ГО «Нова Дружківка» влаштувала воркшоп «Облаштуй двір за концепцією мешканців»

Команда громадської організації «Нова Дружківка» зібрала мешканців ОСББ та ЖСК на воркшоп щодо облаштування прибудинкової території задля того, аби об’єднаними зусиллями оновити подвір’я та показати, ...

Додано:
NewDruzhkivka

IMG_0535-1024x683
ГО «Нова Дружківка» влаштувала воркшоп «Облаштуй двір за концепцією мешканців»

Команда громадської організації «Нова Дружківка» зібрала мешканців ОСББ та ЖСК на воркшоп щодо облаштування прибудинкової території задля того, аби об’єднаними зусиллями оновити подвір’я та показати, що спільно мешканці можуть зробити значно більше. Роботи тривали протягом двох тижнів, і у підсумку – на подвір’ї по вулиці Космонавтів 24 та 26 з’явились нові елементи благоустрою.

photo5467472438888607130-1024x682 photo5467472438888607132-1024x682

«Під час першої зустрічі, де ми оголосили про початок конкурсу, також презентували успішний досвід облаштування жителями місць для дозвілля, які втілені в інших країнах. Показали їм, як можна змінити публічні простори, які знаходяться у максимальній близькості до будинків. Команди ОСББ розробили свої концепції, я як урбаністка допомогла їх доопрацювати, аби ідеї були максимально сучасними та реалістичними в плані подальшого втілення», – розказала урбаністка, архітекторка за фахом Ганна Павленко. – «Команда «Нової Дружківки», яка розробила та ініціювала проєкт «Від участі до дії», визначилась із найкращими пропозиціями ОСББ, і цієї суботи відбулося втілення ідей».

IMG_0742-1024x683

«Радіємо, що мали змогу долучитись до цього проєкту. Було дуже корисно спочатку побачити досвід інших країн, а потім втілити власні ідеї. Наші мешканці побачили, що можна робити у своєму дворі щось гарне своїми руками за невеликі гроші. Впевнена, що такі об’єкти будуть більш цінуватися, бо вже зараз до нас приходять люди з сусідніх будинків, цікавляться нашою аркою та кожен, хто нам допомагав, почуває себе причетним» , – прокоментувала Наталя, голова ОСББ «Космонавтів 24».

IMG_7942-1024x683 IMG_7946-1024x683

За словами Ганни Павленко, для дружківчан подібний формат є досить новим. «Спілкуючись із представниками ОСББ та кооперативів, я бачила у їхніх очах певну недовіру та сумніви, що хтось готовий надати їм матеріали та посильну допомогу для благоустрою їхньої прибудинкової території в обмін на їхню активну участь. Проте ті небагаточисленні мешканці ОСББ, які все ж таки зважилися взяти участь у конкурсі, проявили максимальну готовність до співпраці. Переможці конкурсу легко погоджувалися на ті зміни, які я їм пропонувала під час доопрацювання проєктів, та були задоволені цими корегуванням, але, звісно, про це краще запитати їх», – розповіла урбаністка Ганна Павленко.

IMG_8036-1024x683

«У нашому домі живе багато дітей, гратися надворі їм майже не було чим, тільки старі шини. Тому, коли ми дізналися, що наш кооператив виграв конкурс, питань не було – треба виходити і робити», – поділився враженнями Олександр, мешканець ЖСК «Космос».

IMG_8038-1024x683 IMG_8030-1024x683

Чому подібний формат благоустрою слушно використовувати для благоустрою прибудинкових територій? На думку Ганни Павленко саме максимальне залучення мешканців є запорукою позитивного результату. «Спочатку мешканці придумали, що їм потрібно, а потім самі це побудували. Наша задача була лише допомогти їм в цьому. Цінність такого благоустрою значно вища. Також метою даної ініціативи було показати, що за невеликі кошти спільними зусиллями можна створити щось цікаве у себе у дворі. Я сподіваюсь, що у майбутньому подібних ініціатив буде більше, а наше місто ставатиме комфортнішим та більш сучасним», – підсумувала урбаністка, архітекторка за фахом Ганна Павленко.

IMG_0532-1024x683

«Позитивним моментом є те, що ми не тільки самі набралися досвіду, а й, сподіваюсь, подали приклад іншим багатоповерховим будинкам. Не потрібно чекати від когось ініціативи чи матеріалів, все потрібно робити своїми силами, і це можливо», – розповів Олег, мешканець ЖСК «Космос».

IMG_0595-1024x683 IMG_0666-1024x683

«Я не очікував, що долучиться стільки людей, що у нашому будинку мешкають такі працьовиті та ініціативні чоловіки. Вражений, що спільна праця так згуртувала всіх, і ми тепер готові продовжувати змінювати подвір’я. Відтепер, після появи майданчика, наше подвір’я стало місцем паломництва малечі. Чесно, результат видався настільки гарним, це було несподівано для всіх мешканців», – поділився Сергій, голова ЖСК «Космос».

 IMG_8020-1024x683 IMG_7982-1024x683

Нагадаємо, воркшоп проходив у рамках проєкту «Від участі до дії», і за словами голови ГО «Нова Дружківка» та координатора проєкту Сергія Пронкіна, всі учасники події стали свідками дуже крутого досвіду. «Наша команда не перший рік працює з ОСББ міста, проте це були невеликі освітні ініціативи. Сьогодні разом з мешканцями ми зробили сучасний простір, де тепер зможуть відпочивати, як дорослі, так і діти. Мені хочеться, аби  наша спільна робота стала прикладом, як можна змінювати двори Дружківки. Бо насправді, дуже важливим фактором стало спілкування із мешканцями, під час якого ми змогли дізнатися, що їм хочеться роботи  у власному дворі. Саме такої комунікації нам не вистачає, коли ми змінюємо міський простір. Сподіваюся, наш досвід надихне і ми незабаром побачимо більше таких майданчиків у дворах багатоповерхівок Дружківки», –  підкреслив Сергій Пронкін.

DJI_0002-1024x575

Проєкт «Від участі до дії» реалізується громадською організацією «Нова Дружківка» за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Зміст публікації не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.

Для запитів ЗМІ

Світлана Агаджанян, піар-менеджерка ГО «Нова Дружківка», +380502733985, [email protected]


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Регіональні етапи Національного конкурсу «Благодійна Україна-2023»: заявки приймаються до 30 квітня

Що думають херсонці? Опитування містян проводить Фонд Захист

В Червонограді відбулась реколекційна зустріч в рамках проєкту «Духовна формація волонтерів»

З якими перепонами стикаються мешканці Київщини при отриманні компенсацій за пошкоджене чи зруйноване житло – проаналізувала ЛОО «Чайка»

У Житомирі презентували економічні профілі, розроблені за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», для 10 територіальних громад

Програма Interreg Europe 2021-2027: новий інструмент розвитку став доступним для України