ЄС і Східні партнери об’єднують зусилля для поліпшення добробуту мігрантів: в центрі уваги економічна інтеграція

14-15 грудня 2017 року Варшаві відбулася зустріч Панелі Східного партнерства з міграції та притулку, присвячена питанням економічної інтеграції мігрантів. Захід був організований спільно з Польщею та ...

foto Krzysztof Kuczyk , www.kuczyk.com
ЄС і Східні партнери об’єднують зусилля для поліпшення добробуту мігрантів: в центрі уваги економічна інтеграція

14-15 грудня 2017 року Варшаві відбулася зустріч Панелі Східного партнерства з міграції та притулку, присвячена питанням економічної інтеграції мігрантів. Захід був організований спільно з Польщею та Грузією за підтримки Європейської комісії (Генеральний директорат з питань міграції та внутрішніх справ) та Представництво МОМ в Україні. Протягом двох днів експерти з держав-учасників ЄС, шести країн Східного партнерства, інститутів ЄС, агентств ООН, ОБСЄ і Міжнародного центру з розвитку міграційної політики обмінювалися думками щодо ефективності існуючих механізмів та інструментів політики у сфері економічної інтеграції як на рівні ЄС , так і на національних рівнях.

Зростаюча кількість мігрантів в Європейському Союзі (ЄС), а також в країнах Східного партнерства визначає необхідність розробки більш всеосяжних та ефективних заходів політики у сфері економічної інтеграції мігрантів урядів приймаючих країн. Останні статистичні дані показують, що в даний час в ЄС налічується близько 20 мільйонів громадян третіх країн, або 4% від загального населення ЄС. 75% з них знаходяться в Німеччині, Іспанії, Італії, Франції та Великій Британії. У той час як в таких країнах, як Польща, Румунія або Словаччина, громадяни третіх країн становлять менше 0,5% населення, в Іспанії, Греції, Італії, Литві, Австрії, Латвії та Естонії вони складають до 5% населення.

Країни Східного партнерства в різній мірі є як країни походження, так і приймаючі країни. Хоча більшість з них мають негативний міграційний баланс, останні зміни в міграційних тенденціях поступово трансформують їх з країн походження в приймаючі країни, тим самим ставлячи перед ними нові завдання.

Доступ до національного ринку праці приймаючої країни грає життєво важливе значення для забезпечення добробуту мігрантів і може бути також корисний для економіки цієї країни і приймає спільноти в цілому. Визнаючи складність процесу інтеграції, різні інститути ЄС, а також глобальні і регіональні міжнародні організації надають підтримку урядам країн в розробці і здійсненні відповідної політики і практичних кроків.

Питання інтеграція мігрантів також фігурує в порядку денному Глобального договору з міграції, який в даний час розробляється державами-членами ООН. Стаття 39 Нью-Йоркської декларації про біженців та мігрантів, прийнятої в 2016 році, підтвердила прихильність держав-членів ООН боротьбі з ксенофобією, расизмом і дискримінацією по відношенню до біженців і мігрантів. Відповідно до Декларації, яку підписала її держави зобов’язалися вжити заходів щодо поліпшення інтеграції та включення мігрантів в приймаючі спільноти, приділяючи особливу увагу доступу до освіти, охорони здоров’я, правосуддя і мовних курсів.

У своєму вітальному слові перед учасниками зустрічі представник Європейської комісії підкреслила, що оскільки питання інтеграції, як правило, відносяться до внутрішньої компетенції країн, на рівні ЄС немає єдиного підходу до їх вирішення. Разом з тим існує широкий консенсус щодо наступних аспектів інтеграції: процес інтеграції повинен починатися якомога раніше; питання мови є суттєвим; інтеграція на ринку праці є основним кроком у процесі інтеграції в приймаючій країні. Для досягнення цього корисними може бути спеціальна програми з інтеграції на ринку праці (що включає як мовну, так і професійну підготовку); фундаментальне значення також має взаємообмін з приймаючою спільнотою, оскільки інтеграція є двостороннім процесом, в якому беруть участь як мігранти, так і приймають спільноти.

Після огляду національних практик у сфері економічної інтеграції мігрантів держав-членів ЄС і країн Східного партнерства, підготовленого Представництвом МОМ в Україні, експерти обговорили поточні міграційні тенденції та останні зміни в політиці ЄС в сфері інтеграції, сприяння економічній інтеграції мігрантів і вимір її ефективності, захист трудових мігрантів від зловживань на ринку праці. Важливість професійного навчання та визнання кваліфікацій і навичок для успішної інтеграції, а також роль економічно інтегрованої діаспори у встановленні і використанні взаємозв’язку між міграцією та розвитком також були в центрі обговорень.

Учасники зустрічі відзначили, що деякі питання, такі як заходи, що вживаються до від’їзду мігранта, доступ до інформації про права та обов’язки трудових мігрантів, захист трудових мігрантів від зловживань на ринку праці, а також роль різних консультативних організацій, потребують додаткового розгляду.

 

Eastern Partnership Panel on Migration and Asylum (EaPPMA)

 eapmigrationpanel.org

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»