Друга річниця створення громадської організації “Центр зайнятості Вільних людей”

24 лютого 2016 р., на базі Українського кризового медіа-центру відбулася прес-конференція з нагоди другої річниці створення ГО «Центр зайнятості Вільних людей» (ЦЗВЛ). Захід був організований з метою ...

Додано:
nastasia_k

12764459_1110586312308549_706882002143349995_o
Друга річниця створення громадської організації “Центр зайнятості Вільних людей”

24 лютого 2016 р., на базі Українського кризового медіа-центру відбулася прес-конференція з нагоди другої річниці створення ГО «Центр зайнятості Вільних людей» (ЦЗВЛ). Захід був організований з метою підбиття підсумків діяльності, обговорення основних досягнень та напрацювань організації за час її функціонування, окреслення векторів розвитку на майбутнє.

Головною темою прес-конференції стало обговорення проблеми соціальної адаптації, працевлаштування, перекваліфікації та навчання ВПО та учасників АТО, яка займає все більше місця в українському суспільстві. На заході були презентовані результати власних досліджень ЦЗВЛ щодо цієї проблематики.

У прес-конференції взяли участь співробітники ЦЗВЛ Марина Лебідь, співзасновниця організації та координатор команди волонтерів, Ольга Семенова, координатор напрямку консультування та працевлаштування ВПО, Віра Лебедєва, координатор програми навчання та розвитку, а також проекту «Бізнес-інкубатор» для ВПО та ветеранів АТО, Оксана Воропай, координатор проекту соціальної адаптації учасників АТО «Воїну – гідна праця»; запрошені почесні гості, партнери ЦЗВЛ та співробітники міжнародних організацій Людмила Тибольчук, начальник управління маркетингу ТОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» і Станіслав Лячинський,  директор програмної ініціативи «Громадські ініціативи Нової України» Міжнародного фонду «Відродження».

На початку зустрічі спікери нагадали присутнім, як була заснована ініціатива з працевлаштування учасників акцій протесту Євромайдану, що переросла в організацію під назвою «Центр зайнятості Вільних людей», котра допомагає в працевлаштуванні та соціальній адаптації переселенців та учасників АТО.

«ЦЗВЛ можна спокійно назвати відповіддю суспільства на виклики часу, це організація, яка починалася з 10 активних HR-в та рекрутерів, просто бажаючих допомогти та підтримати самоорганізацію Майдану, яка зараз налічує більше 150 волонтерів по всій Україні, працює в 7 містах та на сьогодні допомогла працевлаштуватись більш як 5000 осіб завдяки наданим консультаціям, проведеному навчанню або через допомогу у відкритті власної справи», − розповіла Марина Лебідь, співзасновниця організації та координатор команди волонтерів.

Віра Лебедєва, координатор програми навчання та розвитку, а також проекту «Бізнес-інкубатор» для ВПО та ветеранів АТО під час зустрічі звернула увагу на важливість співпраці громадських організацій з українським бізнесом та навела приклад вже реалізованого проекту «BizClub», який першими підтримали представники українського бізнесу – мережа автозаправних комплексів WOG та ТОВ «ISTIL Group». «У своїх проектах ми завжди працюємо з сильними партнерами, які поділяють наші цінності. Ми запрошуємо представників українського бізнесу до співпраці з нами, адже саме вони можуть запропонувати ефективні рішення і осягнути цінність кожної маленької перемоги», – зазначила вона.

Людмила Тибольчук, начальник управління маркетингу ТОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» наголосила на тому, що держава сьогодні не може самостійно впоратися з викликами, які постають перед нею, а тому український бізнес, окрім забезпечення своїх клієнтів якісними товарами й послугами, повинен виконувати соціальну роль у суспільстві. «Ми підтримали ініціативу допомоги у працевлаштуванні учасників АТО «Центру зайнятості Вільних людей», а також  долучаємо і наших партнерів по бізнесу. Саме такий варіант допомоги, на відміну від одноразової чи регулярної матеріальної допомоги, надасть учасникам АТО найбільший рівень захищеності та допоможе повернутися до самодостатнього повноцінного життя. Працевлаштованість надасть їм впевненості у собі, можливість розвиватися у професійній сфері, заробляти та самостійно обирати свій шлях у житті», – висловила думку представниця бізнес-структури.

Ольга Семенова, координатор напрямку консультування та працевлаштування ВПО  та Оксана Воропай, координатор проекту соціальної адаптації учасників АТО  «Воїну – гідна праця» надали присутнім інформацію про працевлаштування, перекваліфікацію та соціальну адаптацію учасників АТО та ВПО. Так, за два роки діяльності ЦЗВЛ в організацію звернулося більше 15 000 ВПО. Кожен із них отримав консультації від волонтерів, які допомогли з пошуком вакансій, координували їх участь в навчальних програмах, тренінгах та семінарах. Більше 5 000 переселенців, які звернулися в організацію за цей період – працевлаштувалися.

В рамках проекту «Воїну-гідна праця» ЦЗВЛ надає учасникам АТО професійні консультації, профорієнтацію, допомогу у пошуку вакансій, навчанні та перекваліфікації. Для роботи з учасниками АТО, які отримали інвалідність внаслідок участі в бойових діях, ЦЗВЛ застосовує підхід кейс-менеджменту, який передбачає всебічну підтримку бійців включно з медичною, психологічною та юридичною допомогою. Окрему вдячність спікери висловили партнерам ЦЗВЛ – «Українській ініціативи зміцнення суспільної довіри» (UCBI), що фінансується «Агентством США з міжнародного розвитку» (USAID), міжнародному фонду «Відродження» та компанії ТОВ «ВОГ РІТЕЙЛ».

«Міжнародний фонд «Відродження» виступив одним із перших донорів ЦЗВЛ ще з осені 2014 року. Криза – це не лише проблема, але й  можливість. І важливо, що ЦЗВЛ надає її – можливість адаптуватися та соціалізуватися учасникам АТО та ВПО. На сьогодні позитивний досвід ЦЗВЛ може бути корисним для державних структур, а саме для Державної служби зайнятості в період її реорганізації», – підкреслив Станіслав Лячинський, директор програмної ініціативи «Громадські ініціативи Нової України» Міжнародного фонду «Відродження».


 

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку