Громадський центр правосуддя звернеться до Європейського суду через порушення прав кримчан

 Суд по "кримській справі" продовжиться у жовтні. Тепер Громадський центр правосуддя звернеться до Європейського суду з прав людини через порушення прав кримчан.13 серпня, відбулось судове засідання ...

117707951_4228642217209346_8452407938135922056_n
Громадський центр правосуддя звернеться до Європейського суду через порушення прав кримчан
 

Суд по “кримській справі” продовжиться у жовтні. Тепер Громадський центр правосуддя звернеться до Європейського суду з прав людини через порушення прав кримчан.

13 серпня, відбулось судове засідання в Окружному адміністративному суді Києва з розгляду позову правової радниці Громадського центру правосуддя Юлії Лісової про визнання незаконним розпорядження КМУ №291-р, яким у березні було припинено роботу КПП для в’їзду та виїзду з Криму у зв’язку з карантином. Суд зробив перерву до жовтня.

Суд заслухав пояснення представниці Юлії Лісової та представника Кабміну і оголосив перерву до 1 жовтня 2020 року для того, щоб дослідити письмові докази та провести дебати.

Громадський центр правосуддя оцінює оголошення перерви в слуханні як небажання суду надавати зараз оцінку рішенню уряду. Не було ніякої об’єктивної процесуальної необхідності відкладати розгляд справи, оскільки суд мав усі необхідні матеріали для того, щоб винести рішення.

У ході судового розгляду показовим був факт непідготовленості та необізнаності у проблематиці представника Кабміну. Так, представник навіть не знав, що розпорядження КМУ №291-р на сьогодні вже не діє: про це він дізнався в процесі засідання. Також, на його думку, говорити про законність обмеження конституційних прав громадян можливо тільки в Конституційному суді України.

Таке затягування розгляду актуальної для українських громадян справи судом дає нам підстави готувати заяву до Європейського суду з прав людини про порушення прав на доступ до правосуддя.

Тривала відсутність судової оцінки рішення Кабміну надає уряду можливість і надалі порушувати права громадян, що продемонструвало нове розпорядження від 8 серпня 2020 року – про чергову заборону для кримчан.


Тематика публікації:           

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?