Перед Україною постають нові виклики у сфері захисту прав дітей

1 червня багато країн світу відзначають Міжнародний день захисту дітей. Україна вже 25 років святкуватиме цей день і демонструє прихильність захисту прав дітей, охороні їх життя та здоров'я. Україна ...

Додано:
Olga Vergeles

FB_visual_01.06.2023
Перед Україною постають нові виклики у сфері захисту прав дітей

1 червня багато країн світу відзначають Міжнародний день захисту дітей. Україна вже 25 років святкуватиме цей день і демонструє прихильність захисту прав дітей, охороні їх життя та здоров’я.

Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права дитини, згідно з якою зобов’язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.

Наша програма Підтримка організацій громадянського суспільства в Україні в межах реалізації проєктів сприятиме тому, щоб кожна дитина мала повне право на захист, розвиток, навчання для кращого майбутнього України. В цьому році цей день – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування нашому суспільству про необхідність забезпечити дітям захищене майбутнє.

Експерти програми Підтримка організацій громадянського суспільства в Україні зробили аналіз з гендерної рівності та соціальної інклюзії.

Важливий акцент цього документа в тому, що перед Україною постають нові виклики у сфері захисту прав дітей у зв’язку із війною росії проти нашої країни.

✔️ Захист прав дітей в Україні під час війни є важливим завданням, оскільки діти стали особливо вразливою категорією населення, зазнають небезпеки та дискримінації.
✔️ Одним з основних принципів, який має бути забезпечений, є принцип недискримінації.
✔️ Діти мають рівні права незалежно від свого етнічного походження, релігії або соціального статусу.

Під час реалізації проєктів разом з партнерами – організаціями громадянського суспільства України ми сприяємо забезпеченню безпеки дітей та їхніх сімей, доступу до необхідних послуг, таких як медична допомога, освіта та психологічна підтримка.

Дітям потрібно гарантувати захист від будь-якої форми насильства, вони мають право на доступ до якісної освіти незалежно від своєї географічної локації. Грантова підтримка партнерів Програми сфокусована на фінансуванні

- програм соціальної підтримки для дітей, які втратили батьків або близьких родичів у війні;
– програм з підвищення освіченості та навчання громадськості щодо прав дітей та впливу війни на них.
– діяльності з поліпшення законодавства та політик, що стосуються прав дітей, оскільки йдеться про лобіювання і сприяння розвитку стратегій, спрямованих на захист дітей від воєнних наслідків.

Діти – це майбутнє нашої України, ми маємо захистити їх права!

Програма Підтримка організацій громадянського суспільства в Україні впроваджується за фінансової підтримки» Міністерства закордонних справ та міжнародного розвитку Великої Британії Foreign, Commonwealth & Development Office та виконується Crown Agents у партнерстві з International Alert, і у співпраці з Crown Agents in Ukraine.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Результати опитування “Користування інформаційними джерелами в громадах Херсонської області”

Для проєктів відновлення потрібна публічна пріоритезація

Безбар'єрність, соціальне підприємництво та громадський активізм: ключ до відновлення громади

Асоціація сприяння самоорганізації населення розпочинає проєкт з покращення правових умов для органів самоорганізації населення в Україні

У Черкасах презентували книгу «Жити попри все. Розповіді жінок про війну, 2014 та 2022»

У Львові запрацював простір Академії Суспільного Мовлення