15 сімей переселенців з різних куточків України зустрічатимуть новий рік в “Таборі над Збручем”

2023-ий рік 15 сімей переселенців з різних куточків України будуть зустрічати в “Таборі над Збручем” в с. Мартинківці Хмельницької області. Це простір, який створили ВПО та волонтери на базі ...

photo_2022-12-07_11-38-36 (2)
15 сімей переселенців з різних куточків України зустрічатимуть новий рік в “Таборі над Збручем”

2023-ий рік 15 сімей переселенців з різних куточків України будуть зустрічати в “Таборі над Збручем” в с. Мартинківці Хмельницької області. Це простір, який створили ВПО та волонтери на базі покинутого дитячого табору біля річки Збруч. 

photo_2022-12-27_17-33-00 photo_2022-12-28_09-10-24

Протягом літа та осені волонтери та ентузіасти ремонтувати один з корпусів Табору, завдяки підтримці донорів та меценатів вдалося зробити косметичний ремонт в корпусі, нову сантехніку, закупити меблі та облаштувати простір для проживання кількох десятків людей. Кімнати для сну, відпочинку, кухня, ванна та туалет – все це тепер виглядає новим. 

Перші поселенці заїхали в листопаді та встигли насолодитися мальовничими місцями восени. В грудні тут проживали кілька родин, а тепер ще десятки переселенців готуються тут разом зустріти свята. 

Проєкт створюється кількома організаціями, в тому числі в маріупольська ГО “Заходи”.

“Ми самі тепер переселенці, поки рідне місто в окупації. Крім побутових проблем, є дуже велика напруга серед ВПО, життя на новому місці всім дається тяжко. Тому ми і придумали цей формат – родина може приїхати до нас на кілька днів або тижнів, відпочити, відвідати наші заходи, насолодитися природою та поспілкуватися з іншими”, – розказує голова ГО “Заходи” Юрій Давиденко.

Для переселенців працює інтернет, організатори забезпечують безкоштовний трансфер з Хмельницького до Табору, проживання та харчування. Для малечі є дитяча програма з іграми та переглядом мультфільму, а для дорослих можливість онлайн та офлайн відвідати різноманітні лекції. Вся ця активність добровільна та можна займатися своїми справами.

Паралельно відбудова табору продовжується, ремонт інших приміщень триває, щоб можна було приймати більше гостей. Учасники Табору також долучаються до цих робіт.

Хоча в Таборі через ворожі обстріли якийсь час теж не було світла та тепла, але проблем вирішили за допомогою генератора, твердопаливного котла та Starlink.

Ви ще можете доєднатися до Табору, заповнивши форму. 

 

Проєкт впроваджується ГО “Заходи” у рамках проєкту ПРООН “Громадянське суспільство для розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Люди з інвалідністю Дніпропетровської та Запорізької областей навчились відстоювати свої трудові права

Молодь ВПО Київщини вчилась толерантному ставленню до культури, звичаїв народів інших країн

Фінансова грамотність, інвестиції в себе та донати: новий випуск [НЕ] Диванного подкасту вже на YouTube-каналі "Тиха Гавань"

«Разом зберігаємо. Разом творимо»: стартувала кампанія ЄС про підтримку української культури та мистецтва під час війни

Підрив довіри до ЗСУ та кібератаки на сайти про культуру: результати моніторингу дотримання цифрових прав за лютий 2023 року

Світлофор безпеки: дізнайтеся, чи захищена ваша організація від ризиків і що слід змінити вже зараз