Громадськість закликає парламентарів не вбивати медичну реформу

8 червня Верховна Рада 227 голосами народних депутатів дала старт медичній реформі, проголосувавши за законопроект №6327 Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів. ...

Додано:
RPR

Громадськість закликає парламентарів не вбивати медичну реформу
Громадськість закликає парламентарів не вбивати медичну реформу

8 червня Верховна Рада 227 голосами народних депутатів дала старт медичній реформі, проголосувавши за законопроект №6327 Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів.

Всього між першим та другим читанням до законопроекту №6327, що передбачає докорінне реформування медичної галузі в України, народні депутати запропонували 886 поправок. На 12 липня робочою групою уже було враховано 396 поправок в законопроекти з пакету медичної реформи. Ці поправки нівелюють більшість суттєвих нововведень, докорінно змінюючи суть всієї реформи.

Наголошуємо: підтримка пропозицій робочої групи в сесійній залі не дасть старту довгоочікуваній та анонсованій Прем’єр-міністром системній реформі у сфері охорони здоров’я. Ухвалення законопроекту №6327 в редакції, запропонованій робочою групою, призведе до «косметичних» змін лише на рівні первинної ланки та дещо покращить якість надання медичних послуг і умови праці лікарів.

Втім, українці не відчують на собі результати половинчастої реформи. Нагадуємо: ефективність медичної реформи залежить від конкретних інструментів, які закладені в законопроекті № 6327, який був поданий до парламенту та проголосований у першому читанні, а саме:

  • введення оплати за медичну послугу та договірні стосунки з медичними закладами;
  • запровадження незалежного від постачальників послуг (лікарень, місцевої влади, МОЗ) замовника медичних послуг — Національної служби здоров’я України;
  • співоплати пацієнтами за частину послуг на вторинній та третинній ланці як соціальний механізм відповідальності пацієнтів та лікарів та досягнення прозорості фінансування системи;
  • впровадження міжнародних клінічних настанов лікування та діагностики.

Окрім того, що під час доопрацювання між першим та другим читанням законопроект №6327 зазнав значних змін, профільний комітет всіляко гальмує його розгляд, тим самим унеможливлюючи запуск навіть частини реформи охорони здоров’я – первинної допомоги. Варто наголосити, що в робочій групі участь брала більшість депутатів профільного комітету. Тепер вони не визнають пропозиції робочої групи, що працювала цілий місяць, затягують роботу з розгляду правок або взагалі відмовляються повторно їх розглядати.

Враховуючи зазначене, найбільша коаліція громадських організацій Реанімаційний Пакет Реформ закликає профільний парламентський комітет невідкладно дати висновок щодо законопроекту, а також не підтримувати поправки, які нівелюють основні елементи реформи. 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи