Фахівці громад дізналися про зміни законодавства у сфері публічних закупівель

Про державні закупівлі в умовах воєнного стану та що змінила в них постанова КМУ №169, яка набула чинності 29 червня 2022 року, дізналися учасники інформаційної сесії «Публічні закупівлі органами ...

Додано:
Oksana Stelmakh

293326199_991099404905070_3482099313352268616_n
Фахівці громад дізналися про зміни законодавства у сфері публічних закупівель

Про державні закупівлі в умовах воєнного стану та що змінила в них постанова КМУ №169, яка набула чинності 29 червня 2022 року, дізналися учасники інформаційної сесії «Публічні закупівлі органами місцевого самоврядування в умовах воєнного стану», організованої Регіональним офісом «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області.

- Раціональне та ефективне використання місцевих ресурсів є одним із ключових завдань якісного врядування на місцевому рівні. Враховуючи динамічні зміни законодавства у сфері публічних закупівель, що відбулися після російського вторгнення, ОМС особливо потребують роз’яснень для реалізації своїх повноважень. Останні зміни законодавства були опубліковані нещодавно, тому важливо швидко розібратися в цих змінах, щоб не порушувати законодавство, використовувати ресурси з максимальною економією та ефективністю, – зазначив Сорен Гербст, керівник відділу підтримки багаторівневої системи управління «U-LEAD з Європою».

За його словами Уряд та міжнародні партнери мають підтримувати муніципалітети у питаннях пов’язаних, наприклад, з місцевими державними закупівлями та прозорим прийняттям рішень, забезпечуючи або розробляючи прості у використанні інструкції щодо закупівель.

Учасники дізналися про останні зміни у нормативно-правовому регулюванні порядку здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг органами місцевого самоврядування в умовах дії воєнного стану. Також спікери нагадали алгоритми застосування процедур публічних закупівель та ознайомили учасників із сучасними можливостями платформи Prozorro Market.

Одна із спікерок заходу Тетяна Мішта, заступниця директора департаменту публічних закупівель, конкурентної політики та гуманітарної сфери Міністерства економіки України, підкреслила наступне.

- 29 червня 2022 року була оприлюднена та вступила в дію Постанова №723, що вносить зміни в Постанову №169. Нагадаю, що  Закон України “Про публічні закупівлі” є чинним. Відповідно замовники можуть проводити свої планові закупівлі відповідно до Закону. Наприклад, якщо потреба у придбанні товарів або послуг виникла у зв’язку із війною та воєнними діями, то керуватися треба постановою. У випадку планових закупок (наприклад, газу на новий опалювальний сезон або інші планові витрати) їх треба проводити відповідно до Закону, – зазначила Мішта.

За її словами, згідно з Постановою №169 існує досить широкий спектр виключень, який дозволяє замовнику діяти гнучко і купувати товари та послуги дорожчі 50 тисяч гривень без використання електронної системи або спрощених закупівель. Впродовж 70 днів після завершення воєнного стану замовник має оприлюднити договір, всі додатки та зміни, що стосуються такої закупівлі. При цьому вимога щодо оприлюднення не застосовується до договорів, які містять інформацію з обмеженим доступом.

Під час інформаційної сесії спікери заходу відповіли на найбільш поширені питання учасників. Особливо цікавила деталізація випадків, коли органи місцевого самоврядування можуть застосовувати положення Постанови КМУ 169, а коли норми Закону України “Про публічні закупівлі”.

За словами спікерів, закупівлі, що передбачені кошторисами установ під час планування видатків місцевого бюджету здійснюються за положеннями Закону України “Про публічні закупівлі”, натомість такі видатки, як облаштування місць для розміщенні внутрішньо переміщених осіб, проведення ремонтних робіт у закладах з метою створення умов для комфортного перебування ВПО можуть бути організовані із застосуванням норм ПКМУ №169.

У заході взяли участь громади Одеської, Миколаївської, Дніпропетровської, Запорізької та Кіровоградської областей.

Нагадаємо, що U-LEAD підтримує місцеве самоврядування і проводить регулярні тренінги для фахівців щодо ефективного використання ресурсів. За підтримки «U-LEAD з Європою» Мінцифра запустила освітній курс «Школа онлайн-аукціонів: як купити або продати майно», який допомагає розібратись у всіх процесах онлайн-аукціонів, суттєво підвищити ефективність управління майном громад.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

Що думаєте про тему деінституціалізації?

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

В польському Гданську обговорили гібридні методи Росії з розгортання збройних конфліктів на прикладі першого окупованого міста Донбасу