Депутатський прийом в період пандемії: заборонити чи адаптувати під нові реалії?

Саме з метою підвищення рівня відповідності діяльності місцевих депутатів законам України, а також сприяння підвищенню обізнаності громадян про діяльність місцевих депутатів, з 2018 року у 15 ...

Додано:
cpa_result

політики депутати дипломатія strategy
Депутатський прийом в період пандемії: заборонити чи адаптувати під нові реалії?

Саме з метою підвищення рівня відповідності діяльності місцевих депутатів законам України, а також сприяння підвищенню обізнаності громадян про діяльність місцевих депутатів, з 2018 року у 15 обласних центрах та місті Києві реалізується громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад».

В період з 1 лютого по 15 квітня 2021 року тривав польовий етап моніторингу інформування та здійснення прийому громадян депутатами місцевих рад, в тому числі Вінницької міської ради. Джерелами для висновків щодо надання інформації про депутатів на офіційних сайтах місцевих рад, інформування про час та місце здійснення прийому виборців, а також про контакті відомості для здійснення зв’язку з депутатами, слугували, відповідно, офіційні сайти місцевих рад, офіційні сайти та/або сторінки в соціальних мережах місцевих осередків політичних партій та самих депутатів. Перевірка здійснення прийому виборців депутатами місцевих рад здійснювалась шляхом моніторингових візитів за вказаними депутатами адресами та графіками проведення прийому виборців.

За результатами моніторингу проведення прийому громадян, було виявлено, що загалом депутати Вінницької міської ради 8 скликання активніше проводять прийом та швидше розмістили контактну інформацію на сайті міської ради у порівнянні з депутатами попереднього скликання.

У лютому 2021 року усі депутати на офіційному сайті Вінницької міської ради в розділі «Депутати міської ради» оприлюднили адресу офіційної громадської приймальні чи адресу місця проведення особистого прийому громадян, а також дні та години здійснення прийому. Проте у зв’язку з введенням у місті Вінниця додаткових карантинних обмежень у березні 2021 року двоє депутатів змінили формат ведення прийому та відповідно інформацію на сайті ради. Окрім сайту міської ради, депутати інформують про свій прийом в основному через свої Фейсбук-сторінки, стаціонарні дошки оголошень, через старших по будинках та квартальні комітети, зрідка – через партійні газети.

У період з 1 лютого по 31 березня  2021 року представники громадської кампанії «Атестація місцевих депутатів» відвідували приймальні депутатів Вінницької міської ради відповідно до графіків та адрес, оприлюднених на офіційному сайті міськради. У разі відсутності адрес депутатських приймалень чи графіків проведення особистих прийомів на сайті ради, таку інформацію уточнювали в телефонному режимі, контактуючи напряму з депутатами за оприлюдненими номерами телефонів.

В результаті прямої перевірки проведення/не проведення особистих прийомів підтверджено здійснення прийому 50 депутатами Вінницької міської ради. В зв’язку з введенням додаткових карантинних обмежень у березні 2021 року, активістам кампанії не вдалося потрапити на прийом до чотирьох депутатів: Ігоря Ткачука (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), Романа Аксельрода (ПП «Опозиційна платформа – За життя»), Сергія Грушка (ПП “Опозиційна платформа – За життя”) та Павла Яблонського (ПП «Українська стратегія Гройсмана»).

Загалом же на цей моніторинговий період припали жорсткі карантинні обмеження, пов’язані з поширенням пандемії COVID-19. Це спричинило як припинення прийому громадян низкою депутатів по всій Україні, так і введення певних обмежень та використання альтернативних способів взаємодії із громадянами. Змінило це і методи проведення прийому громадян депутатами Вінницької міської ради, адже були зачинені школи та будинки культури і палаци мистецтв, також був обмежений вхід у ЦНАПи, міську раду, бібліотеки та інші комунальні приміщення, а так як значна кількість депутатів проводять прийом саме у приміщеннях вище перерахованих організацій, депутати міської ради змушені були адаптовувати прийом відповідно до карантинних обмежень і або скасовувати його, або проводити, наприклад, телефоном.

Так, у Віктора Перлова (ПП «Українська стратегія Гройсмана») та Маргарити Юрчак (ПП “Слуга народу”)  прийом здійснювався за попереднім записом.

Павло Чайковський (ПП “Європейська Солідарність”) 22 лютого депутат на своїй сторінці в фейсбук повідомив, що  він проводить прийом  на період карантину в телефонному режимі.

До Ігоря Ткачука (ПП «Українська стратегія Гройсмана») нам не вдалось потрапити на прийом, оскільки в приймальні повідомили, що тимчасово припинено проведення особистого прийому громадян через збільшення хворих на COVID-19. Це саме стосується прийому Павла Яблонського (ПП «Українська стратегія Гройсмана»). 

За період березня 2021 р. депутати мали можливість опрацювати різні методи ведення прийомів в умовах суворого карантину, тому під час моніторингу активісти кампанії поцікавились, як саме депутати здійснюватимуть прийом в таких умовах в майбутньому:

27  депутатів практикуватимуть в такому випадку прийом в телефонному режимі або через відеозв’язок.

14  депутатів якщо буде жорсткий карантин запропонують прийти на прийом з дотриманням маскового режиму та соціальної дистанції.

Здійснюватимуть прийом на вулиці 7 депутатів: Олександр Мельник (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), Катерина Поджаренко (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), Віктор Перлов (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), Віктор Торкотюк (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), Лілія Дишкант (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), Дмитро Мира (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), Олена Верлан-Кульшенко (ПП “Європейська Солідарність”).

Не будуть здійснювати прийом двоє депутатів – Юлія Понайотова (ПП “Європейська Солідарність”), Володимир Чорновол (ПП «Українська стратегія Гройсмана») і Ігор Горлачов (ПП «Опозиційний блок – За життя»).


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи