Екологічний фактчекінг та багато іншого: екологічне врядування на Львівщині

Міжнародна благодійна організація "Екологія-право-Людина" розпочинає реалізацію проекту "Громадський контроль за реформуванням системи екологічного врядування у Львівській області". Мета цієї ...

Додано:
Nataliya Kuts

guillaume-de-germain-6Xw9wMJyHus-unsplash
Екологічний фактчекінг та багато іншого: екологічне врядування на Львівщині

Міжнародна благодійна організація “Екологія-право-Людина” розпочинає реалізацію проекту “Громадський контроль за реформуванням системи екологічного врядування у Львівській області”. 

Мета цієї ініціативи – налагодити ефективну комунікацію й співпрацю між регіональними та місцевими журналістами Львівської області та громадськими активістами для висвітлення тематики реформування системи екологічного врядування, підвищити якість екожурналістики у регіоні, а також – забезпечити активну участь громадськості у контролі за реалізацією екологічних трансформацій та стимулюванні цих процесів. 

Крім того, працюючи у такому форматі з представниками ЗМІ та громадськості, ЕПЛ сподівається підвищити усвідомлення місцевими громадами важливості екологічної складової для здорового та безпечного життя, подолати корупційні елементи у прийнятті владних рішень з довкіллєвої тематики.  

Станом на сьогодні, на наше переконання, є великі проблеми із маніпуляціями фактажем, незнанням нюансів екологічної тематики. В свою чергу це спричиняє зловживання з боку влади, яка користується низькою поінформованістю громадян чи журналістів, й таким чином просуває недалекоглядні, часто шкідливі рішення, або ж йде у фарватері інтересів конкретних осіб. До прикладу, технологія механіко-біологічної переробки відходів, презентується міською владою як прогресивна європейська технологія, водночас Європейська комісія вже наклала заборону на будівництво в країнах ЄС нових підприємств з цією технологією, визнавши її застарілою та малоефективною. 

Команда ЕПЛ прагне підвищити компетенцію журналістів в екологічній сфері і посилити співпрацю з громадськими активістами для ефективного просування екологічних змін на обласному рівні. Сподіваємося на всебічний інтерес усіх зацікавлених сторін! 

У наших планах на найближчі місяці – проведення серії публічних навчальних заходів з екологічного фактчегінгу, медіаграмотності й підвищення екокваліфікації, інші активності… Стежте за анонсами на нашій сторінці! 

Ініціатива реалізовуватиметься в рамках проекту, який виконує Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) за підтримки МЗС Королівства Норвегії


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Навантаження на медичну галузь зросло з початком великої війни

Визначення потреб та проблем доступності допомоги і послуг для ВПО, які мешкають у місті Рівне

Лановецька громада на Тернопільщині отримала 2 тисячі контейнерів для ТПВ від Програми USAID DOBRE

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах