МО «Нова генерація» за підтримки USAID “Справедливе правосуддя” проведе дослідження якості надання судових послуг

Херсонська молодіжна організація «Нова генерація» стала одним із переможців  конкурсу для громадських організацій Проекту USAID "Справедливе правосуддя" щодо проведення опитування громадян ...

Додано:
newgener

ЛОГИТИП Нова генерация
МО «Нова генерація» за підтримки USAID “Справедливе правосуддя” проведе дослідження якості надання судових послуг

Херсонська молодіжна організація «Нова генерація» стала одним із переможців  конкурсу для громадських організацій Проекту USAID “Справедливе правосуддя” щодо проведення опитування громадян відвідувачів суду щодо якості надання судових послуг в Херсонській, Чернігівській, Волинській, Хмельницькій, Тернопільській областях та окремих судах Миколаєва та Києва.

15 вересня 2015 року Херсонська молодіжна організація «Нова генерація» розпочала реалізацію проекту «Громадянська ініціатива з оцінки якості функціонування судів  Херсонської та Миколаївської областей».

Мета проекту – сприяння удосконаленню функціонування судів Херсонської та Миколаївської областей з урахуванням очікувань громадян шляхом проведення опитування відвідувачів судів з використанням карток громадянського звітування (КГЗ).

Проектом передбачено:

  • Виявлення із застосуванням методології карток громадянського звітування думки відвідувачів щодо якості окремих аспектів функціонування 25-х судів загальної, господарської та адміністративної юрисдикції в Херсонській області, 1 Господарського суду  Миколаївської області в Миколаївській області;
  • Визначення критичних аспектів функціонування 26-х судів загальної, господарської та адміністративної юрисдикції в Херсонській та Миколаївській областях;
  • Розроблення та представлення рекомендації щодо поліпшення якості роботи 26-х судів загальної, господарської та адміністративної юрисдикції в Херсонській та Миколаївській областях;
  • Поширення результатів опитування та рекомендації громадськості серед судів, органів суддівської влади, громадськості та ЗМІ.

 Активна фаза опитування відвідувачів судів проводитиметься протягом листопада-грудня 2015 року. Планується, що буде опитано щонайменше 1800 респондентів. Очікується, що проведення подібного вивчення думки громадян, які є відвідувачами судів, сприятиме встановленню належної комунікації та взаємодії між судами та громадськістю, а також вдосконаленню роботи судів в цілому.

За підсумками опитування буде розроблено конкретні рекомендації щодо підвищення рівня якості надання судових послуг. Також буде видано та оприлюднено звіт за результатами дослідження .

Проект триватиме до квітня 2016 року та впроваджується у партнерстві з БФ «Творчий центр ТЦК» (м. Київ), БФ “Свята Ольга”(м. Гола Пристань), ГО “Молодіжний центр регіонального розвитку” (с.Білозерка,) ГО “Центр сімейного добробуту” (с. Нижні  Сірогози).

Керівником проекту є Оксана Глєбушкіна (МО “Нова генерація»)

Контактні дані: моб.т. 0502570944, ел. пошта – [email protected]

До інформації: 2 квітня 2015 року Рада суддів України рішенням №28 затвердила рамкову систему оцінювання роботи суду «Система оцінювання роботи суду: стандарти, критерії, показники та методи», а також Додаток 1, в п. 6 якого рекомендувала проводити раз на три роки опитування громадян відвідувачів суду в тому числі і за методикою карток громадянського звітування  (http://court.gov.ua/rsu/rishennya/risksjdfh).

 Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» працює в Україні з жовтня 2011 року. Мета проекту – сприяти утвердженню верховенства права в Україні через підтримку судової реформи, підвищення рівня прозорості та підзвітності судової системи, поліпшення обізнаності громадян із діяльністю судової системи та зростання довіри суспільства до судової влади. Діяльність проекту ґрунтується на досягненнях попереднього Проекту USAID «Україна: верховенство права», який реалізовувався з 2006 по вересень 2011 року. Детальнішу інформацію про Проект USAID «Справедливе правосуддя» можна отримати на офіційному веб-сайті www.fair.org.ua або за телефоном +38 (044) 581-3303.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»