Дослідження думки молодих амбасадор(ів)ок розмаїття щодо повоєнної розбудови України

Дослідницька ініціатива «Молоді голоси України щодо післявоєнної розбудови» має на меті підсилити голоси активістів з-поміж молоді щодо післявоєнної відбудови України, реформування та відновлення ...

Додано:
ГО СТАН

340154414_154451193950014_4879575834186701375_n
Дослідження думки молодих амбасадор(ів)ок розмаїття щодо повоєнної розбудови України

Дослідницька ініціатива «Молоді голоси України щодо післявоєнної розбудови» має на меті підсилити голоси активістів з-поміж молоді щодо післявоєнної відбудови України, реформування та відновлення соціально-гуманітарної сфери. Україна є новим явищем, суспільством, яке зі зброєю в руках захищає свободу та демократію. Саме тому більшість країн глобальної півночі підтримує Україну та дивиться на наш приклад, щоб краще зрозуміти стовпи власного політичного порядку та викрити справжню природу загрози демократії.

Українське громадянське суспільство, і значною мірою молоді активіст(к)и у його центрі, щодня здобувають унікальний досвід розбудови країни. Не чекаючи завершення війни, щоб лише потім почати покращувати демократичні процеси, ми виправляємо прогалини, створюємо нові рішення і шукаємо найкращий шлях. Маємо надзвичайно цінні знання не лише для своєї країни, але й щоб поділитися з рештою Європи та світу”, – пояснює дослідниця та фасилітаторка правозахисних програм Юлія Любич. 

Щоб зробити гучнішими голоси активних молодих людей у відбудові та розвитку демократії активіст(к)и програми «Молоді Амбасадор(к)и Розмаїття» зініціювали якісне дослідження та адвокаційну кампанію. В межах ініціативи буде проведено якісне дослідження за участі 20 активістів з числа молоді з 8 областей України через проведення 10-16 напівструктурованих інтерв’ю та 2-4 групових обговорень у форматі молодіжного діалогу. Методологія буде базуватися на ідеях Тімоті Снайдера, які він висловив в книжці «Дорога до несвободи/ The Road to Unfreedom». Тема дослідження – бачення молоддю післявоєнної відбудови України та зміцнення демократії в ЄС та світі. Цільова аудиторія дослідження – активісти з-поміж молоді, що працюють в дитячих та молодіжних просторах, колективних центрах для ВПО та/або реалізовують низові соціальні ініціативи в громадах.

Відбудова – це той процес, який повинен бути чітко складеним та пропрацьованим, спираючись на успіхи та помилки, про які ми знаємо. В той самий час відбудова дуже індивідуальна, адже спирається на попередній досвід, менталітет, бекграунд, культуру країни. Відбудова повинна стосуватись всіх складників процесу: реабілітація людей, відновлення будівель і пам‘яток, очищення інформаційного процесу”, – ділиться думкою амбасадорка розмаїття Юля Бондаренко (Кривий Ріг), яка стала учасницею міжнародного візиту до Боснії та Герцеговини.

На основі дослідження буде підготовлено аналітичний звіт, що висвітлить думки активістів, які працюють з найбільш вразливими ВПО та іншими групами населення, які постраждали в наслідок війни. Звіт матиме у фокусі реформування та відновлення соціально-гуманітарної сфери у перспективі 2030 року. Цей документ буде розповсюджено онлайн серед фахівців з профільних міністерств, відповідальних осіб з боку місцевих рад, міжнародних та локальних гуманітарним організаціям.

Повоєнна відбудова – це переосмислення всього, що відбулося під час війни, рефлексія та реабілітація всіх постраждалих. Перероблення старого і створення нового, матеріального та ціннісного. Це видимість усіх верств суспільства, вільна можливість свій досвід проговорити та пережити, уникаючи законсервованості та замовчування складного”, – вважає літераторка Софія Панченко (Полтавська область) по поверненню з міжнародного візиту до Боснії та Герцеговини.

Відбудова – це післявоєнний період, під час якого люди зі спільною метою, спільними поглядами об’єднуються для того, щоб відбудувати країну, людей та населення,  яке постраждало внаслідок військових дій. Та дії, які приведуть до процвітання держави та її народу”, – вважає співтворець молодіжного простору в селі Довге, активіст Влад Ловга (Закарпатська область).

Ініціатива «Молоді голоси України щодо післявоєнної розбудови» реалізується організацією “СТАН” в межах діяльності Української Національної Платформи Форуму Громадянського Суспільства Східного Партнерства в рамках проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (ФГС СхП) 2012-2023», який адмініструє Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, що фінансується Європейським Союзом.

Цільовою аудиторією проєкту є молоді активістки та активісти, що об’єднанні цінностями демократії та поваги до різноманіття в межах програми «Молоді Амбасадор(к)и Розмаїття», яка реалізується громадською організацією «СТАН» у партнерстві з альянсом за права, рівність та міжнародну солідарність «ActionAid» за підтримки Disasters Emergency Committee (DEC), Global Fund for Children (США) та Terre Des Hommes (Німеччина).

Післявоєнна розбудова – це відновлення та також подальший стрімкий розвиток країни в усіх сферах суспільного життя. Воно включає фізично відбудову будинків, вулиць тощо, психологічну та фізичну реабілітацію для постраждалого населення та військових, збереження та поширення культурної спадщини та памʼяті про події на теренах країни, створення культурних памʼяток, монументів та музеїв, робота з освітньою сферою та молоддю, для забезпечення їх найкращого майбутнього в післявоєнний період, налагодження економічної сфери та розвиток підприємництва, культури, активізму. 

Робота над екологічними проблемами, психологічним станом людей після війни, протиріччями всередині країни. Спільне творення суспільством найкращого майбутнього для самостійної та єдиної України”, – підсумовує амбасадорка розмаїття з Дніпра Ярослава Губова. 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares