Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади

Саме це сформували учасники та учасниці Ідеатону та серії з трьох одноденних майстерень , що нещодавна відбулися у приміщенні громадського ХАБу  с. Зелений Гай. У згаданих заходах коаліції ...

Додано:
frgn

pexels-monstera-5273559
Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади

Саме це сформували учасники та учасниці Ідеатону та серії з трьох одноденних майстерень , що нещодавна відбулися у приміщенні громадського ХАБу  с. Зелений Гай.

У згаданих заходах коаліції «Громадянська платформа відновлення та розвитку громад Миколаївщини» взяли активну участь 50 представників місцевого самоврядування та громадськості більшості сіл Шевченківської громади. За допомогою експертки ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» Тетяни Золотухіної , сформовані наступні 10 концептів, що стали складовою проєкту місцевого проєкту Плану відновлення:

  1. Відновлення інгулецької зрошувальної системи , що знаходиться на території Центрального та Новокиївського старостатів;
  2. Реконструкція палаців культури та сільських клубів населених пунктів Шевченківської громади;
  3. Ремонт дороги від с. Шевченкове до с. Новокиївка та Центральне;
  4. Будівництво укриття  в закладах освіти всієї громади;
  5. Капітальні ремонти систем водопостачання та електромереж;
  6. Створення закладу середньо-спеціальної освіти;
  7. Створення реабілітаційного центру для соціально не захищених верств населення та ветеранів;
  8. Встановлення об’єктів ВДЄ, а саме сонячних панелей та вітряків;
  9. Будівництво комплексу для зберігання сільськогосподарської продукції;
  10. Будівництво підприємства з переробки вторинної сировини.

Проєкт Плану відновленя Шевчеківської громади від «Громадянська платформа відновлення та розвитку громад Миколаївщини 

«Майстерня 26 червня стала фінальною сесію у «Школі громадянської дїі — 2024 » для відновлення Шевченківської громади, що тривала у травні -червні 2024 року.

Основою пропозицій  випускників навчань стали напрацювання учаників квітневих фокус -груп, що відбулись у всіх 7-ми старостинських округів громади.

Згадані пропозиції за результатами травневих обговорень вже стали складовою проєкту Плану відновлення та розвитку Шевченківської громад.

Дякуємо приставникам старостатів :  Зеленогайський, Центральний, Котляревський, Полігонівський,  Новокиївський, Миколаївський, Любомирівський та Шеченковський , за активну участь, а команді Шевченківського голови за добру організацію майстерні.

Випускники тепер мають можливість застосувати отримані знання на практиці:

  • Обґрунтувати включення своєї пропозиції з вирішення болючої проблеми відновлення рідного села та громади у План відновлення , зокрема систему DREAM.
  • Написати грантові заявки на різні конкурси міжнародних донорів.

Очікуємо такої ж активності при подальшому  формуванні  якісних грантових заявок , з цим допоможуть наші експерти ». –  Так прокоментувала подію Тетяна Золотухіна.

На червневії заключнії сесії Школи  презентовано наступні три проєктні ініціативи:

  • Перша. «Молодіжній ХАБ»  с. Шевченкове : створення молодіжного ХАБу в приміщенні Шевченківського базового палацу культури . Основною метою проєкту є формування діалогового майданчику та місця товорчого відпочинку молоді та небайдужих селян.

Це буде спільне місце для культурного розвитку дітей та молоді в громаді, проведення гурткових зайнять та змагань, арт – терапій , та товариських зустрічей. Приблизний бюджет – 850 тис.грн.

Коментар координаторки проєкту та  ініціативної групи села Шевченкове Надії Нікітіної:

  “Відкриття молодіжного центру в селі Шевченкове – це надзвичайно важливо  для нашої громади.

Цей центр стане місцем, де молодь зможе розвивати свої таланти, здобувати нові знання та знаходити однодумців.

Він сприятиме створенню безпечного та підтримуючого середовища для наших молодих людей, допомагаючи їм ставати активними і відповідальними членами суспільства.

Така ініціатива не тільки забезпечить можливості для особистісного розвитку, але й зміцнить нашу спільноту в цілому.”

  • Друга. Будівництво підприємства по переробці вторинної сировини в с. Зелений Гай . Переробка вживаного пластику в продукцію , а саме : тротуарну плитку , плити для столів, та інші види не харчового пластику. Основною ціллю є , зменшення забруднень у вигляді не сортованого сміття в громаді, надання робочих місць , дешевший сигмент товарів порівняно з виробами з іншої сировини. Приблизний бюджет близько 4 млн.грн .

Коментар керівника проєкту, голови громадської організації «Зеленогайські ініціативи»  Юлії Учень:

“Створення підприємства з переробки вторинного пластику в тротуарну плитку та інші товари в селі Зелений Гай, має величезне значення для нашої громади та навколишнього середовища.

  По-перше, це підприємство сприятиме зменшенню обсягів пластикових відходів, які забруднюють наші села та природу.

  По-друге, переробка пластику на нові корисні продукти, такі як тротуарна плитка, дозволить зменшити використання природних ресурсів і сприятиме сталому розвитку.

Окрім екологічної користі, таке підприємство створить нові робочі місця, що позитивно вплине на економіку громади. Виробництво тротуарної плитки та інших товарів із переробленого пластику може залучити інвесторів та сприяти розвитку інфраструктури. Крім того, продукти з переробленого пластику можуть бути більш доступними за ціною, що є важливим фактором для багатьох споживачів.

Таким чином, підприємство з переробки вторинного пластику не лише допоможе вирішити проблему пластикових відходів, але й стане потужним рушієм економічного та соціального розвитку нашої громади.

  •  Третя. Ремонт дорожнього покриття від села Шевченкове до села Новокиївка: основною метою ремонту дороги є забезпечення якісного транспортного сполучення з Новокиївки до центральної садиби

Коментар координаторки інціативної групи  села  Новокиївка, Валентини Стецун:

“Ремонт дороги від села Новокиївка до села Шевченкове має велике соціальне та економічне значення для нашого регіону.
Покращена інфраструктура сприятиме кращій доступності медичних, освітніх та інших соціальних послуг насамперед для мешканців сіл Центрального і Новокиївського старостатів.

Це також створить нові можливості для розвитку місцевого бізнесу, полегшить транспортну логістику та підвищить загальний рівень комфорту життя.

 Важливо відзначити, що якісні дороги сприяють збільшенню туристичного потоку, що в свою чергу принесе додаткові доходи до місцевих бюджетів.

Таким чином, ремонт цієї дороги є інвестицією в майбутнє нашої громади, яка забезпечить стабільний розвиток та процвітання на багато років вперед.”

Фото – звіт з ідеатону, тренінгу та майстерень. Авторка:  координаторка  Громадянської платформи у Шевченківській громаді, голова ГО «Зеленогайськи ініціативи» Юлія Учень:

  1. Травневий ІДЕАТОН 
  2. Травневе навчання стійкості. Тренери – Засновники Національної платформи стійкості та згуртованості Володимир Лупаций та Юлія Тищенко. 

Настав час перетворити мрії на дієві проєкти!

Прес — служба ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва”

Супровід становлення Громадської ради відбувається в рамках проекту «Громадянська платформа для відбудови на краще Шеченківської громади”, що реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» (ФРММ)  в межах грантового конкурсу «Посилення громадської участі у процесах раннього відновлення на звільнених територіях», який адмініструється ІСАР Єднання за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», що фінансується країнами партнерами
Партнерами проєкту є: Шевченківська сільська рада, ГО «Зеленогайські ініціативи», Національна платформа стійкості та згуртованості та Український незалежний Навчальний центр політичних досліджень (м. Київ).


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями