Добудова ХАЕС: Україна не буде співпрацювати із «SKODA JS a.s.» ?

У липні 2019 року команда ЕПЛ звернулася до Президента України та Ради національної безпеки і оборони України з проханням припинити співпрацю із чеською компанією «SKODA JS a.s.» та вжити заходів для ...

Додано:
Nataliya Kuts

Хаес
Добудова ХАЕС: Україна не буде співпрацювати із «SKODA JS a.s.» ?

У липні 2019 року команда ЕПЛ звернулася до Президента України та Ради національної безпеки і оборони України з проханням припинити співпрацю із чеською компанією «SKODA JS a.s.» та вжити заходів для накладення на неї санкцій. Згадана компанія була обрана для добудови енергоблоків № 3 і 4 Хмельницької атомної електростанції.

HAES

Таке звернення було зумовлено тим, що «SKODA JS a.s.» належить на праві власності російському холдингу «Объединённые машиностроительные заводы»[1], який підконтрольний російському ГазпромБанку[2], щодо яких застосовані санкції[3]. Відтак будівництво атомних енергоблоків компанією «SKODA JS a.s.» суперечить національним інтересам та несе загрозу для національної безпеки.

У відповідь на звернення, Міненерговугілля за дорученням КМУ та Офісу Президента України повідомило, що конкретний постачальник обладнання на сьогодні не обраний. Крім того, буде проведено міжнародний конкурс з вибору постачальника реакторної технології та буде розроблено проект будівництва енергоблоків за вихідними даними переможця конкурсу.

хаес2

А як бути з ОВД?

Нагадуємо, що 26 листопада 2018 року стартувала процедура оцінки впливу на довкілля добудови енергоблоків № 3 і 4 на ХАЕС[4]. У повідомлені про плановану діяльність вказано, що постачальником реакторної установки обрано «SKODA JS a.s.»[5]. Звіт з ОВД, громадське обговорення та громадські слухання, оцінка транскордонного впливу в рамках ОВД проводились з врахуванням установки саме чеської компанії.

хаес3

Однак, офіційна інформація, надана Міненерговугілля у вересні 2019 року, дає підстави вважати, що у звіті з ОВД та інших поданих на ОВД документах містяться недостовірні відомості, що є підставою для відмови у видачі висновку з оцінки впливу на довкілля[6]. Окрім того, у разі розробки нового проекту будівництва необхідно проводити ОВД такого проекту.

За подальшим розвитком ситуації щодо добудови ХАЕС – слідкуйте у новинах та дослідженнях ЕПЛ.

Наші контакти:

Наталія Куць, юрисконсульт, аналітик ЕПЛ

+380 32 225 76 82, [email protected]

[1] http://www.omz.ru/group-companies

[2] http://www.omz.ru/share/shareholder_structure

[3] https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/n0006525-18

[4] http://eia.menr.gov.ua/places/view/2231

[5] http://eia.menr.gov.ua/uploads/documents/2231/reports/949219a702a1ece62b7c69bb43058c5a.pdf

[6] П. 2 ч. 5 ст. 4-1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2806-15


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи