Чи є доступною учасникам АТО інформація про їхні права?

«90% Інтернет-ресурсів органів місцевого самоврядування не містять жодної інформації про пільги для учасників АТО. Такі результати моніторингу інформаційної доступності сайтів органів місцевої влади ...

військові АТО солдати
Чи є доступною учасникам АТО інформація про їхні права?

«90% Інтернет-ресурсів органів місцевого самоврядування не містять жодної інформації про пільги для учасників АТО. Такі результати моніторингу інформаційної доступності сайтів органів місцевої влади представив ГО «Черкаський правозахисний центр». «Це означає, що органи місцевого самоврядування позбавляють права на доступ до інформації категорію осіб, яка на сьогоднішній день потребує додаткового соціального захисту і потребує визнання свого внеску в розвиток нашої держави, її захист та збереження її територіальної цілісності».

Доступність інформації АТО

Дослідження проводилося з червня по липень 2017 року та охопило 5 областей Центральної України – Черкаську, Чернігівську, Хмельницьку, Вінницьку та Дніпропетровську область. Об’єктом моніторингу стали сайти обласних, районних, міських рад та Інтернет-ресурси об’єднаних територіальних громад. З наявних 368 онлайн-ресурсів лише на 42 сайтах є розділ для учасників АТО, проте і там інформація є неповною. Відсутній алгоритм реалізації прав учасників бойових дій. Інформація про цільові місцеві програми для учасників АТО розміщена на 51 сайті, 317 – не мають у відкритому доступі жодних даних. «На четвертий рік війни органи місцевої влади не спромоглися налагодити на місцевому рівні роботу щодо дотримання прав учасників АТО», – зазначив Тарас Щербатюк, представник ГО «Черкаський правозахисний центр».

Представники Громадської організації готові до співпраці з органами місцевої влади задля висвітлення усіх прав та можливих пільг для воїнів АТО».

Дослідження проводилося за підтримки МФ «Відродження» в рамках проекту «Підвищення ефективності політики місцевої влади щодо соціальної адаптації учасників АТО в центральному регіоні (Вінницька, Хмельницька, Чернігівська, Дніпропетровська, Черкаська область).


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Виклики та шляхи до доброї освіти у оновленій Березанській ОТГ

Як допомогти незахищеним верствам населення знайти правду без коштовних судових тяжб

Про бюджет людською мовою: Громадське партнерство "За прозорі місцеві бюджети!" підготувало посібник для громад

AFEW-Україна та EdEra запускають онлайн-курс «Усе, що треба знати для забезпечення прав підлітків в Україні»

Молодіжний рух на Харківщині набирає обертів

Трудове законодавство та ОГС: відбувся онлайн-семінар для представників громсектору