Чи використовують депутати Краматорської міської ради Facebook у своїй роботі?

Громадська організація “Точка доступу” другий рік поспіль продовжує оцінювати діяльність депутатів Краматорської міської ради в рамках кампанії «Атестація депутатів місцевих рад».Одним із критеріїв ...

Додано:
doo.cvu

facebook_logo1
Чи використовують депутати Краматорської міської ради Facebook у своїй роботі?

Громадська організація “Точка доступу” другий рік поспіль продовжує оцінювати діяльність депутатів Краматорської міської ради в рамках кампанії «Атестація депутатів місцевих рад».

Одним із критеріїв оцінювання є використання депутатами соціальної мережі для зворотного зв’язку з членами територіальної громади та інформування виборців про свою діяльність у такий спосіб. 

«Розвиток інформаційних технологій не стоїть на місці. З кожним днем все більше і більше громадян використовує соціальні мережі не лише заради спілкування із друзями, знайомими, а і в робочих моментах. Зокрема, Facebook є безперешкодним та зручним каналом комунікації», – вважає керівник аналітичного відділу ГО «Точка доступу» Роман Кисленко. – «І це дає велику можливість, зокрема для депутатів, охопити ще більше коло людей для визначення основних потреб громади».  

Тож, яка кількість депутатів Краматорської міської ради має акаунти у відповідній мережі? Станом на 29 серпня 2018 року 35 з 42 (83 %) депутатів Краматорської міської ради має власні сторінки в соціальній мережі Facebook.

Варто зауважити, що в порівнянні з минулорічними результатами оцінки за даним критерієм, можемо  спостерігати позитивні зміни в підході до роботи місцевих депутатів. Про це свідчить те,  що двоє депутатів Краматорської міської ради – Михайло Купріков та Віталій  Рубайло – зареєструвались  в соціальній мережі Facebook, та надали можливість своїм виборцям звертатись до них не тільки на прийомі, а й через мережу інтернет. 

Найактивнішими користувачами соціальної мережі є 20 з 35 (57%) зареєстрованих депутатів, які регулярно відповідають на коментарі та роблять пости за результатами своєї депутатської діяльності.

Не мають жодної сторінки в соціальних мережах 7 з 42 (17 %) депутатів. А саме: Галина ДикаСергій ЗеленськийМихайло ІоффеГеннадій СуковНадія ТітоваВолодимир  Тука та Олександр Шевченко. Перші шестеро депутатів та депутаток на місцевих виборах у 2015 році були представниками політичної партії “Опозиційний блок”, яка має 24 з 42 (57%) депутатських мандатів в Краматорській міській ради.

В той час, як  18 з 24 (75%) депутатів від політичної партії «Опозиційний блок» мають сторінки в соціальній мережі Facebook, зараз всі вони входять до депутатської групи  «Об’єднаний Краматорськ». В той час як  Олександр Шевченко є представником політичної партії «Партія пенсіонерів України»

За результатами минулорічної кампанії «Атестація депутатів місцевих рад», цим депутатам, для покращення своєї роботи була надана рекомендація використовувати соціальні мережі для інформування виборців про свою діяльність. Проте жоден з них не врахував ії та не створив сторінку в соціальній мережі, що також і в цьому році може вплинути на їх кінцеву оцінку діяльності за результатами Атестації.

Не зважаючи на те, що Закон України  «Про статус депутатів місцевих рад» не зобов’язує місцевих  депутатів мати сторінки в соціальних мережах, однак використання цього інструменту комунікації свідчить про наміри депутатів бути більш відкритими та близькими до громади. 

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись:

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Донецькій області звертайтесь до команди Громадської організації «Точка доступу” [email protected].

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». В місті Краматорськ за реалізацію ініціативи відповідає ГО “Агентство економічного розвитку”.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи