«Діалог безпеки» підводить підсумки року

22 грудня відбулася партнерська зустріч представників ініціативи «Діалог безпеки», які обговорювали підсумки річної активності регіональних платформ та знайомилися з досвідом Польщі у сфері контролю ...

Додано:
experthrcenter

132654100_1550841161971240_1361718321797177346_n
«Діалог безпеки» підводить підсумки року

22 грудня відбулася партнерська зустріч представників ініціативи «Діалог безпеки», які обговорювали підсумки річної активності регіональних платформ та знайомилися з досвідом Польщі у сфері контролю за дотриманням прав людини органами безпеки.

Найважливіші тези спікерів:

Метью Шааф, директор Представництва Freedom House в Україні:

«Пандемія ускладнює ситуацію з дотриманням прав людини, але я сподіваюся, що складні проблеми буде вирішено, завдяки спільним зусиллям всіх партнерів.

Для того, щоб діалог тривав, і наша робота не зупинялася, ми використовуємо онлайн-інструменти, перевіряємо що найбільш ефективно спрацювало в різних країнах і обговорюємо з експертами ситуацію у секторі безпеки. Процес комунікації між всіма учасниками ініціативи «Діалог безпеки» для нас залишається головним фокусом уваги».

Рашел Талукдер, виконавчий директор польської Платформи внутрішньої безпеки, презентував досвід роботи своєї країни у сфері контролю за дотриманням прав людини органами безпеки. Він  розповів про те, як Платформа залучає до співпраці не тільки представників правоохоронних органів та організацій громадянського суспільства, але й навчальні заклади, наукові центри, що здатні запропонувати нові технологічні рішення та впливати на ситуацію дотримання прав людини. У кожному проекті команда Платформи акцентує увагу не тільки на правових, але й на етичних питаннях правоохоронної діяльності в державі.

Зокрема, пан Рашел говорив про роботу дорадчих рад, про дослідження, навчальні заходи для різних соціальних та професійних груп, проекти з покращення транскордонної взаємодії між поліцією, роботу з мобільними даними у сфері кримінальних розслідувань, програми профілактики кібербезпеки.

Віктор Чупров, експерт ЕЦПЛ повідомив, що не зважаючи на пандемію та інші фактори соціальної нестабільності, на першому етапі роботи ініціативі «Діалог безпеки» вдалося виконати головні завдання: забезпечити запуск Регіональних платформ у всіх пілотних регіонах, створити та погодити з відповідними правоохоронними органами та організаціями громадянського суспільства нормативну базу для спільної діяльності в напрямку посилення захисту прав і свобод людини, регламент роботи Регіональної платформи. Завдяки сайту http://dialohbezpeky.org/ започатковано збір інформації про порушення прав людини.

Експерти ініціативи “Діалог безпеки” розробили хендбук з алгоритмом покрокових дій для відкриття Регіональної платформи та організації її роботи в інших регіонах України. 

#діалогбезпеки #регіональніплатформи 

Freedom House в Україні, Експертний центр з прав людини, Восток SOS, Український інститут з прав людини


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Хмельницькому

Український молодіжний фонд уклав Меморандум з ЮНІСЕФ

Покращення відчуття безпеки в громадах або Нові змісти «Правоспроможної громади»

У Києві презентували робочу групу, яка опікуватиметься цивільними заручниками, затриманими росією

Опитування щодо потреб та викликів серед ініціатив/організацій, що надають психологічну та юридичну допомогу