Хочете за кордон з дитиною без батька? Ідіть в суд – КримSOS

У Херсонському офісі КримSOS працює юрист, який безкоштовно супроводжуює судові справи переселенців та кримчан. Один з них розповів, що часто мати чи батько з окупованого Криму не можуть поїхати за ...

a6ad638-3_1000xauto
Хочете за кордон з дитиною без батька? Ідіть в суд – КримSOS

У Херсонському офісі КримSOS працює юрист, який безкоштовно супроводжуює судові справи переселенців та кримчан. Один з них розповів, що часто мати чи батько з окупованого Криму не можуть поїхати за кордон до рідних чи на відпочинок.  

Адже для подібної подорожі разом з дитиною потрібний дозвіл на виїзд другого з батьків, завірений нотаріусом. Це стає проблемою, коли зв’язок з батьком чи матір’ю з різних причин не підтримується.

Такі ситуації є досить типовими. Наведемо приклад: до КримSOS звернулась кримчанка. Вона з 13-річною донькою хотіла поїхати за кордон відпочивати. Батько дитини живе в окупованому Криму та не спілкується з колишньою родиною.

«Українські прикордонники з 2019 року не вимагають подібну нотаріальну згоду на виїзд від кримчан, які їдуть з дітьми в материкову Україну без іншого батька чи матері. Проте обов’язково мати цей документ для виїзду за кордон», – розповідає Олексій Тільненко, координатор херсонського офісу КримSOS.

Юристи розповідають, як розв’язувати подібні ситуації через суд. Можливі два судові варіанти розв’язання вищевказаної проблеми одному із батьків:: 

  1. Дозвіл на виїзд під конкретну подорож на певний проміжок часу.
    Розгляд подібної справи триває до 6 місяців та судовий збір складає 992,40 грн (0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

    «Суду потрібно надати докази та підтвердити мету поїздки. Якщо відпочинок – підійдуть квитки, чеки за путівку. А якщо до рідні планують поїхати, то підтвердити, наприклад, запрошення від них. Крім цього, потрібно буде обґрунтувати користь для дитини від подібної подорожі», – розповідає Віктор Вуйка, юрист, адвокат КримSOS.

  1. Подати заяву про видачу судового наказу про стягнення аліментів, якщо батько їх не сплачує. Потім отримати судовий наказ та з ним звернутись до відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Херсонській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (поштова адреса: 73027 м. Херсон, вул. Комкова, 87, корп. 2).

    Далі – потрібно чекати чотири місці, поки накопичується заборгованість. Потім можна взяти довідку у виконавчої служби про суму боргу – це і буде підставою для перетину кордону без батька.

    «Суд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом 5 днів з дня її надходження. Розгляд проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника. За результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ” – коментує Віктор. 

    Тобто, потрібно розраховувати, що необхідна довідка на руках буде через півроку від подачі заяви в суд. При цьому не сплачується судовий збір за подання заяви про видачу судового наказу про стягнення аліментів. 

Нагадуємо, що отримати консультацію експертів КримSOS можете за телефонами:

+38 (096) 684-88-47, +38 (063) 077-16-19, +38 (095) 031-53-97 (офіс у Києві, час роботи: 10:00 – 19:00);+38 (095) 277-53-55 (офіс у Херсоні, працює з 9:00 до 18:00. Консультація по Viber — з 11:00 до 16:00).


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи