Доступ до знеболення по-полтавськи або як забезпечено паліативних хворих

Полтавська обласна благодійна організація «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» продовжує активно перейматися питаннями розвитку паліативної та хоспісної допомоги в місті, і нестворення ...

Додано:
socium.pl

29
Доступ до знеболення по-полтавськи або як забезпечено паліативних хворих

Полтавська обласна благодійна організація «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» продовжує активно перейматися питаннями розвитку паліативної та хоспісної допомоги в місті, і нестворення місцевими органами влади хоспісного стаціонару, відділення паліативної допомоги, мала кількість паліативних ліжок в лікарнях міста Полтави,  відсутність служби з надання населенню допомоги «Хоспіс вдома»,  та доступ до знеболення дуже хвилюють асоціацію та громадян, які потребують такої допомоги.

Перший заступник директора Полтавської обласної благодійної організації«Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» Андрій Олєйніков, керівник проекту «Привернення уваги громади та влади до розвитку хоспісного руху на Полтавщині» повідомив, проблема доступу до знеболення дуже хвилює полтавців, тому на їхні численні прохання, ми зробили відповідний запит до Полтавського міськвиконкому, і відтепер кожен бажаючий буде мати змогу ознайомитись із цією інформацією, бо керівництво управління охорони здоров’я Полтави не проводить масово-роз’яснювальної роботи із населенням, а стан надання паліативної допомоги полтавцям знаходиться в незадовільному стані.

Надана відповідь неприємно вразила «великою турботою» до онкологічних хворих та загально-організаційної складової цієї відповідальної роботи. Так, з березня 2015 року функції надання медичної допомоги по знеболенню хронічного больового синдрому пацієнтам (в т.ч. паліативним), які не лікуються стаціонарно, передані від фахівців Полтавського обласного онкологічного диспансеру – медичним працівникам комунальних закладів Центрів первинної медико-санітарної допомоги м.Полтави.

За 2015 рік паліативна допомога надавалася 480 особам, з них 246 особам у стаціонарних умовах, та 234 особам амбулаторно. Виписано 2145 пільгових рецептів на знеболювальні препарати. Протягом 2016 року паліативна допомога надавалася 597 особам, з них 258 осіб у стаціонарних умовах та 339 особам амбулаторно. Виписано 3287 пільгових рецептів на знеболювальні препарати. За перше півріччя 2017 року паліативна допомога надавалася 353 особам, з них 169 особам у стаціонарних умовах, та 184 особам амбулаторнор. Виписано 2520 пільгових рецептів на знеболювальні препарати.

При наданні допомоги паліативним хворим використовуються наступні групи медикаментів: знеболювальні, седативні, снодійні, проти судомні, проти блювотні. Потреба у зазначених препаратах забезпечується згідно лікарських призначень стовідсотково.

Для забезпечення паліативних хворих медикаментами використано в 2015 році 474,6 тис. грн.; у 2016 – 728,5 тис. грн., за півріччя 2017 року – 303,9 тис. грн. Забезпечення медикаментами інших категорій населення здійснюється у відповідності до Постанови КМУ від 17.08.1998р. №1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення за певними категоріями захворювань». Загалом, в 2015 році на вказані цілі використано 3,2 млн. грн.; у 2016 – 3,9 млн, грн..;  за перше півріччя 2017 року -2,5 млн. грн..

Я ми бачимо, з кожним роком спостерігається тенденція збільшення кількості людей, що потребують паліативної допомоги та кількість пільгових рецептів на знеболювальні препарати. Суми, які виділяються на забезпечення паліативних хворих медикаментами викликають лише «сумну посмішку», наврядше хтось повірить, що цього достатньо, всі повністю забезпечені та мають безперешкодний доступ до знеболення і отримують його швидко. Асоціація пропонує громадянам повідомляти про видадки порушення їхніх прав до доступу до знеболення, в свою чергу ми привернемо до таких випадків увагу громадськості, та місцевої влади.

Керівництво управління охорони здоров’я продовжує саботувати питання створення хоспісного стаціонару в місті, замість того, щоб брати приклад із Кременчуцьких колег та повчитись у них, як треба якісно та відповідально виконувати свою роботу, за яку отримуєш заробітну платню, бо відсутність навичок із менеджменту не дозволяє на протязі багаторічного керування управлінням гідно виконувати свою роботу та приносити користь суспільству. Не зрозуміло, з якою метою вони ходять на роботу?

відповідь відповідь 1 запит


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи