Глобальна програма інновацій та мереж зеленої хімії в Україні (Greenchem)

29 квітня 2021 року відбувся консультативний онлайн-семінар у межах розробки передпроєктної пропозиції проєкту ООН з промислового розвитку (UNIDO) "Глобальна програма інновацій та мереж зеленої ...

Додано:
Centre

Picture
Глобальна програма інновацій та мереж зеленої хімії в Україні (Greenchem)

29 квітня 2021 року відбувся консультативний онлайн-семінар у межах розробки передпроєктної пропозиції проєкту ООН з промислового розвитку (UNIDO) “Глобальна програма інновацій та мереж зеленої хімії” (Greenchem) в Україні, який фінансується Глобальним екологічний фондом (GEF). Цей міжнародний проєкт готується UNIDO та Єльським університетом за підтримки Національних центрів з ресурсоефективного і чистого виробництва України, Сербії, Перу, Індонезії, Йорданії та Уганди. В Україні до підготовки цього проєкту залучений Центр ресурсоефективного та чистого виробництва (Центр РЕЧВ) за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Мета зеленої хімії полягає у зменшенні обсягів забруднення довкілля шляхом зміни способів отримання хімічних речовин та розробки нових технологій, що цілком виключають або суттєво зменшують використання та утворення у виробництві шкідливих для людини чи довкілля речовин.

Захід покликаний ознайомити всіх учасників із концепцією передпроєктної пропозиції UNIDO “Greenchem”, її чотирма складовими, та, передусім із третім компонентом “Зелені альтернативи стійких органічних забруднювачів (СОЗ), ртуті та мікропластику для масштабування та тиражування”, а також представити поточні результати передпроєктної пропозиції UNIDO “Greenchem” в Україні.

На підготовчому етапі проєкту передбачається збір даних щодо існуючої державної політики, національної законодавчої бази і планованої законотворчої діяльності стосовно управління хімічними речовинами, хімічними відходами, СОЗ, сполуками ртуті, мікропластиком, оцінка спроможності, технічних можливостей, інфраструктури, поточних і запланованих проєктів стосовно поводження з СОЗ, сполуками ртуті, а також їх узгодженість із Стокгольмською конвенцією про СОЗ і Мінаматською конвенцією.

Зелена хімія стосується практично кожного сектору бізнесу – харчової промисловості, енергетики, виготовлення пластмаси, ліків, косметики, засобів для чищення тощо, а отже вона завжди буде відігравати важливу роль у розвитку національної промисловості.

Результатом реалізації проєкту “Greenchem” буде пошук і впровадження екологічно безпечної заміни СОЗ на промислових підприємствах України, створення глобальної мережі з зеленої хімії з метою нарощування спроможності, трансферу технологій і створення екосистеми для впровадження підприємницьких інновацій в області зеленої хімії.

Ви можете переглянути презентаційні матеріали заходу за посиланням презентація 1 та презентація 2

Для подальшої підготовки передпроєктної пропозиції UNIDO “Greenchem” в Україні, нам важливо отримати відповіді на запитання, які розміщені у формі

Надсилайте свої пропозиції та запитання експертам з хімічного менеджменту Центру РЕЧВ: Олександр Хохотва, e-mail: [email protected] та Олена Табачук, e-mail: [email protected]


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи