«Хмельницька кава» з присмаком історії: налагодження діалогу з ВПО

У рамках реалізації заходів проекту «Три РЕ: локація, інтеграція, соціалізація» для налагодження діалогу ВПО із громадами, що їх приймають, та за підтримки міжнародного фонду «Відродження», ...

Додано:
lekotan

офіс тренінг семінар онлайн вебінар
«Хмельницька кава» з присмаком історії: налагодження діалогу з ВПО

У рамках реалізації заходів проекту «Три РЕ: локація, інтеграція, соціалізація» для налагодження діалогу ВПО із громадами, що їх приймають, та за підтримки міжнародного фонду «Відродження», громадської організації «Громадська ініціатива Луганщини», Луганської облдержадміністрації та місцевих органів влади «Хмельницька кава» сьогодні була із присмаком історії.

Представники громадської організації «Громадська ініціатива Луганщини» та Луганської облдержадміністрації, переселенці з Луганщини та учнівська молодь відвідали Музей історії міста Хмельницького.

Подібні заходи важливі для запобігання та медіації конфліктів,  розуміння переселенцями історичного контексту громад, де вони сьогодні проживають, ознайомлення з їхньою історією, звичаями та традиціями  заходів

Це дозволяє визначити спільні риси та своєрідні точки дотику та взаємодії між переселенцями та громадами.

Виявилось, що між Хмельницькою та Луганською областями є багато спільного. Вони утворені приблизно у один і той самий період.

Як і Луганщина, що єднає частину українського Донбасу та Слобожанщини – Хмельниччина включає у себе Поділля та південну частину Волині. Їх декілька разів перейменовували. Обі області торкнулась війна та злочини тоталітарних режимів.

Незважаючи на історичні примхи хмельницьким краєзнавцям вдалося зберегти та примножити музейні фонди, створюючи та репрезентуючи цілісне полотнище майже 600-річної історії рідного міста, відкритого сьогодні і для переселенців зі Сходу.

«Ми дуже раді розповісти історію свого міста нашим гостям з Луганщини та інших східних областей України де зараз іде війна. Дуже сподіваємось, що це допоможе переселенцям якомога скоріше адоптуватися до нових умов та принесе користь нашій громаді» – зазначила директора музею Галина Барабаш.

 

Захід проводиться ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту «Три Ре-: локація, інтеграція, соціалізація» для налагодження діалогу ВПО із приймаючими громадами» за підтримки МФ «Відродження» (Програма «Демократична практика»). 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Платформа пошуку фінансування для відбудови

Україна у війні – поточні події та процеси в контексті міжнародного правосуддя

Білківська та Іршавська громади провели друге засідання робочої групи з напрацювання стратегії розвитку

Локачинська громада за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» провела друге засідання робочої групи з напрацювання стратегії розвитку

У Кам’янці-Подільському відкрили простір для громадських організацій

ВПО не тягар, а ресурс: як живе Луганщина