Фахівці громад стали більш обізнаними щодо захисту і допомоги дітям під час війни

Через повномасштабне вторгнення росії порушуються права кожної української дитини. Кожна з 7,5 млн українських дітей, навіть якщо не має тілесних ушкоджень,  має ушкодження та порушення своїх ...

Додано:
Oksana Stelmakh

війна житло алесь-усцінаў
Фахівці громад стали більш обізнаними щодо захисту і допомоги дітям під час війни

Через повномасштабне вторгнення росії порушуються права кожної української дитини. Кожна з 7,5 млн українських дітей, навіть якщо не має тілесних ушкоджень,  має ушкодження та порушення своїх прав.

Про те, як захистити дитину від посягання на її життя, від фізичного та психологічного насильства, від катувань та інших жорстоких, нелюдських або принижуючих гідність видів поводження чи покарань, дізналися фахівці громад Запорізької, Миколаївської та Дніпропетровської областей під час семінару на тему «Захист дитини в умовах воєнного стану». Організатор заходу – команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Запорізькій області.

Як повідомила радниця з питань місцевого самоврядування та децентралізації Регіонального офісу Юлія Тертична, основна мета навчання – ознайомити учасників із законодавчими змінами, принципами та механізмами прийняття рішення в системі захисту дитини під час війни, пояснити процедури та алгоритми взаємодії в процесі виявлення та влаштування дітей, які залишені чи позбавлені батьківського піклування у територіальній громаді.

Семінар проводили експерти та залучені тренери Партнерства «Кожній дитині» Людмила Пона та Наталія Рябко.

Спікери неодноразово наголошували на тому, що завдання усіх громад максимально забезпечити захист та права дітей в громаді під час воєнного стану. І не лише своїх, місцевих, а і тих, хто приїжджає до громад в пошуку прихистку з територій, які окуповані або де тривають бойові дії.

- Безпека в умовах війни стає в один ряд із питанням задоволення основних потреб дитини в залежності від її віку. При цьому найкращим для дітей в цій ситуації – бути в родині, біля близьких, відчувати тепло і підтримку, – зазначали спікери.

Через воєнні дії трапляються ситуації, коли малолітні діти до 14 років евакуюються самі без супроводу батьків чи інших законних представників. Саме тому слід уважно ставитися до дитини, яка опинилася в громаді без батьків або опікунів. І пам’ятати, що існують рекомендації Мінсоцполітики щодо виявлення таких дітей та надання їм допомоги.

За словами спікерів має бути взаємодія між різними службами і структурами у питаннях допомоги дітям, які опинилися у небезпеці або зазнали жорсткого поводження.

- Працівники всіх служб в територіальній громаді, а також її мешканці, мають бути поінформовані про контакти (телефони, гарячі лінії, електронні ресурси тощо), за якими необхідно повідомляти про дітей, які опинилися в біді, – зазначили спікери.

Також учасників ознайомили з алгоритмом дій працівника служби у справах дітей у разі виявлення дитини без батьків або законного опікуна.

- В першу чергу необхідно поінформувати службу про таку дитину і відвідати родину, щоб з’ясувати інформацію про батьків або представників. Якщо відомо їх місцезнаходження і причина відсутності, тоді слід родину і дитину поінформувати про послуги, які надаються в громаді та куди звертатися. Якщо невідомо, де перебувають батьки або опікуни, то необхідно залучити поліцію та медиків, а також фахівців у справах дітей. Має бути складений акт про підкинуту або знайдену дитину, проведено її медичне обстеження та умов перебування, повідомлено в розшук про батьків, проведено тимчасове влаштування дитини та внесення її до ЄІАС «Діти», як таку, що опинилася в складних життєвих обставинах, а також впродовж 10-25 днів з’ясувати відомості про неї та правові підстави для надання їй статусу. В разі перебування батьків на окуповані території або там, де ведуться бойові дії, то до роботи долучається державна міграційна служба, яка складає акт про виявлення переміщеної дитини. Всі інші дії аналогічні до попереднього випадку, – зазначили спікери.

Вони рекомендували фахівцям підходити до документування випадків дуже ретельно і нагадали перелік документів, які мають бути заповнені.

 

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.


Тематика публікації:           

Останні публікації цього розділу:

Проблеми та виклики громад північного прикордоння: на Волині відбувся обмін досвідом

На робочому засіданні Ради ВПО (Берислав) вирішили провести нове анкетування

План відновлення та розвитку Новобілоуської громади: візія, стратегічні цілі і завдання відновлення

100 тисяч життів на рік: як тютюнова епідемія загрожує демографічному розвитку України

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Києві

«STOPманіпулятор» — сказали студенти з Вінниці під час дводенного тренінгу