Грантова підтримка жінок-підприємиць у дії: допомогу отримають перші 16 бізнесів

Грантова підтримка жінок-підприємиць, що запущена  ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі» за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», успішно пройшла перший ...

Додано:
Liudmyla Osypchuk

2b21b47a89593dfbced5cfb379d14893_1280x720
Грантова підтримка жінок-підприємиць у дії: допомогу отримають перші 16 бізнесів

Грантова підтримка жінок-підприємиць, що запущена  ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі» за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», успішно пройшла перший етап. Розглянувши 532 заявки від власниць бізнесів, організатори підтримки обрали тих, хто вже найближчим часом отримає необхідну підтримку.

Нещодавно ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі» анонсувала масштабний проєкт − Грантову підтримку жінок-підприємиць. Його метою є відновлення та масштабування діяльності бізнесів, власницями яких є жінки, просування гендерної рівності, а також підтримка країни під час війни та післявоєнної відбудови. 

Важливість та актуальність підтримки обумовлена складнощами, які поставили під загрозу існування багатьох бізнесів у 2022 році. Через війну в Україні дуже багато малих та середніх підприємств потребує фінансової та інформаційної підтримки, релокації в безпечні райони або допомоги з виходом на європейські ринки. Щоб забезпечити потужний рестарт економіки, українські та західні громадські організації об’єднали свої зусилля й запустили спільну Грантову підтримку жінок-підприємиць.  

«Всього за два тижні, доки тривав прийом заявок, для участі в підтримці зареєструвались 532 жінки з 10 областей України, – розповідає Ірина Титарчук, виконавча директорка центру. – Як показало анкетування, українські підприємиці сьогодні розвивають власні справи у широкому спектрі діяльності – від сфери послуг до переробної промисловості, від сільського господарства до ІТ. Найбільша кількість учасниць звернулася з метою масштабування бізнесу, оренди приміщення чи купівлі обладнання – 145 осіб. Ще 111 потребували допомоги з виходом на європейські ринки, а 125 жінок заявили про бажання створити нове підприємство».

Серед інших, жінки-підприємиці вказували такі потреби:

  • формування маркетингової стратегії;
  • використання можливостей соцмереж для бізнесу;
  • відновлення та масштабування бізнесу;
  • просування на міжнародних торгівельних майданчиках тощо.  

«Агентство США з міжнародного розвитку розробляє цілу низку інструментів, щоб допомогти українському бізнесу вижити в умовах війни. Серед впроваджених ініціатив, найбільше користується попитом допомога жінкам-підприємицям, щоб перевезти бізнеси в безпечні регіони, зберегти присутність на поточних ринках або вийти на нові ринки чи розробити маркетингову стратегії, і запровадити цифрові інструменти. Як показує досвід нашої діяльності, попит на підтримку величезний, тому ми й надалі продовжуємо співпрацювати з партнерами, щоб якомога більша кількість жінок могли розвивати свою справу навіть у такий непростий для країни і економіки час», – каже Наталія Петрова, Менеджерка програм офісу економічного зростання USAID.

Така статистика свідчить про те, що українські підприємиці наполегливо шукають шляхи для стабілізації та розвитку навіть у кризові часи. Чимала кількість заявок надійшла з Київської, Львівської та Харківської областей, немало звернень було також з областей Донецької, Запорізької та Волинської. Майже 76% бізнесів не були переміщені після початку війни і залишились працювати у своїх або декількох регіонах.  Завдання держави і громадських організацій областей підтримати бізнес, який є опорою для економіки,  і надати дієві інструменти для його росту і розвитку.

Майже 82% звернень отримано від ФОПів, і близько 16% від представниць ТОВ. У переважаючій більшості допомоги потребує малий бізнес, який завжди складно реагує на кризові періоди, тим не менш, серед звернень є і стартапи, і середній бізнес, що вимагає ресурсів для масштабування та збереження робочих місць. Надати необхідну допомогу сьогодні значить закласти міцний фундамент для майбутнього процвітання економіки країни, і ініціатори Грантової підтримки жінок-підприємиць вже обрали найперспективніших учасниць. Ними стали представниці 16 бізнесів (69% грантоотримувачок працюють через ФОП, і 31% – є представницями ТОВ): 

  • Marsala – бренд взуття преміум сегменту.
  • Forma Center – виробництво жіночого одягу.
  • ТОВ “Еластік ІТ Солюшинс” – IT компанія з розробки сучасних рішень для бізнесу та державних структур. 
  • Zalizo Company – метал та виробництво меблів в стилі loft.
  • Wood Mood – декор для дому та подарунки.
  • 3DFabrica – студія 3D друку.
  • Yakush – посуд та декор з екологічних матеріалів ручної роботи, переважно з гутного скла.
  • She Flowers – декор, композиції, свічки із сухоцвітами та стабілізованими квітами.
  • March & Co – пекарня-кондитерська.
  • Framiore – бренд жіночого одягу.
  • English Monsters – школа англійської мови.
  • Anzyhome – крафтова майстерня, де вручну створюються предмети домашнього декору та меблі: пуфи, килими, кошики, люльки для новонароджених тощо.
  • Видавництво «АССА (Агенція Сучасних Спеціалістів та Авторів)» — видавництво, що спеціалізується на випуску дитячої художньої, шкільної та розвивальної літератури.
  • OLawander – еко-парк з лавандовим полем.
  • Heathy Tradition – виробництво здорових продуктів харчування зі збалансованим складом.
  • NUB – сімейна майстерня з виробництва шкіряних речей ручної роботи.

Грантове фінансування надається за такими напрямками: 

  1. Вихід бізнесу на іноземні ринки – 30%
  2. Сертифікація продукції – 13%
  3. Розробка маркетингової стратегії – 13%
  4. Релокація бізнесу – 13%
  5. Використання можливостей соціальних мереж для бізнесу – 13%
  6. Реєстрація торговельної марки – 6%
  7. Послуги з систематизації / вдосконалення операційної діяльності – 6%
  8. Просування на міжнародних маркетплейсах (Etsy, Amazon тощо) – 6% 

Загальна сума грантової допомоги в розмірі 1 503 750 грн буде розділена між обраними учасницями, відповідно до поданих цінових пропозицій, щоб максимально задовольнити потреби їхнього бізнесу. Забезпечення умов діяльності підприємців дозволить підтримати економічне життя нині та у період післявоєнної відбудови. 

Про Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі 

Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі є незалежною некомерційною організацією, що спеціалізується на питаннях розвитку малого та середнього бізнесу, жіночого підприємництва, підтримки експорту та торгівлі в різних галузях економіки.

Про програму USAID «Конкурентоспроможна економіка України»

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» підтримує стартапи й малі та середні підприємства (МСП) задля підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатися перевагами міжнародної торгівлі.

 


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Більше сотні нових вакансій для громадських активістів та активісток

«Наша позиція — це чітка відповідь на запити громад»: про результати, досягнення та виклики червоноградської ГО «МІЦь»

ZDOROVI на eHealth Summit 2024: цифровізація медицини в Україні триває попри виклики

Навчально-ігровий комплекс для дітей Солотвинської громади: простір розвитку та підтримки

Програма USAID DOBRE допомогла перетворити шкільне укриття на цікаву локацію

На Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах