CЦГІ здійснює проект з вдосконалення механізму репарацій для цивільних полонених

20 – 21 лютого «Східноукраїнський центр громадських ініціатив» провів фокус-групи з колишніми цивільними полоненими та їхніми родичами в рамках реалізації дослідницького проекту у співпраці із ...

Додано:
eucci

focus
CЦГІ здійснює проект з вдосконалення механізму репарацій для цивільних полонених
20 – 21 лютого «Східноукраїнський центр громадських ініціатив» провів фокус-групи з колишніми цивільними полоненими та їхніми родичами в рамках реалізації дослідницького проекту у співпраці із британською правозахисною організацією Ceasefire. Метою проекту є вдосконалення механізму справедливих репарацій для цивільних осіб, які були позбавлені свободи під час російської агресії проти України та для рідних таких осіб. Про це повідомляється на сайті СЦГІ. 

В обговореннях взяли участь 25 осіб, які перебували в полоні проросійських сил в проміжку з 2014 року як до, так і після повномасштабного вторгнення, а також їхні рідні.

Під час заходу учасники ділилися досвідом про те, які проблеми мали після звільнення з полону і які досі залишаються невирішеними.

Зокрема підіймалися питання медичної, психологічної, матеріальної допомоги.

Учасники наголошували, що допомога має бути комплексною і охоплювати близьких родичів полонених. Останні стикаються з тиском шахраїв після потрапляння їхніх родичів до полону і не мають знань як поводитися себе з близькою людиною після звільнення.

Учасники висловлювали своє бачення репарацій і покарання винних.

«Я за певну презумпцію винуватості росіян. Що вони повинні доводити, що вони не були тими катами у підвалах. Щоб при спробі кудись емігрувати, отримати візу було їхнім обов’язком довести, що у них чиста біографія», – пролунала одна із думок.

Представники СЦГІ зазначають, що наявні державні програми допомоги цивільним полоненим потребують вдосконалення, а відносини із державними інституціями лишаються вкрай складними і виснажливими.

«Зараз працює, хоч і недосконалий, але достатньо дієвий механізм, коли звільнені з полону  мають можливість отримати від держави по 100 тисяч гривень. Але якісь речі в профільному законі залишаються суто декларативними, наприклад, щодо медичної допомоги, інших форм підтримки», – говорить Голова СЦГІ Володимир Щербаченко.

Робота, запланована в рамках даного дослідження, дозволить правозахисникам підготувати рекомендації змін на основі бачення самих постраждалих та сприяти їх імплементації в українському законодавстві.

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи