Громадські монітори вирушили в “поля” Луганщини
Моніторингова місія Мережі правового розвитку наприкінці червня відвідала Луганську область. Це вже другий етап проєкту, який посилює експертний рівень місцевого самоврядування Луганської області для ...
Додано:
legal_dev_network
Моніторингова місія Мережі правового розвитку наприкінці червня відвідала Луганську область. Це вже другий етап проєкту, який посилює експертний рівень місцевого самоврядування Луганської області для підтримки вразливих груп населення в умовах COVID-19. Попередньо експерти організації вивчили документацію, обговорили попередні висновки на онлайн-зустрічах з представниками місцевої влади. Але ніщо не замінить фізичний контакт та можливість на власні очі побачити ситуацію в громадах.
Експерти Мережі правового розвитку провели низку зустрічей з представниками територіальних громад з питань підвищення їх спроможностей та забезпечення дотримання прав людини на території цих громад. Разом з представниками Білолуцької, Біловодської, Чмирівської та Шульгинської територіальних громад було обговорено результати роботи місцевих рад у сферах освіти, охорони, здоров’я, соціального захисту населення та доступу до інформації. Додатковий фокус уваги – пом’якшення негативних впливів пандемії COVID-19 на життя вразливих груп населення. Для дослідження застосовується інструментарій Місцевого індексу прав людини (МІПЛ), ознайомитись з яким можна тут.
Крім аналізу дієвості місцевих цільових програм та нормативних актів, інструментарій МІПЛ передбачає проведення спостережень та тестування роботи шкіл, лікарень, установ соціального захисту, центрів надання адміністративних послуг та інших установ і організацій в громаді.
На фото: громадський моніторинг у школі та геріатричному пансіонаті Білолуцької громади (Луганська область)
Новостворена Білолуцька селищна територіальна громада зіштовхнулася з серйозними викликами у сферах освіти та охорони здоров’я. Є труднощі з підтримкою малозабезпечених осіб похилого віку. Надання їм допомоги є вкрай необхідною для підтримки їх життя та здоров’я, належного рівня життя. Розроблення спільно з експертами Мережі правового розвитку стратегічного документа громади, який визначатиме пріоритети роботи з вразливими групами, стане наступним кроком співпраці спілки та селищної ради Білолуцька.
На фото: Тарас Щербатюк, керівник проєкту, на зустрічі з керівництвом Білолуцької селищної територіальної громади (Луганська область)
Дуже приємне враження справила Біловодська громада. Власним коштом та із залученням ресурсів донорів тут проводиться ремонт дорожнього покриття, відбудовано заклади культури, освіти та відділи соціального захисту населення. Громада розвивається і стає з кожним днем все комфортнішою для своїх мешканців.
На фото: Тарас Щербатюк, керівник проєкту та Марина Куприкова, експертка проєкту, у Шульгинській сільській територіальній громаді (Луганська область)
Марина Куприкова, експертка проєкту, розповідає про своє враження від комунікації з представниками місцевого самоврядування Біловодської громади:
“Нашою організацією запропоновано свою допомогу у підготовці стратегій в освітній та медичній галузі, де ми маємо намір запропонувати включення питань з надання підтримки вразливим групам населення з подолання наслідків Covid-19 та визначити пріоритетними питання дотримання прав людини у громаді.”
На фото: експерти проєкту обговорюють результати аналізу ситуації у Біловодській селищній територіальній громаді (Луганської області) під час зустрічі з керівництвом місцевого самоврядування
Чмирівська громада також приємно вразила. Сільська рада вже зробила ремонти в амбулаторії та освітніх закладах, працює над удосконаленням роботи органів соціального захисту населення.
На фото: експерти проєкту (зліва праворуч) Тарас Щербатюк, Марина Куприкова та Олександр Кадієвській проводять тестування роботи ЦНАПу у Чмирівській сільській територіальній громаді (Луганська область)
Євген Полтенко, виконавчий директор Мережі правового розвитку поділився своїми враженнями від моніторингу та проєкту в цілому:
“Ініціюючи цей проєкт, ми, відверто кажучи, мали певні побоювання щодо можливої пасивності співробітників місцевого самоврядування. Але вже перші етапи продемонстрували готовність і взаємодію представників громад до взаємодії. Це дозволило дванадцяти громадам сільськогосподарської частини Луганської області, переважна більшість яких створено зовсім нещодавно, отримати якісний експертний зріз результатів власної роботи. Ми переконані, що це, в свою чергу, створить додаткові можливості для оперативного вирішення виявлених прогалин та побудови роботи місцевого самоврядування на новому, більш якісному рівні. Як приклади практичної корисності цієї роботи можна згадати, що, спираючись на інформацію аналітичних звітів, виконавчі органи рад матимуть змогу використовувати їх дані при розробленні та ухваленні місцевих програм та заходів, стратегій власної роботи та підготовки проєктів для залучення зовнішнього фінансування на покращення життя мешканців громад. І в цьому громади отримають нашу експертну підтримку”.
На фото: Євген Полтенко, виконавчий директор Мережі правового розвитку, під час моніторингової зустрічі у Білолуцькій громаді (Луганська область)
Дослідження відбувається в рамках проєкту «Посилення експертного рівня місцевого самоврядування Луганської області для підтримки вразливих груп населення в умовах COVID-19». Проєкт відбувається за підтримки організації «Людина в біді» та фінансового сприяння Європейського Союзу.
Ця публікація створена за підтримки організації «Людина в біді» та за фінансового сприяння Європейського Союзу. Зміст матеріалу є виключно відповідальністю Мережі правового розвитку і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу та організації «Людина в біді».