Громадські активісти дослідили правові проблеми ВПО та ветеранів АТО з інвалідністю в Луганській та Рівненській областях

Протягом лютого-березня 2017 року експерти ГО “Суспільна служба правової допомоги” провели дослідження “Правові та соціальні проблеми ВПО та ветеранів АТО з інвалідністю в Луганській та Рівненській ...

Додано:
pela-lug

disable
Громадські активісти дослідили правові проблеми ВПО та ветеранів АТО з інвалідністю в Луганській та Рівненській областях

Протягом лютого-березня 2017 року експерти ГО “Суспільна служба правової допомоги” провели дослідження “Правові та соціальні проблеми ВПО та ветеранів АТО з інвалідністю в Луганській та Рівненській областях”. Під час дослідження було проведено анкетування 100 ВПО та ветеранів АТО з інвалідністю, проаналізовано статистичну iнформацiю Державної служби зайнятостi, Державної служби статистики, Мiнiстерства соцiальної полiтики, обласних департаментiв соцiального захисту населення та публiкацiї засобiв масової iнформацiї.

Першу позицiю у рейтингу правових проблем ветеранiв АТО з iнвалiднiстю стало отримання посвiдчення учасника бойових дiй i як наслiдок всiх iнших необхiдних документiв, для отримання пiльг.  Чоловiки скаржаться на те, що не мають змоги чекати по кiлька мiсяцiв отримання документiв, а часте вiдвiдування вiйськкоматiв та iнших установ достатньо складне, бо не все примiщення можуть забезпечити вiльний доступ для iнвалiдiв. У Луганськiй областi з такою проблемою знайомi 35% респондентiв, а у Рiвненськiй 29%.

Перелiк правових проблем ВПО досить широкий. Зокрема, внутрiшньо перемiщенi особи часто стикаються з порушенням їхнього права на вiльне пересування з територiї, непiдконтрольної Українi. ВПО змушенi стояти у великих чергах, щоб отримати електронну перепустку. Це пов’язано з тим, що не завжди є технiчна можливiсть видати такий документ, а також вiдсутня єдина база даних. Крiм того часто порушуються права ВПО на соцiальнi виплати, освiту й медобслуговування, спостерiгаються труднощi у працевлаштуваннi та вiдновленнi втрачених документiв.

По житловим питанням таким як зняття з реєстрацiї за мiсцем проживання у Рiвненськiй областi зверталося 19% опитаних, а у Луганськiй областi близько 40% опитаних. Тiльки деякi з цих осiб вказали що у таких випадках у них виникали певнi проблеми правового характеру, частiше за все проблема була у надмiрному бюрократизмi нашої системи.

З повною версією звіту можна ознайомитись за посиланням.

«Ініціатива активних громадян в підтримку  ВПО та учасників АТО – осіб з інвалідністю в Донбасі» реалізується ГО “Суспільна служба правової допомоги” в рамках проекту  «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що  адмініструється у регіоні Донецькою обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» (Загальноукраїнське адміністрування проекту здійснює ГО Центр «Жіночі перспективи») за фінансової підтримки Європейського Союзу.

 

Слідкуйте за новинами ГО “Суспільна служба правової допомоги” в соціальних мережах:


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»