Громадські організації рекомендують Єврокомісії та консульствам Шенгену спростити оформлення візи для людей з інвалідністю

Громадські організації звернулися до Єврокомісії та консульств країн Шенгену з рекомендацією вдосконалити процедуру оформлення візи для людей з інвалідністю. Відповідну петицію було презентовано у ...

IMG_20160427_111859
Громадські організації рекомендують Єврокомісії та консульствам Шенгену спростити оформлення візи для людей з інвалідністю

Громадські організації звернулися до Єврокомісії та консульств країн Шенгену з рекомендацією вдосконалити процедуру оформлення візи для людей з інвалідністю.

Відповідну петицію було презентовано у прес-центрі агентства “Укрінформ” під час організованого ГО “Європа без бар’єрів” круглого столу «Отримання візи та закордонного паспорта для людини з інвалідністю в Україні: буденність чи виклик?» 27 квітня.

«Ми звертаємося до Вас з рекомендацією звільнити людей з інвалідністю від сервісного збору у візових центрах на підставі документів, що підтверджують наявність інвалідності. Також, ми просимо Вас забезпечити можливість акредитації представників НГО людей з інвалідністю у візових центрах, для того щоб такі представники мали право подавати документи людей з інвалідністю від їхнього імені у Ваших установах.  Разом із тим, ми хотіли б закликати Вас підтримати пропозицію щодо запровадження електронної форми подачі документів для людей з інвалідністю задля уникнення ними необхідності міжміських поїздок», – йдеться у петиції, підтриманій низкою громадських організацій

За словами ініціаторів петиції, така зміна правил зробить  значно доступнішими подорожі для людей з інвалідністю, зокрема спортсменів і ветеранів АТО, які прямують на реабілітацію.

«Якщо раніше організації могли подавати документи за групу осіб до консульства централізовано, то тепер кожен мусить робити це самостійно. Для багатьох людей – особливо тих, хто живе за межами великих міст, де є консульства  і візові центри, витрати на спеціалізований транспорт чи перевезення супроводжуючої особи є непідйомними. Через це люди самі відмовляються від поїздок за кордон навіть за наявності запрошень. Централізоване подання документів і безкоштовна мобільна біометрія суттєво зменшать кількість поїздок і витрат для людей з інвалідністю», - пояснила аналітик ГО «Європа без бар’єрів» Катерина Кульчицька.

Перед цим під час круглого столу експерти «Європи без бар’єрів» презентували результати моніторингу доступності консульських установ, візових центрів і відділень Державної міграційної служби м. Києва, опитування представників організацій людей з інвалідністю в Києві та семи регіонах.

Моніторингом було виявлено низку поширених перешкод, що створюють ризик для життя і здоров’я осіб з інвалідністю та змушують відчувати приниження людської гідності: сходи без пандусів назовні і без ліфтів усередині будівель, високі пороги, вузькі двері, відсутність місць для паркування автомобілів людей з інвалідністю, наявність пошкоджених тротуарів, вибоїн і високих бордюрів, відсутність спеціалізованих або навіть звичайних вбиралень.

Крім того, було виявлено, що одним з суттєвих  бар’єрів  для людей з інвалідністю в Україні є фінансова недоступність візового збору та транспортних витрат.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

На робочому засіданні Ради ВПО (Берислав) вирішили провести нове анкетування

План відновлення та розвитку Новобілоуської громади: візія, стратегічні цілі і завдання відновлення

100 тисяч життів на рік: як тютюнова епідемія загрожує демографічному розвитку України

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Києві

«STOPманіпулятор» — сказали студенти з Вінниці під час дводенного тренінгу

Як забезпечити перехід на безпечне програмне забезпечення, що посилить кіберстійкість України?