Діалогова зустріч: голови громад Рівненщини обговорили питання земельних відносин та екології

У Великоомелянській громаді говорили про повноваження органів місцевого самоврядування (ОМС) з реалізації державної політики у сфері земельних відносин та екології. Зустріч організувала команда ...

Додано:
havrylenkova

photo_2024-06-25_09-48-51
Діалогова зустріч: голови громад Рівненщини обговорили питання земельних відносин та екології

У Великоомелянській громаді говорили про повноваження органів місцевого самоврядування (ОМС) з реалізації державної політики у сфері земельних відносин та екології. Зустріч організувала команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Рівненській області спільно із Головним управлінням Держгеокадастру у Рівненській області та Департаментом екології та природних ресурсів Рівненської ОДА.

Зустріч передбачала ознайомлення голів громад із діяльністю та повноваженнями Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області та Департаменту екології Рівненської ОДА, а також спільного обговорення викликів й проблем, що стоять перед місцевим самоврядуванням у питаннях земельних відносин та екології. Про це повідомив Руслан Сивий, керівник Регіонального Офісу «U-LEAD з Європою» у Рівненській області:

«Крім питань земельних відносин та екології, говорили під час зустрічі про ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ, видачу ліцензій на видобуток корисних копалин, надання земель ветеранам війни та використання самозаліснених земель. Захід сприяв активізації взаємодії між місцевими громадами та державними органами».

Микола Шустов, в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області під час виступу говорив про основні завдання щодо реалізації державної політики у сфері національної інфраструктури геопросторових даних, топографо-геодезичну й картографічну діяльність, земельні відносини, землеустрій у сфері Державного земельного кадастру, державного контролю за використанням та охороною земель. Також, він наголосив на пріоритетних напрямках роботи Держгеокадастру.

Говорив він й про співпрацю Мінінфраструктури з міжнародними партнерами у сфері просторового планування, а також про впровадження чергового важливого функціоналу для територіальних громад – внесення до Державного земельного кадастру відомостей про функціональні зони (відповідно до розроблених комплексних планів просторового розвитку).

Участь у заході взяв також Володимир Захарчук, директор Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА. Він детально розповів про діяльність Департаменту та його роль у вирішенні екологічних питань регіону, а також говорив про співпрацю з територіальними громадами області.

Також, Володимир Захарчук акцентував увагу громад на тому, що ліси мають бути під ефективним управлінням, громади мають визначитися чи самим вести лісове господарство надавши лісові землі у користування комунальному підприємству або передати їх в державну власність.

Захід сприяв активізації взаємодії між керівництвом громад та державними органами, посиленню горизонтальної комунікації між головами громад області та напрацюванню спільних рішень для вирішення проблемних питань, – впевнений Руслан Сивий:

«Ця зустріч є стала важливим кроком на шляху до підвищення ефективності управління земельними та екологічними ресурсами на місцевому рівні».

 

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Більше сотні нових вакансій для громадських активістів та активісток

«Наша позиція — це чітка відповідь на запити громад»: про результати, досягнення та виклики червоноградської ГО «МІЦь»

ZDOROVI на eHealth Summit 2024: цифровізація медицини в Україні триває попри виклики

Навчально-ігровий комплекс для дітей Солотвинської громади: простір розвитку та підтримки

Програма USAID DOBRE допомогла перетворити шкільне укриття на цікаву локацію

На Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах