Чужих стареньких не буває: школярі відвідують літніх людей

1 жовтня відзначають Міжнародний день людей похилого віку, з цієї нагоди ГО Педагогічний центр «Академія» та школа «Паросток» діляться практиками та заохочують до дії.Проєкту  «Чужих стареньких не ...

Додано:
Elena Kramareva

71151846_2901749803168878_145927127403855872_n
Чужих стареньких не буває: школярі відвідують літніх людей

1 жовтня відзначають Міжнародний день людей похилого віку, з цієї нагоди ГО Педагогічний центр «Академія» та школа «Паросток» діляться практиками та заохочують до дії.

Проєкту  «Чужих стареньких не буває» стартував у далекому 2007 році, тоді світова спільнота відзначала 100 років з дня народження видатної гуманістки, шведської письменниці Астрід Ліндгрен. Її батьківщина на честь ювілею зібрала кошти на дитяче СОС-містечко в Африці. А школа «Паросток», що поглиблено вивчає творчість письменниці, здійснила свій проєкт – ми зібрали іграшки дітям притулку «Любисток». Іграшок було більше, ніж на той момент дітей у притулку, тож ми вирішили подарувати їх стареньким з геріатричного інтернату в Горбанівці. Коли діти побачили, як радо посміхалися старенькі, як притискали ці іграшки, то вирішили приходити сюди так часто, як зможуть.

Ось так вже більше десяти років школярі приходять у гості до літніх друзів. На кожне велике свято – з концертами, власноруч випеченими пасками та пряниками-«миколайчиками», і просто так – поспілкуватися, повчитися, провідати, привітати з днем народження. Всього стареньких тут близько трьохсот, тож випікається по 300 пасок, створюється по 300 листівок, щоб ніхто не залишився без уваги.

«Горбанівський інтернат – доглянутий, але старенькі тут живуть в оточенні таких самих самотніх стареньких. Біля них немає молоді і малечі, як це має бути в родині. Тож ми відчуваємо себе трохи онуками цих дідусів і бабусь. Я приходжу сюди з мого п’ятого класу, чи навіть з початкової школи. Завжди приходимо з гостинцями», – говорить волонтерка, випускниця школи «Паросток» Олександра Говорова.

«Ми раді, що рік тому, нашу ініціативу підтримали наші ровесники з Котельви. Там школярі тепер також відвідують літніх людей у своєму геріатричному інтернаті. Тож ці старенькі тепер також не такі самотні», – ділиться  цьогорічний керівник проекту Андрій Заболотніков.

В Японії, Австралії, США, Великої Британії та Сингапурі діють програми, за якими територіально поєднані дитсадки та будинки для людей похилого віку  так здійснюються спеціально організовані проекти взаємопідтримки та спілкування. Цікаво, що конкурс в такі садочки в рази більший, ніж у звичайні. 

Будь-якому молодіжному об’єднанню під силу поширити ініціативу школярів Полтави, як це зробили волонтери з Котельви, і взяти під опіку самотніх літніх людей, бо чужих стареньких не буває, всі вони – наші.

Для довідки

Будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів, геріатричний пансіонат та пансіонат для ветеранів війни та праці є стаціонарними соціально-медичними установами загального типу для постійного проживання громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, інвалідів першої і другої груп, старших за 18 років, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування та не мають працездатних родичів, зобов’язаних їх утримувати за законом.

За приблизними даними, в державних будинках для літніх людей мешкає близько 25 000 людей похилого віку. Всього працює 96 великих комунальних інтернатів та 332 невеликих стаціонарних відділень для літніх людей.

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії