Дослідницька прогулянка Вугледаром: виявлення проблем та пошук шляхів їх вирішення

Як зробити міський простір більш комфортним, екологічно безпечним та привабливим? Насправді, для того, щоб розпочати позитивні перетворення, треба зробити перший крок — дослідити стан благоустрою у ...

Додано:
doo.cvu

pexels-pixabay-260973
Дослідницька прогулянка Вугледаром: виявлення проблем та пошук шляхів їх вирішення

Як зробити міський простір більш комфортним, екологічно безпечним та привабливим? Насправді, для того, щоб розпочати позитивні перетворення, треба зробити перший крок — дослідити стан благоустрою у місті за допомогою локального аналізу. Саме таку ініціативу — «Життя на межі миру: від громадських ініціатив до громадської безпеки в громадах», що реалізується спілкою «Громадські ініціативи України» у партнерстві з організацією «Точка доступу» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції, вже почали успішно втілювати у життя активісти міста Вугледар, що на Донеччині.

image_6483441 (1)

Результати дослідницької прогулянки

Перш ніж розпочати дослідження будь-яким з методів локального аналізу, необхідно чітко окреслити проблему. Так, активісти міста Вугледар — представники громадських організацій та молодіжної ради міста, позначили наступну проблему для детального дослідження — «Невдоволенність молоді рівнем благоустрою у місті Вугледар», а інструментом для дослідження було обрано дослідницьку прогулянку. В локальному аналізі взяли участь хлопці та дівчата віком від 12 до 20 років. У супроводі менторів, учасники та учасниці прогулялися містом, фотографуючи ділянки, де, на думку молоді, є проблеми. Після прогулянки відбулося обговорення і, за допомогою фотофактів учасники та учасниці пояснювали, що не сподобалось в тому чи іншому місці. За результатами дослідницької прогулянки молодь, залучена до локального аналізу, зазначила наступні проблеми благоустрою міста Вугледар:

Травмонебезпечні ділянки: у місті багато відкритих люків.

Забруднена територія біля смітників. Учасники локального аналізу стали свідками, як мешканці міста викидають сміття просто на дорогу замість контейнерів для сміття.

Неохайність фасадів будівель, вандалізм.

Під час дослідницької прогулянки учасники зафіксували кілька входів в під’їзд, які були розмальовані фарбою.

Покинуті будівлі. Локальний аналіз показав, що молодь у Вугледарі дуже турбує наявність покинутих будівель на території міста.

Пустирі. Учасники зазначили, що багато занедбаних територій є небезпечною тенденцією.

Крім того, під час аналізу прогулянки учасники торкнулися теми відсутності пішохідних переходів на перетині окремих вулиць, наявність небезпечних конструкцій біля житлових будинків, розташування паркувань біля дитячих майданчиків тощо.

Іван Мороз, член правління «Креативна платформа IT Start», заступник голови Молодіжної ради Вугледарської міської ради, зазначив: «Я, як представник ініціативної групи, а також всі співорганізатори заходу, були здивовані не тільки активністю молоді, що долучилася до заходу, але й проблемами, які було виявлено. Наприклад, були такі місця, біля яких проходиш кожного дня, але не помічаєш, що саме тут небезпечно або зовнішній вигляд зовсім псує враження від нашого міста. Незважаючи на те, що кількість учасників локального аналізу була невеликою, реакція громадськості виявилася резонансною. Вона ніби об’єднала людей, змусила разом звернути увагу на існуючі проблеми. Мені сподобалося те, що люди побачили: більшість проблем залежать не від роботи влади чи благоустрою, а від нас самих. Вважаю, що це було основною метою проведення локального аналізу — подивитися на причину проблем з різних боків».

Тренінги для учасників локального аналізу

В межах швидкого вирішення проблем, що були виявлені під час дослідницької прогулянки Вугледаром, за підтримки організаторів проєкту «Життя на межі миру: від громадських ініціатив до громадської безпеки в громадах», ініціативною групою було запропоновано провести серію тренінгів, які вже проходять у Центрі громадських ініціатив «SOVA». Для навчання було обрано наступні теми:
Комунікації;
Сортування відходів;
Написання проєктів на конкурс «Громадський бюджет».

Ефективність такого плану дій полягає у тому, що цикл навчальних заходів підведе учасників локального аналізу до вирішення проблем. Вони зможуть отримати вичерпну інформацію про дієві інструменти для самостійного вирішення виявлених у місті проблем. Знання правил використання громадського бюджету за статтею благоустрою міста дозволить молоді самостійно створювати проєкти для вирішення виявлених під час локального аналізу проблем. Розуміння впливу відходів на навколишнє середовище, знання правил сортування дозволить слухачам навчитись правильно поводитися з відходами та у майбутньому навчити інших. Вирішення конфліктів дозволить налагодити відносини учасників локального аналізу з оточуючими, мотивує до громадської діяльності і надасть можливість займатися адвокаційними проєктами, в тому числі, для благоустрою міста.

Аналогічні проблеми благоустрою існують майже у кожному місті України і мешканцям дуже важливо долучитись до подібних заходів. Приклад міста Вугледар є чудовим доказом того, що саме небайдужість та активна громадська позиція, особливо молоді, а також співпраця мешканців з органами місцевого самоврядування, — це запорука позитивних змін задля підвищення рівня комфорту та безпеки у громаді.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Хмельницькому

Український молодіжний фонд уклав Меморандум з ЮНІСЕФ

Покращення відчуття безпеки в громадах або Нові змісти «Правоспроможної громади»

У Києві презентували робочу групу, яка опікуватиметься цивільними заручниками, затриманими росією

Опитування щодо потреб та викликів серед ініціатив/організацій, що надають психологічну та юридичну допомогу