Чи можливо здійснювати моніторинг екологічних проблем окупованих територій?

12 вересня відбулася інформаційна он-лайн зустріч в рамках проєкту «Будуємо успішну Білокуракинську селищну громаду разом! Стратегічні кроки розбудови сталого еко середовища» за участю експертів ...

Додано:
lekotan

pexels-fox-225157
Чи можливо здійснювати моніторинг екологічних проблем окупованих територій?

12 вересня відбулася інформаційна он-лайн зустріч в рамках проєкту «Будуємо успішну Білокуракинську селищну громаду разом! Стратегічні кроки розбудови сталого еко середовища» за участю експертів громадських організацій «Громадська ініціатива Луганщини», «Асоціація «Відродження та розвиток», «Причорноморський центр політичних і соціальних досліджень», ЛО ВГО АССН. Під час зустрічі учасники обговорили можливості та досвід проведення моніторингу стану довкілля та існуючих екологічних проблем, які виникли в громадах у Луганській, Донецькій, Херсонській областях.

 З початку повномасштабної війни значно загострилися екологічні проблеми, що існували в Україні до її початку та з’явилися нові. Сотні об’єктів природоохоронного фонду України потерпають від бойових дій, обстрілів чи окупації. За словами Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, станом на 01.09.22 р. орієнтовна сума шкоди довкіллю України, становить понад 962 мільярди гривень https://mepr.gov.ua/news/39680.html

Відповідні розрахунки розробляються для визначення розміру збитків від забруднення атмосферного повітря, земельних та водних ресурсів, знищення лісів, територій природно-заповідного фонду тощо внаслідок військової агресії.

Чи можливо зараз здійснювати моніторинг ситуації на тимчасово окупованих територіях та в зоні активних бойових дій? На жаль, на рівні громад це можна здійснювати лише на підставі інформації сайту Міністра захисту довкілля та природних ресурсів, офіційних інтернет ЗМІ, в соціальних мережах, а також під час онлайн спілкування з представниками органів місцевого самоврядування та мешканців територіальних громад (по можливості). Але учасники відмітили, що робити це треба для розробки відповідних рекомендацій та механізмів визначення об’єму шкоди довкілля в процесі відновлення територіальних громад після звільнення.        

 


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"