Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари підтверджує свою роль правового «хабу»

Діяльність Татарбунарського Громадського центру правосуддя як правового «хабу» передбачає чітку ідентифікацію місцевих проблем та сфер відповідальності, а також координацію їх вирішення. На початку ...

52650478_2508089165931335_6877772954923433984_o
Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари підтверджує свою роль правового «хабу»

Діяльність Татарбунарського Громадського центру правосуддя як правового «хабу» передбачає чітку ідентифікацію місцевих проблем та сфер відповідальності, а також координацію їх вирішення. На початку лютого 2019 року такими проблемами стали питання надання соціальної допомоги, облаштування дитячого майданчика та організація ефективної правової допомоги в Центрі матері та дитини «Життя». 

Центру вдалось не тільки ефективно переадресувати запит на соціальну допомогу та вирішити конкретну проблему багатодітної родини, але і відпрацювати подібну співпрацю на майбутнє. Зокрема, під час проведення заходів Всеукраїнського тижня права в грудні 2018 року, за результатами конкурсу малюнку «Мої права» переможцем став учень Татарбунарського НВК “Школа-гімназія” Андрій Тишевич. Від педагогів школи стало відомо, що дитина потребує ліків та медичних приладів, які багатодітна малозабезпечена родина Андрія не може придбати. Керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко переадресував запит на допомогу до Благодійного фонду «Еммануїл». За результатами такого звернення протягом грудня-січня для родини була надана допомога речами та продуктами, для опалення будинку придбане і завезене вугілля. А у лютому Андрій отримав необхідні ліки та медичні прилади.

7 лютого керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко разом з місцевими активістками зустрівся з Татарбунарським міським головою Андрієм Глущенком з питань облаштування дитячого майданчика на території житлового масиву ПМК-18 у місті Татарбунари. Напередодні до Центру завітала мешканка міста, багатодітна мати Тетяна, яка підняла проблему непридатного стану дитячого майданчика в населеному житловому масиві міста. Фахівці Громадського центру правосуддя порадили мешканцям провести зустріч з мешканцями мікрорайону і сформулювати конкретні пропозиції для подальшої зустрічі з міською владою. Під час спілкування з міським головою представниці ініціативної групи мешканців житлового масиву розповіли про проблеми з дозвіллям дітей та передали пропозиції щодо розміщення ігрового майданчика та майданчика для катання на роликових ковзанах.

Вислухавши пропозиції містян, мер поінформував їх про те, що депутати міської ради прийняли рішення про виділення коштів для придбання чотирьох ігрових майданчиків, один з яких буде розміщено у житломасиві ПМК-18. Представниці ініціативної групи також попросили надати допомогу у придбанні матеріалів для будівництва пісочниці та альтанки, баскетбольних щитів. При наявності будівельних матеріалів мешканці своїми силами збудують для своїх діток означені об’єкти. Міський голова пообіцяв вирішити це питання та попросив представників громади надати перелік будматеріалів та їх кількість. Таким чином, спільними зусиллями влади і громади буде вирішено одне з нагальних питань містян – організація дозвілля дітей та убезпечення їх від нещасних випадків та профілактика правопорушень.

Окрім координації вирішення місцевих проблем, одним із стратегічних напрямків діяльності Громадського центру правосуддя є діагностика проблем з доступом до правосуддя в місцевих громадах. Вже на початковій стадії проведення моніторингу доступу до правосуддя в місцевих громадах фахівці Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари виявили значні проблеми в діяльності місцевого суду. Зокрема, перший блок проблем торкається відсутності належних приміщень в розпорядженні суду, в результаті троє суддів змушені користуватись лише однією залою судових засідань. Така ситуація створює значні перепони для організації здійснення правосуддя, зокрема для організації здійснення належної відео-фіксації судових засідань. Також в Татарбунарському районі склалася ситуація, коли кримінальні провадження стосовно злочинів, пов’язаних з браконьєрством, не можуть бути належним чином розслідувані, оскільки в регіоні відсутні відповідні атестовані судові експерти. Прикладом такої ситуації є розслідування кримінальних проваджень за ст. 249 Кримінального кодексу України – незаконне зайняття рибним промислом в акваторії Національного парку «Тузловські лимани».

З метою організації якісної правової допомоги клієнткам Центру матері та дитини «Надія», який працює на базі Благодійного фонду «Еммануїл» в селі Струмок Татарбунарського району, 15 лютого відбулась робоча зустріч керівника фонду Олександра Бабенка, керівника Громадського центру правосуддя Леоніда Семененко та керівника Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку Катерини Кирган-Мангул. Також правовим радником Громадського центру правосуддя Юлією Лісовою була надана правова допомога одиноким матерям, які перебувають в Центрі матері та дитини.

Діяльність пілотного Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари здійснюється в рамках проекту «Ефективний доступ до правосуддя в місцевих громадах», який виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари сприяє покращенню доступу місцевих мешканців до правосуддя, отримання правової допомоги й альтернативного вирішення спорів, підвищенню обізнаності щодо судочинства, а також сприяє розгортанню співпраці судів та установ юстиції з жителями громади.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи