Фонд “Відродження” підтримує ЗНО, будучи одним з ініціаторів його заснування

#РукиГетьВідЗНОЗовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) є однією з найбільш успішних реформ, яка уможливила запобігання корупції та забезпечення рівності при вступі до закладів вищої освіти. ЗНО має бути ...

Додано:
slava_serhiichuk

feeling serious, strong and rebellious, raising fist up, protesting or fighting for revolution
Фонд “Відродження” підтримує ЗНО, будучи одним з ініціаторів його заснування

#РукиГетьВідЗНО

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) є однією з найбільш успішних реформ, яка уможливила запобігання корупції та забезпечення рівності при вступі до закладів вищої освіти. ЗНО має бути збережене і розвиватися.

12 червня уряд скасував проведення пробного ЗНО, що зумовило появу інформації щодо можливості відміни оцінювання у зв’язку з епідеміологічними факторами.

ЗНО є однією з найуспішніших реформ у запобіганні корупції та забезпеченні рівності при вступі до закладів вищої освіти. За 12 років роботи ЗНО дозволило мільйонам молодих людей чесно, гідно і без хабарів потрапити в університети.

Опитування громадської думки свідчать, що ЗНО підтримується переважною більшістю – 73% населення за даними Omnibus Info Sapiens 2019 та 75% тих, хто особисто складав ЗНО за даними дослідження Групи Рейтинг.

Загроза скасування ЗНО-2020 змусила багатьох освітян, батьків, учнів, політиків і громадських діячів виступити на його захист. Попри потребу подальшого розвитку технології проведення ЗНО, його формату, якості завдань, а також його відповідності вимогам Нової української школи, одностайною є думка щодо важливості збереження ЗНО.

Як один з ініціаторів заснування ЗНО, Міжнародний фонд «Відродження» вкрай занепокоєний дискусіями про можливе скасування незалежного оцінювання. Ми переконані, що право абітурієнтів на якісну освіту, самореалізацію та чесний підхід до їх зарахування у вищі навчальні заклади є принциповим і невід’ємним. Україна не може повернутися в період, коли успішність вступу могли визначати не знання абітурієнта, а товщина гаманця його батьків.

Ми переконані, що сьогодні в Україні існують усі можливості для безпечного з епідеміологічної точки зору проведення ЗНО. В умовах роботи громадського транспорту, ресторанів, спортзалів та ТРЦ, відміна або перенесення ЗНО може трактуватися лише як свідомий саботаж однієї з найуспішніших реформ з часів набуття незалежності.

Ми свідомі необхідності реформування ЗНО, його розвитку і поліпшення. Саме тому Міжнародний фонд «Відродження» підтримує проєкти у цій сфері, зокрема, створення «Стратегії розвитку освітніх оцінювань у сфері загальної середньої освіти в Україні до 2030 року», участь в міжнародних наукових конференціях та стажування для працівників Українського центру оцінювання якості освіти та багато іншого. Ми впевнені, що саме поступове еволюційне перетворення ЗНО у систему, що на 100% відповідає викликам сучасності, має стати ключовою метою як освітянських та експертних організацій, так і Уряду.

Ми звертаємо увагу також на потребу належного забезпечення участі в ЗНО потенційним абітурієнтам з ТОТ АР Крим та м. Севастополя та окремих районів Донецької та Луганської областей.

Міжнародний фонд «Відродження» стояв біля витоків ЗНО на початку 2000-х та готовий допомагати у його захисті і розвитку, як інструменту справедливого, неупередженого, об’єктивного, незалежного та доброчесного оцінювання результатів навчання, а також забезпечення всім учням України рівних можливостей чесного та прозорого вступу до закладів вищої освіти.

ЗНО має жити і розвиватись. 

Джерело.


Тематика публікації:                  

Останні публікації цього розділу:

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Хмельницькому

Український молодіжний фонд уклав Меморандум з ЮНІСЕФ

Покращення відчуття безпеки в громадах або Нові змісти «Правоспроможної громади»

У Києві презентували робочу групу, яка опікуватиметься цивільними заручниками, затриманими росією

Опитування щодо потреб та викликів серед ініціатив/організацій, що надають психологічну та юридичну допомогу