“Чорна книга Кремля”: злочини проти України

Війна, розгорнута в лютому 2014 року Російською Федерацією на чолі з Владіміром Путіним проти України, призвела до вражаючих людських, економічних та інфраструктурних втрат України. Про це заявив ...

Чорна книга кремля
“Чорна книга Кремля”: злочини проти України

Війна, розгорнута в лютому 2014 року Російською Федерацією на чолі з Владіміром Путіним проти України, призвела до вражаючих людських, економічних та інфраструктурних втрат України.

Про це заявив Радник Прем’єр-міністра України Данило Лубківський на брифінгу 17 лютого 2015 року, представляючи «Чорну книгу Кремля», в якій викладено перші орієнтовні відомості про злочини, вчинені Росією проти нашого народу та його економіки.

Про це повідомляється на сайті Урядового порталу.

Данило Лубківський наголосив, що інформація, отримана від центральних органів влади України, зведена станом на початок лютого 2015 року. «Повноту жертв і збитків досі неможливо з’ясувати», – додав він.

«Крок за кроком українська центральна та місцева влада встановлюватиме масштаб втрат, – зазначив Данило Лубківський, – Остаточні цифри будуть неминуче встановлені як міжнародний вирок режиму Путіна».

На початок лютого, за час російської агресії загинуло понад 5 000 людей, поранено майже 11 000 людей. Реальні цифри можуть бути набагато більшими, підкреслив Данило Лубківський.

Станом на 2 лютого 2015 року обліковано 978 482 особи, які перемістились з тимчасово окупованої території України та районів, уражених російськими збройними і терористичними силами. З них за медичною допомогою звернулося понад 103 тисячі осіб, госпіталізовано 25 013 осіб. Загальна сума коштів, перерахованих для страхових виплат та оплату медико-соціальних послуг тимчасовим переселенцям, складає 416,6 млн. грн.

«Щоденно Україна витрачає орієнтовно 100 мільйонів гривень на проведення антитерористичної операції задля захисту від російської агресії», – зазначив Данило Лубківський. При цьому він підкреслив, що унаслідок російської агресії Україна зазнала значних макроекономічних втрат. Зокрема, скорочення обсягів промислової продукції за 2014 рік склало загалом по країні 10,7% у т. ч. у Донецькій області падіння становило 31,5%, у Луганській – 42%. «Втрати вітчизняних металургійних підприємств у 2014 році оцінюються на рівні близько 40 млрд. грн., машинобудівних підприємств – близько 10 млрд. грн.», – зазначив Данило Лубківський.

Видобуток вугілля в Україні скоротився на 35%. Виробництво хімічної продукції у 2014 році у Донецькій області зменшилося на 47,5%. Значні втрати і в сільському господарстві, в сфері транспорту та інфраструктури.

В Україні пошкоджено 1 514 об’єктів залізничної інфраструктури, зазнали руйнувань 1561 км автомобільних доріг загального користування, 28 об’єктів керування повітряним рухом. Станом на 3 лютого 2015 року, в Донецькій області зруйновано та пошкоджено понад 9,2 тис. житлових будинків усіх форм власності (понад 12% житлового фонду). Окрім цього, пошкоджено 2 772 газопроводів. Тисячі людей залишилися без води, тепла, даху над головою.

«Загальна сума руйнувань (з урахуванням об’єктів житлово-комунальної, соціальної інфраструктури) складає понад 1,2 млрд. грн., – повідомив Данило Лубківський. – Російськими терористами зруйновано або пошкоджено 1 080 енергетичних об’єктів. Загальна сума коштів, необхідних на відновлення зруйнованих об’єктів електропостачання у Донецькій області, складає 476,6 млн. грн.»

«Загалом війна, розгорнута Російською Федерацією проти України, знищила майже 20% нашого нинішнього економічного потенціалу», – наголосив Данило Лубківський, зазначивши, що наведені дані не включають останніх трагедій, тож остаточні цифри, які ще належить встановити, «будуть набагато більшими».

«Жодна жертва не може бути забутою, – наголосив Данило Лубківський. – Режим Путіна повинен бути зупинений».

Завантажити.

Додатки : Чорна книга ( Kremlin Black Book February 2015.pdf, 2851 Kb )


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»