодавно деокупованих територіях, поділитися простими і швидкими рішеннями щодо створення таких укриттів. Про це розповів Ігор Агібалов, керівник Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Луганській області:

«Ця тема важлива для всіх. Головне завдання, яке ми ставимо перед собою – донести способи спорудження тимчасових укриттів до мешканців, що опинились перед небезпекою ворожих обстрілів. Під час підготовки до заходу наші експерти опрацювали та систематизували досвід населених пунктів на більшості українських територій».

За словами Агібалова, окрему увагу приділили можливостям встановлення таких споруд на землях Донецької області, що нещодавно були деокуповані:

«Тут головне знайти просте рішення, аби не чекати на виготовлення складних та дорогих конструкцій. Потрібно провести інвентаризацію наявних підвальних приміщень та облаштувати їх всім необхідним. Бо ми ж розуміємо – звільнені території обстрілюють щодня і щогодини», – наголосив Агібалов.

А керівник U-LEAD у Миколаївській області Олег Ільницький та радник з питань муніципальних фінансів та управління Регіонального офісу у Закарпатській області Михайло Бундзяк роз’яснили громадам щодо видів укриттів, які визначає законодавство. Йшлося про сховище, протирадіаційне укриття, споруди подвійного призначення, швидкоспоруджувану захисну споруду цивільного захисту та найпростіше укриття, їх відмінність, призначення та необхідне оснащення.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Вінниці відбувся Форум для комунікації громадянського суспільства та органів влади «Простір взаємодії»

Експерти розповіли про здобутки та виклики децентралізації та диджиталізації адмінпослуг

П’ять організацій Мережі увійшли до 100 кращих доброчинних організацій 2022 року

Міжпоколіннєві ініціативи реалізовували у Тернопільській та Львівській областях

В Тернополі розглядали шляхи покращення якості надання правової допомоги переселенцям та волонтерам

Більш як пів тисячі керівників та фахівців будинків дитини з усієї України завершили масштабне навчання