Чи легко бути героєм: досвід ініціативної групи “Вірний друг” з Компаніївської ОТГ

Таке непросте питання ставить перед собою і громадою ініціативна група “Вірний друг” з Компаніївської ОТГ, що на Кіровоградщині. Разом з громадою членкині ініціативної групи докладали неймовірних ...

4
Чи легко бути героєм: досвід ініціативної групи “Вірний друг” з Компаніївської ОТГ

Таке непросте питання ставить перед собою і громадою ініціативна група “Вірний друг” з Компаніївської ОТГ, що на Кіровоградщині. Разом з громадою членкині ініціативної групи докладали неймовірних зусиль, аби зробити надважливу і надважку справу – змінити свідомість людей у ставленні до тварин.

Проєкт “Вірний друг” має дуже благородну і високу мету: сприяти свідомому та відповідальному ставленню громадян до домашніх та безпритульних тварин шляхом створення умов для безпечного співіснування людей та тварин у громаді. 

Проблема безконтрольного розмноження безпритульних та домашніх тварин – не поодинока і не є притаманною лише Компаніївській громаді, що на Кіровоградщині. Це одна з тих проблем, яка існує по всій країні. Але саме мешканцям кожної конкретно взятої громади під силу змінити ситуацію, якщо… КОЖЕН змінить своє ставлення до ситуації, що склалася і візьме на себе відповідальність за контроль розмноження своїх домашніх улюбленців. Це перший крок на шляху до успіху в справі подолання проблеми в цілому. Додати сюди трішки людяності й доброти в поводженні з безпритульними тваринами, а також гуманні методи контролю їх чисельності – от і вийде ідеальний рецепт вирішення проблеми. 

Саме такий рецепт і запропонували своїй громаді членкині ініціативної групи “Вірний друг” Світлана Калінчук і Наталя Теслюк. Ініціативна група активно провадила свою діяльність ще до проєкту. Активістки є авторками першої в громаді електронної петиції “Про виділення коштів з місцевого бюджету на стерилізацію та вакцинацію безпритульних тварин”, яка була підтримана громадою. Програма діє в громаді й тепер, і її результати дійсно помітні та відчутні. 

Ще на самому початку свого шляху активістки добре розуміли, що зміна свідомості людей – справа зовсім нелегка і дуже нешвидка. Також було й чітке усвідомлення того, що тільки разом з владою і громадою їм під силу якщо не подолати, то принаймні зменшити масштаб проблеми в своєму селищі. Тож, розробивши чітку стратегію втілення проєкту та спланувавши всі заходи для досягнення своєї мети, команда подалася на конкурс “Місцеві ініціативи для розвитку громад” у рамках проєкту “Голос громади в місцевому самоврядуванні” від Програми DOBRE. Команда пройшла відбір і отримала підтримку своєї ініціативи, аж тут – карантин… І хоча спочатку була певна розгубленість і нерозуміння, як діяти в нових реаліях, та бажання успішно реалізувати проєкт і допомогти громаді було набагато сильнішим. Тож, озброївшись новими знаннями і навичками дистанційної роботи, команда розробила план Б і активно розпочала свою проєктну діяльність.

Наталя Теслюк, членкиня Ініціативної групи “Вірний друг”

«За допомогою інформаційно-просвітницьких заходів проєкту стане  можливим  посилити  відповідальне та гуманне ставлення жителів до домашніх та безпритульних тварин. Ми популяризуватимемо гуманні способи зменшення кількості бездомних тварин, а саме: регулювання чисельності шляхом масової стерилізації та вакцинації бездомних тварин – ми це вже розпочали робити у партнерстві із владою; реєстрація та ідентифікація домашніх та безпритульних тварин; облік домашніх та безпритульних тварин; прилаштування  безпритульних тварин в нові родини. Також ми хочемо залучити молодь до проєкту: бачимо їх нашими партнерами у проведенні інформаційно-адвокаційної кампанії, для цього запланували майстерні соціальної реклами, яку створюватиме молодь громади.

Особливе місце у нашому проєкті займають інструменти участі: збори громадян за місцем проживання, місцева ініціатива – задля ініціювання розгляду у Компаніївській селищній раді вирішення питання з безпритульними тваринами. Плануємо подати петицію до Компаніївської ОТГ «Про виділення коштів на придбання спеціальних засобів для відлову безпритульних тварин для проведення стерилізації та вакцинації.

Ми плануємо переймати досвід інших громад у рішенні цієї проблеми, зокрема Бобринецької громади. На жаль, є гостра потреба проводити посилені інформаційно-роз’яснювальні заходи, спрямовані на зміну свідомості жителів громади у ставленні до домашніх тварин – саме через недбалість людей популяція безпритульних тварин збільшується», – говорить Наталя Теслюк.

Нові карантинні реалії не тільки не зупинили активісток, але й посилили їх проєктну спроможність, адже для успішної реалізації проєкту необхідно було опанувати дистанційні форми спілкування з людьми та прокачати себе в нових форматах роботи онлайн. 

Команда креативно підійшла до вибору форматів проєктних заходів: 

А ще – цікаві тематичні та мотиваційні онлайн-зустрічі та багато-багато роботи, яка завжди лишається “за кадром”. Активістки радо діляться досвідом реалізації проєкту і завжди відкриті до мережування та об’єднання з однодумцями. 

“Діалог з владою через інструменти участі. Діалог з владою нам завжди вдається. Нас слухають, нам допомагають, нас підтримують, не всі, але більшість депутатського корпусу. Також і мешканці розділяються на два табори. Але коли починаєш спілкуватись, то починають розуміти, якщо не допомагати”, – говорить авторка проєкту Світлана Калінчук.

Тішить ініціаторок і підтримка мешканців:

Роман Снєсарь: “Ви впроваджуєте дуже сучасні й прогресивні методи поводження з безпритульними тваринами. Намагаєтеся по європейські, гуманно ставитися до тварин (як того вимагає закон) та навчаєте гуманності людей, які зробили цих тварин безпритульними. На жаль дехто, ще не готовий змінювати свою свідомість. Бажаю Вам витримки, сил та нових перемог на цьому нелегкому шляху.”

2

Надія Мельникова: “На мою думку інформація щодо гуманних методів зменшення безконтрольного розмноження тварин є доречною, оскільки необізнаність у даному питанні мешканців громади призводить до появи небажаного потомства тварин, яких потім викидають на ринки чи в людні громадські місця.”

Волонтерки проєкту "Вірний друг"

Волонтерки проєкту “Вірний друг”

 Авторка проєкту Світлана Калінчук дає чудові поради сміливцям і героям в своїх громадах, що допоможуть втілювати подібні ініціативи.

“Не боятися! Все можливо! Не втрачати віру в себе та свої можливості! Брати до команди лише перевірених та надійних партнерів, які за будь яких обставин знайдуть можливості бути на зв’язку! Не звертати увагу на дрібні капості зі сторони не дуже добрих людей!”

Авторки проєкту Світлана Калінчук і Наталя Теслюк

Авторки проєкту Світлана Калінчук і Наталя Теслюк

За час втілення проєкту було проведено 14 заходів як онлайн, так і офлайн-методами. Активностями проєкту було охоплено більше 200 осіб. З формальним завершенням проєкту ініціативна група не збирається зупинятись і закінчувати свою діяльність, роботи ще дуже багато, не зважаючи на вже пройдений чималий шлях і відчутні результати.

“Що нас підтримувало? На початку проєкту було багато критики, на сьогоднішній день вже немає рясних негативних коментарів. Люди змінюються, починають думати трохи по-іншому. Можливо, будуть думати про тварин і знаходити можливості дружнього співіснування з безпритульними тваринами. Добре, коли в тебе вірить хтось більше, ніж ти сам. Хто хоче себе спробувати та повірити в свої сили, треба брати і робити. Цей проєкт є насправді початком і це поштовх для нашого проєкту, бо ми продовжимо працювати над нашою темою. Долучайтесь, допомагайте! Добро робити просто!”, – розповідають активістки.

Закінчуючи цю історію про добро в одній громаді, точно не ставимо крапку, а лише кому, адже добрі ініціативи та історії однозначно ще будуть і будуть в цій та інших громадах, де є свої герої та героїні. А на запитання “Чи легко бути героєм?” відповідь проста: “Так! Якщо є підтримка і щира віра в свою справу.

ІГ “Вірний друг” реалізувала проєкт “Вірний друг” у рамках конкурсу “Місцеві ініціативи для розвитку громад” проєкту «Голос громади в місцевому самоврядуванні», який виконує Громадська спілка «Громадські ініціативи України», у партнерстві з  “Агенцією сталого розвитку “Хмарочос”, які є регіональними партнерами Програми USAID “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” DOBRE у Кіровоградській області.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Чернівцях відбувся ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024

«Трансформація чи відбудова»: у Львові відбувся фінальний захід проєкту «Майстри змін»

Навантаження на медичну галузь зросло з початком великої війни

Визначення потреб та проблем доступності допомоги і послуг для ВПО, які мешкають у місті Рівне

Лановецька громада на Тернопільщині отримала 2 тисячі контейнерів для ТПВ від Програми USAID DOBRE

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях